"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy. Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik."
Orwell: 1984
Az 1949-ben kiadott mű Orwell legnépszerűbb munkája, szerintem ez a mű is "inspirálta", ezt plagizálta Ron Hubbard, sci-fi írót is szervezete megalapításához.
"Egy volt sci-s beszámolója. A 9. perctől érdekes igazán..."
Veér András,
(Győr, 1939.– 2006.), orvos, ideg- és elmegyógyász.1993-95-ben a Demokratikus Charta szóvivője. 1998-ban a Szabad Demokraták Szövetsége, 2002-ben a Magyar Szocialista Párt országgyűlésiképviselő-jelöltje.
1997-98-ban az Országos Gyermekvédő Liga elnöke, 2000-től a Szalmaszál a Hajléktalanokért Közhasznú alapítvány kuratóriumának elnöke volt.Dr. Veér András a kotyelnyicsi elmegyógyintézetben találta meg Toma Andrást, a Szovjetunióban raboskodott utolsó magyar hadifoglyot, akit 2000. augusztus 11-én hazahozatott Magyarországra.
Több könyvében is szót emelt a szcientológia ellen.
Lafayette Ron Hubbard (1911, Tilden, Nebraska, USA – 1986.) amerikai sci-fi író, a szcientológia egyház tagjai szerint filozófus.
Édesapja, Harry Ross Hubbard az amerikai haditengerészet tisztje, édesanyja Ledora May. 1923-ban az USS Ulysses S. Grant haditengerészeti szállítóhajó fedélzetén úton Washington felé megismerkedett és értékes barátságra tett szert Joseph Cheesman Thompson parancsnokkal, aki ezután személyesen tanította a 12 éves fiút a freudi pszichoanalízis alapjaira. Az 1920-as évek végén eljutott Hawaii-ra, Guam szigetére, Japánba és a Fülöp-szigetekre.
Hivatásos regényírói pályafutása 1933 tavaszán kezdődött. Hat év alatt 138 regényt, novellát és kisregényt írt. A haditengerészet hadnagyaként részt vett a Második világháborúban, a csendes-óceáni hadszintéren. A háború után indult el korábban megkezdett kutatásainak publikálása az emberi elme és szellem területén. 1933-ban feleségül vette Margaret „Polly” Grubb-ot, majd 1946-ban újranősült, Sara Elizabeth "Betty" Northrup-ot vette el de ez a házassága, mint az később kiderült, nem léphetett érvénybe, mivel első feleségétől nem vált el előtte. Második feleségétől 1951-ben vált el. Így ugyan háromszor nősült meg, de csak két törvényes házassága volt.
1950. május 9-én megjelent a Dianetika című könyve, amely méltatói szerint egy teljesen új megközelítést adott az emberi elme tanulmányozásához. 1954 februárjában Los Angeles-ben egy csapat szcientológus megalapítja az első szcientológia egyházat. 1959-ben Nagy-Britanniában a Saint Hill birtokot megvásárolta; később ez a hely vált a szcientológia központjává. 1977-ben feleségét és több szcientológiai vezetőt bűnösnek nyilvánították az USA kormánya elleni kémkedés vádjával, Hubbard ellen azonban nem találtak bizonyítékot.
A '80-as években visszavonultan élt, tudományos-kalandregényeket írt. 1986. január 24-én kaliforniai otthonában hunyt el agyvérzés következtében. Hamvait a Csendes-óceánba szórták.
1994-ben posztumusz irodalmi Ig Nobel-díjat kapott Dianetika című könyvéért, az indoklás szerint a munka „rendkívül hasznos mű az egész emberiség számára, de neki mindenképpen”.
2005 októberben a Guinness World Records elismerte L. Ron Hubbardot, mint a világon legtöbb nyelvre fordított szerzőjét, ezzel megelőzve Sidney Sheldont és J. K. Rowlingot.
Hubbard többeknek is ezt mondta: "Ha milliomos akarsz lenni, alapíts vallást." Az ezzel kapcsolatos állítólagos történetet a német Stern újság is leközölte, melyet a szcientológia egyház peres úton megtámadott. A bíróság azonban a Stern javára döntötte el a vitát
A szcientológiáról szól a nagyszerű Míg végül semmid sem marad (Bis nichts mehr bleibt) című német film is, többek sorsát egybeolvasztó történet, és hangsúlyozottan nem dokumentumfilm Niki Stein, a Tetthely krimisorozat több epizódját is forgató rendező mûve. A filmesek hónapokig gyűjtötték az anyagot, elsősorban azoktól, akik kiszálltak a szervezetből.
A film - amelyet titokban forgattak és amire 2,5 millió eurót (kb. 650 millió forint!) költöttek - azt próbálja bemutatni, milyen komoly veszélyt jelent az egyénre és a társadalomra a szcientológia, a hívek pszichés befolyásolása, a jól felépített agymosás.
A német ARD-n 2010.03.31-én vetített filmet rekord számú (8,69 millió) néző, azaz a tévénéző közönség 28,3 százaléka kísérte figyelemmel.
Egy egykori tag, Marty Rathbun blogján elárulta, 2006-ban a South Park alkotóit titkon megfigyeltette a szcientológiai egyház.
Nem sikerült elhallgatattni őket, pedig Marty Rathbun szerint ez volt a célja az amerikai szcientológiai egyháznak a South Park alkotóival Matt Stone-nal és Tray Parkerrel 2006-ban. A Trapped in the closet magyarul Egy házba zárt közösség című epizód után haragudtak meg a szcientológusok, ugyanis a szatirikus rajzfilm eme részében Tom Cruise és John Travolta is a gúny tárgyaivá váltak, méghozzá vallási meggyőződésük miatt.
A két színész köztudottan a szcientológiai egyház tagjai, a South Park 2005 novemberében sugárzott epizódjában Cruise színészi képességeinek lesajnálása után a megrajzolt sztár egy szekrénybe zárva gubbaszt, és nem hajlandó "előbújni", ami utalás arra, hogy Tom Cruise esetleg homoszexuális.
Arra viszont csak most derült fény, hogy a szcientológusok akkoriban megfigyelés alatt tartották Stone-t és Parkert, közeli barátaikon keresztül próbálták leinformálni őket, sőt, Rathbun szerint az otthoni szemeteseiket is átkutatták. Végül releváns információk hiányában berekesztették a két alkotó "üldözését".
Marty Rathbun 2004-ig volt a szcientológiai egyház tagja, azóta már több részletet elárult a szervezet belső működéséről, 2010-ben például azt állítótta, hogy Tom Cruise-t is lehallgatták
Hogy a szcientológusok miért nem szeretik a pszichiátereket, azt könnyű belátni: konkurenciát jelentenek az ember értékét az állítólagos thetán szennyezettségében mérő szektának. A szcientológiának megvannak a maga önismereti tréningjei – ha úgy tetszik, terápiás beszélgetései –, amik fontos szerepet kapnak az új hívek toborzásában. És a szcientológusoknak nyilván nem tetszik, hogy sok bizonytalan, lelki zavaroktól és kétségektől szenvedő ember a modern pszichoterápiában és a gyógyszeres kezelésben talál megoldást, ahelyett, hogy rohanna az E-Méter alá megnézetni a reaktív elméjét.
„Akiben akár csak pislákol a lelkiismeret szikrája, felméri a tettei következményeit. Ha például tizedszerre húzok le egy informatikus vállalkozót több százezer forintra, és látom, hogy ehhez már osztalékelőleget kell felvennie a cégétől, és három éve ugyanabban a ruhában jár, mert az egyháznak adja a pénzét, azon elgondolkozik az ember. És ha még az a projekt sem jön létre, amire adakozik, akkor kezd kínossá válni a helyzet, hiszen hazudtam neki" - így vall egy magyar fiatalember arról, tíz év után miért hagyta ott a szcientológia egyházat.
Az illető, Bonyai Péter évekig a közép-európai szcientológia egyház második embere, a hazai szervezet egyik irányítója volt, majd tíz év után szakított L. Ron Hubbard követőivel. Most a Heti Válasz kiadásában megjelenő Szcientológus voltam - egy kiugrott csúcsvezető vallomása című kötetében tárja fel e szci-fi vallás kulisszatitkait.
„Bejön egy vállalkozó az egyház központjába, sporttáskában átad húszmillió forintot, és azt mondja, kamu számla alapján visszaigényelt áfabefizetésből származó feketepénz. Átvesszük, az adóhatóságnak meg azt mondjuk, perselypénz, és onnantól nem kell elszámolni vele. Holott nem jóhiszeműen vettük át az összeget, hiszen tudtuk, hogy törvénytelenségből származik. A szabálytalan munkaszerződésekről, az alkotmányos jogokról lemondató formanyomtatványokról, a kiskorúak foglalkoztatásáról vagy a kriminális állapotban lévő könyvelésről ne is beszéljünk" - mond példát az egyházban általa tapasztalt visszásságokra.
http://hetivalasz.hu/itthon/szcientologus-voltam-42751/
Utolsó írka