"Mitől különleges Isten? Leginkább attól, hogy a semmiből megteremtette a világmindenséget és benne az embert. Azt hiszem, mostanában senki nem fogja ezt utána csinálni. Honnan tudom, hogy valóban Isten teremtette a világot? Természetesen nem tudom, de úgy vélem, az ősrobbanás nem magyarázat arra, hogy a semmiből egyszer csak valami lett. Az ősrobbanás az anyagban következett be. De honnan lett az anyag? Na, itt bukik meg a materializmus! Képtelen elfogadható magyarázatot adni a matéria keletkezésére. Semmivel sem meggyőzőbbek a materialisták érvei, mint a keresztényeké.
Ellenkezik-e az evolucionizmus elmélete a teremtéselmélettel? Kapásból azt mondhatnánk, hogy igen. Mi is valójában az evolucionizmus? Egy elmélet, amely szerint az élet fejlődése az egyszerűtől a bonyolult felé halad. Vagyis egykor egysejtűekből fejlődött ki a földi élet, és egyenes vonalon haladva eljutottunk az emberi fajig, és sok más fajhoz a flórát és faunát tekintve. Hogyan lenne ez összeegyeztethető a teremtéssel?
Akár úgy is teremthetett, hogy magokat, csírákat plántált el a földben, amelyet élőhelyünkként adott nekünk. Miért ne tehette volna? Ismét visszakanyarodnék arra az analógiára, ha Isten a maga hasonlatosságára teremtett minket, talán Istent utánozzuk, amikor magvakat ültetünk, és pontosan tudjuk, mi fejlődik ki belőle. Isten miért ne ültethetett volna magokat, amelyekről tudta, hogy mivé fejlődnek? Neki az idő nem tényező, mire a magokból termő növények lettek, addigra elkészült az ember is. Felfoghatjuk ez az időt egy napnak is. Miért ne? A növények változásai a háziasítás során az évezredes emberi történelem része. Nekünk évezredes, Isten időérzékéről mit sem tudok. A kultúrnövényeink, háziállataink változáson, fejlődésen mentek keresztül az idők folyamán. A genetikailag hasznos tulajdonságok az ember segítségével örökítődtek.
Természetesen a környezeti behatások is hozzájárultak a flóra és fauna alakulásához. Vegyük csak az éghajlatváltozásokat. Amennyiben elfogadjuk, hogy az embert Isten áldotta meg értelemmel, ennek az adománynak bizonyára fontos része, hogy az általa teremtett világot a lehető legjobb hatásfokkal legyünk képesek használni. Az isteni teremtés lüktető életet lehelt a világmindenségbe. Szerintem Isten nem azért teremtette a világmindenséget, hogy aztán magára hagyja. Nyilvánvaló, hogy a teremtési aktusba belekalkulálta az idő és a tér hatását teremtményeire. Az értelmet is azért adta nekünk, hogy a világban való boldogulásunk minden egyes nehézsége során ne neki kelljen támogatnia minket. Bizonyos, hogy Isten belekalkulálta művébe teremtményei fejlődésének lehetőségét. Az evolúciót, a genetikai örökítő anyag változásának lehetőségét is Istentől kellett kapnunk. Ez is része a műnek. Az, hogy mi értelmileg odáig fejlődtünk, hogy képesek vagyunk látni a Nagy Mű néhány részletének működését, nem jelenti azt, hogy reménykedhetünk, és egyszer mi is Istenekké válunk. Hiszen nem ismerjük a fejlődés eredetét és célját sem. Addig viszont arra alapozva, hogy a mai szőlő nagyobb szemű és édesebb, mint korábbi vad változata, és bor is finomabb belőle, nem lehet kijelenteni, hogy értjük a szőlő létezésének okát. "
nincs semmi a halál után, és nincs is teremtő isten, (csak bennünk élő Isten és ördög), nehogy már olyan emberek mondják meg a világ keletkezését, törvényeit, akik még a Holdra se tudtak leszállni, űrbe se tudtak kiutazni, nincs is semmi a halál után, de ha van mennyország a halál után, akkor miért nincs legalább valami játszótér, vagy vidámpark eszméletvesztéskor? logikailag teljesen adekvát, és arányos.
voltál már amúgy eszméletlen? állt már le a szíved? a vallás régen erkölcsöt adott, ma meg segíthet meditálni, megnyugtatni, vannak hasznos részei, nem tagadom, magam sem vagyok ateista teljesen. nade azért irreális álmodozós mesékbe ne menjünk már bele, mondom, felesleges álmodozni az olyan embernek, aki tud írni-olvasni, nőjünk már fel. nem tagadom a lelket, van lélek, amíg az agy kap tápanyagot, de csak addig. és ha van Isten, nem magányos egyedül? őt ki teremtette? számomra sokkal logikusabb magyarázat az, hogy az ősrobbanás ciklikus, a nagy bummok megismétlődnek az univerzumban, minthogy egy szakállas ember teremt ezt-azt, él az űrben,vagy azon kívül, és 100-200 tájékán leíratja pár emberrel a történetét... akkor elmondhatná a fizikusoknak is, hogy kreált atomokat, életet, a napot és feketelyukakat, meg einstein-rosen hidakat. ezeket miért nem mondja el? miért csak egy mesét mond el, amit aztán többszáz ember ír bele a bibliába. a biblia gyakorlatilag egy ókori szappanopera a sok családdal, mikor látjuk már be, hogy ez egy mitológia? ahogy zeusz fia herkules, úgy isten fia jézus. matuzselám pedig noé nagyapja. ez egy szappanopera, semmilyen tudományos magyarázat nincs benne, kicsit szégyen, hogy még ennyien ennyire komolyan veszik, de elismerem jópofa kis videó ez, magam időzítettem a feliratát: http://indavideo.hu/video/Isten_es_a_tudomany_magyar_felirat kevin sorbo van benne, herkules, zeusz fia :) ha van isten nyilván máshogy áll az időhöz, hisz neki évmilliárdokat kell túlélnie, nemcsak 300 éves fákat ültet, hanem 15 milliárd éves csillagokat is! mégis hogyan tudna akkor olyan 80 éves periódusban élő emberekkel kommunikálni, olyanok lennénk neki, mint az embernek a hangyák, de még ez sem, mint az embernek az egysejtűek, hisz már maga a tejút, univerzum is olyan nagy, hogy akár 10-1 millió fejlett civilizáció élhet benne. nekik is a mi istenünk az ő istenük is? hisz még a földön se képesek megegyezni az arabok, zsidók, keresztények, muzulmánok, buddhisták, sumérok, egyiptomiak, ausztrál őslakosok, inkák, indiánok és az afrikai törzsek. miért a keresztényeknek van igaza? miért nem a balinéz hinduknak? nekik is van biztos teremtéselméletük, és ők is hívők. a tudomány viszi előre az emberiséget, mind az életszínvonal, mind a fajunk megmenekülése reményében, 3 milliárd év múlva a Napunk üzemanyaga elég és felrobban a fél naprendszer, ezen a hit nem segít, isten nem segít, csak a tudomány segítségével menekülhetünk meg, 5 milliárd év múlva meg ütközünk egy másik galaxissal, az se lesz kéjutazás, ez le van írva a bibliában hogyan menekülhet meg a fajunk ettől? ja hogy higgyünk és reméljünk... hát köszi. voltak amúgy hívő tudósok is ám a tudománytörténelemben. ők nem hitték azt, hogy elég imádkozni a megmeneküléshez, fejlődéshez
Utolsó írka