"Ha majd a jognak asztalánál
Mind egyaránt foglal helyet,
Ha majd a szellem napvilága
Ragyog minden ház ablakán:
Akkor mondhatjuk, hogy megálljunk,
Mert itt van már a Kánaán"
fú de fölhúztam magam ezen a videón.
ekkora primitív prolit még nem hordott hátán a föld, ő csak mossa kezeit, semmi köze hozzá nyilván, ebben az országban mindenki csak mosná a kezeit, de hát a "majdnem beszervezett " orbán még csak elszámoltatást se csináltat. az igaz, hogy próbál a hír tévés csúsztatni az elején, de nem vészes, ennyit ki kéne bírni, a politikus nem kérheti ki magának, hogy kérdeznek tőle, ha a véleményét kérdezik.
úgyhogy kunce csak mosogat. szereptévesztésben van, itt tőle kérdeznek, itt nem ő a sómester. vagy el lehet menni a balettba ugrálni, ott olyan magánszámot ad le, amilyet akar, kicsit el vannak ezek már kapatva rendesen, "méghogy olyan kérdést mernek feltenni nekem ezek a firkászok, ami nem volt megbeszélve?", emlékeztet a korcs alföldi azon interjújára, amikor egy másként gondolkodó, nem deviáns riporternő olyat kérdést mert feltenni, amire csak az lehetett a válasz a proli alfölditől, hogy orális szexet kívánt a nőnek, valahogy elmaradtak akkor is a feminista megmozdulások.
- mennyit?
- nem tudom, nem én vettem fel a hitelt
- dehogynem, hát ön kérdezi!
(- de b*szd, akkor se én vettem fel a hitelt, azért kérdezem, mert NEM ÉN vettem fel, nem tudhatom)
"riporterként ilyet hogy, hogy 2007-2008 TÁJÁN ilyet nem KÉRDEZÜNK"
miért ? a riporternek állítania kell, nem kérdezni? összekeveri kunce az ügyészséget, a rendőrnyomozót, meg az újságíró szakmát, a szerencsétlen hülye
"amikor riporterként KÉRDEZÜNK valamit, tudjuk hogy mit kérdezünk"
akkor minek kérdezni? amúgy a véleményét nem lehet elmondani bunkózás és irgalmatlanul ostoba mondatok nélkül nélkül? persze a proli csőcselékcsürhe őrjöng és élvezi a közönség soraiban, hogy kunce próbálja megalázni a kérdezőt ("hát ember, ilyet nem kérdezünk!"), de ez lényegtelen.
Ha majd a bőség kosarából, mindenki egyaránt vehet:
- 450 millió forintnyi hitelt vettek fel a Magyar Fejlesztési Banktól, ahogy minden párt - mondja Kuncze - tizenvalahány ingatlanokat vásárolt az SZDSZ 1,1 milliárd forintért (hogyha ez 12 ingatlan akkor ezek fejenként 90 millió forintos ingatlanok átlagba, az elég szép lehet, azokért már majdnem egész villákat lehet venni. honnan volt az szdsz-nek amúgy még ezenfelül is felesleges 650 milliója? még ennyit is irigylek ettől a csodás nemzetépítő párttól), 2-3 ingatlanra volt vevő, amiből ki tudták volna fizetni a hitelt (milyen luxusépületek ezek? mennyi inkubátort lehet venni belőlük?), a fideszes MFBank nem engedte meg az eladást, csak ha egybe adják el (ezt én nem is értem, miért csak egybe? mire hivatkozott az MFB?)
" a MFB - ez alatt a kormány alatt - nem engedte meg, hogy eladhassák; ez egy ócska sz*r műbalhé, amit többek között önök kevernek"
de kuncze rátapint a lényegre: a pártok ráteszik a kezüket az (fél)állami intézményekre, és az MSZP-SZDSZ is nyilván ilyen volt, vagy ők "szakemberek"? ők az angyalok glóriával, ők akkor is csak a civil közösségek érdekét nézik, ha kormányban vannak, ja.
de akkor miért nem hallunk soha a lényegről? hogyan kíván az MSZP, az MSZMP jogutódja fellépni, hogy a "majdnem beszervezett" orbán vagy más pártok ne befolyásolják a csak függetlenként funkcionálni képes szervezetek, bíróságok, ügyészségek, rendőrségek, NAV, alkotmánybírák, a hadsereg, stb munkáját? könyörgöm, nincsenek szétválasztva még mindig a hatalmi ágak, 24 K*RVA ÉVE EGYHELYBEN TOPORGUNK! és senkit nem érdekel az igazi probléma igazán, mert kuncze is részes volt ez előző 24 évben, 3x voltak kormányban, a nagyon demokrata horn-kormány (haha) 2/3-os volt, kunce volt akkor a belügyminiszter, miniszterelnök-helyettes, országgyűlési képviselőként akkor még nem esett le neki? dehogynem, csak akkor nem baj, ha ők befolyásolják a függetlennek szánt intézményeket, az nem baj, ha kunce kedvtelésből ejt nyomozati ügyeket.
esetleg az MSZP és kuncze most már azon a véleményen van, hogy a Köztársaság Elnököt a nép válassza, ahogy a rendőrkapitányokat? nem? pedig ők demokratának mondják magukat, még mindig ők, a politikai elit(ek) állíthatják és támogathatják a jelölteket, az érdekes pártpénzekből, meg csányi, puch, nyerges, simicska elvtárs vagyonából.
Szűrös Mátyás, Göncz Árpád, Mádl Ferenc, Sólyom László, Schmitt Pál, Kövér László, Áder János, ilyen elnökökkel mit lehet kezdeni? mindegyik a korrupt, posztkommunista rendszer tagja.
1990. január 7-én megtartották volna a közvetlen elnökválasztást. Ezt az állampárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) és a Magyar Demokrata Fórum (MDF) elfogadta, a Szabad Demokraták Szövetsége (SZDSZ) és a Fiatal Demokraták Szövetsége (Fidesz) nem, mert a közvetlen elnökválasztáson nagy valószínűséggel az akkor rendkívül népszerű Pozsgay Imre államminiszter, a népi baloldalhoz tartozó kommunista politikus győzött volna.
aki később megalkotta a fidesz alkotmányát
NEM VOLT ITT SEMMILYEN RENDSZERVÁLTÁS!
ha a nép választ, még akkor is reklámozhatják a köztársasági elnökjelöltjüket a főáramlatú médiában, meg a plakátokon, de azért mégiscsak néha, ezerévente 1x becsúszhat egy-egy Ángyán-szerű alak a köztársaság elnöki székbe, akkor mi lenne az elvtársakkal? hát akkor rendszerváltás lehetne, mihelyt egy tisztességes alak kerül a köztársasági elnöki székbe, azonnal, első percében ki kellene hirdetnie a szükségállapotot, ajánlatos legalábbis (én ezt tenném, ha elnök lennék, és nem lenne sehol szövetséges, tisztességesnek tűnő erős pártom) mivel a helyzet most olyan súlyos:
A Magyar Köztársaság Alkotmánya 19. § (i) pontja szerint az Országgyűlés az alkotmányos rend megdöntésére vagy a hatalom kizárólagos megszerzésére irányuló fegyveres cselekmények, továbbá az élet- és vagyonbiztonságot tömeges méretekben veszélyeztető, fegyveresen vagy felfegyverkezve elkövetett súlyos erőszakos cselekmények, elemi csapás vagy ipari szerencsétlenség esetén (a továbbiakban együtt: szükséghelyzet) szükségállapotot hirdet ki. E döntéshez a képviselők kétharmadának szavazata szükséges.
A 19/A. § (1) alapján ha az Országgyűlés e döntések meghozatalában akadályoztatva van, a köztársasági elnök jogosult a szükségállapot kihirdetésére.
ma már nem fegyverrel és tankokkal gyarmatosítanak, hanem gazdasággal és bankokkal. de a TEK, orbán korábbi testőrével, hajdú jános akademikussal, bármikor nagyon aktív lehet, a mi igazi demokráciánk meg ezt nem szereti. úgy hallom a pletykákból amúgy, hogy elég sok bűnözőhavert felvesznek a TEK-be.
az új Elnök leváltja, (majd letartóztatja) a régi hadsereg, rendőrség vezetőit, és a fiatal tiszteket bízza meg a sereg vezetésével. szükségállapotkor kihirdetjük a jóféle Görgey Statáriális Bíróságot, mehet fel a youtube-ra az egész tárgyalás. fiatal, gerinces, tisztességes jogászokat bíz meg az ügyészség és bíróság vezetésével, a régieket felmenti, várnak a sorukra, előveszik őket majd is. (Ángyánnak államelnökként lenne dolga a Nemzeti Földalap elnökével is.)
aki nem bírja a vért, ne nézze, bújjon el. én amúgy nem nagyon bírom a vért, de attól még kellenek statáriális bíróságok és vagyonelkobzások. hazaárulásért halálbüntetés, stb.
nem csak orbánt, gyurcsányt meg bajnait, hanem a berki krisztiánokat és győzikéket (úgy emlékszem az apja mszp-s politikus is volt) is kikérdezzünk a családfáról, pénztárcáról; meghitt családi beszélgetések az akasztófa árnyékában, persze nem a vérszagos éji vadról szól a történet, hanem a rendfenntartásról, igazságról és persze a garanciáról.
Kaszálhatd a fűt világvégeig,
Holnap kinő az, ha ma lenyesik;
Tördelheted le a fa lombjait,
Idő jártával újra kivirít;
Tövestül kell kitépni azokat -
Akasszátok föl a királyokat!
Mindenkinek barátság, kegyelem,
Csak a királyoknak nem, sohasem!
Lantom s kardom kezembül eldobom,
A hóhérságot majd én folytatom,
Ha kívülem rá ember nem akad -
Akasszátok föl a királyokat!
Petőfi Sándor: Akasszátok fel a királyokat
1848. december
a korrupt gazemberek soha nem fogják átadni a hatalmat, csakmer csúnyán nézünk rájuk. valójában a világtörténelem eddig mindig katonai erőszakkal dőlt el, mondhatnak akármit a keleti pacifista bölcsek és mondhat akármit Gandhi a percsikereivel (kimerültek a 2. vh. háborúban a britek és nem tudták fenntartani a gyarmati működést katonailag). most már kialakult egy másfajta erőszak országok közötti szinten, a gazdasági nyomás, mi is volt a civilizációk háborúja c könyvben?
"1%-os kamatemeléssel többet el tudok érni, mintha odaküldök 15 felfegyverzett hadosztályt"
de simon perez is megmondta, ma már nem tankokkal gyarmatosítanak. ez ellen nem lehet mit kezdeni éhségsztrájkokkal. ezért is fontos a köztársasági elnök többi kinevezése (MNB, GV, MTA, NHIT) és bizony lehet bővíteni a jogköröket.
de persze nem muszáj a szükségállapot meg a statáriális bíróság halálbüntetés fenyegetettségével, ez csak az én hóbortom a helyzet súlyossága miatt, elég lenne egy pacifista elnöknek a megfelelő leváltás-kinevezés kombó.
aztán megalkotnánk a mi valódi demokráciánkat:
Válasz Puzsérnak: hívjuk vissza a képviselőket!
megszüntethetné a lopásokat egy tisztességes ember Elnökként, úgyhogy akkor vissza az egész:
kunce nem is hirdeti, hogy a köztársasági elnököt a nép válassza, ő is részese az ócska műbalhénak, gumicsontnak. csak éppen most ellene irányulna, ez nem tetszik neki.
persze nem lesz demokratikus államelnök választás, ezért ha 40 katonatiszt elfoglalja a parlamentet túszul ejtve a politikusokat holnap, akár egy év alatt is stabilizálhatnánk már a rendszert. nem apellálhatunk arra hogy az emberek okosabbak lesznek, hiába látok én valamiféle fejlődést a kormányokban, mindig számottevő lesz az ostoba pártapologéta, mert tömegek hisznek a tömegmédiának, itt vannak ma már a "szakértő" poaztkommunista bajnaik, akik megint összezavarják a fejeket.
de ha nem lesz 40 felfegyverzett katonatiszt, akkor marad a fiatal rendszerkritikus pártokra való szavazás (TESZ-Élőlánc (lmp? jobbik?), vagy az ukrán módszer. Sorosék akkor az ellentüntetőknek fogják fizetni a napi 6000 forintot, de nem téma.
"Ahol 450 milliós állami hitelből 1.1 milliárd értékben lehet állami ingatlant vásárolni ott azért valami nincsen rendben. Nem gondoljátok?"
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) 2012. szeptember 4-i sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy az ellenőrzésük után „a teljesség és valódiság elvének sem felel meg” az SZDSZ 2010-es beszámolója, miszerint a párt nem tudott elszámolni egy 56,5 millió forintos adomány jogszerűségével, amit emiatt vissza kell fizetnie az államkasszába.
nyilván az ÁSZ is "fideszes", dehát az szdsz kormányban volt, koalíciós partner, miért nem oldották meg, amikor kormányban voltak? miért nem szóltak erről semmit se? mert ezt a mi kis "demokráciánkat" eléggé megmérgezi. miért nem hallottunk erről soha, mikor a legfontosabb kérdés a demokratikus működésben?
nyilván azért mert ők is részesei a műbalhénak, az egész árpádsávos történet, a micisapkákkal meg a turul szobrokkal, meg német megszállási emlékművekkel, meg jobbikos esztergomi zsinagógás kultúrházzal mind-mind műbalhék és gumicsontok, fidesz is posztkommunista párt, ahogy az szdsz is, hisz neki sincs ezzel semmi baja, amikor kormányban van.
elég nehezen állt össze a koalíciós partnerség, álellenzékinek lenni és hazudozni ócska műbalhékban a legkönnyebb
Ahogy a szervezet felügyeleti vezetője, Horváth Balázs elmondta, a párt alapítványának, a Szabó Miklós Alapítványnak vizsgálatakor derült ki, hogy a 2010-ben kapott több tízmilliós adományt az SZDSZ csak abban az esetben fogadhatta volna el, ha bizonyítást nyer, hogy az adományozó alapítvány nem részesült közvetlen költségvetési támogatásban. Mivel a párt ezt nem tudta igazolni, az összeget vissza kell fizetne az államnak.Az SZDSZ még 2009-ben felvett 300 millió forint hitelt is, de a választások elvesztésével ennek törlesztése is kérdésessé vált, mivel a párt elesett az állami támogatástól. A felvett összeget legálisan csak ingatlanvásárlásra fordíthatták.
Az ÁSZ jelentése szerint az SZDSZ adóssága már 2010-ben is mintegy 800 millió forintra rúgott, melyet nagyrészt ingatlanvásárlások eredményeztek. A párt húsz ingatlan megvásárlásához vett fel 415 millió forint kedvezményes hitelt a Magyar Fejlesztési Banktól jelzálogjog-bejegyzéssel, miután azonban a párt 2011 júliusa óta nem tudta teljesíteni a fizetési kötelezettségét, a bank felmondta a hitelszerződést.
20 ingatlan átlaga 55 millió
Mivel az SZDSZ 2011-ben mindössze 3,2 millió forint bevételről számolt be, kétséges, hogy valaha is rendezni tudják az adósságot. Kiderült továbbá, hogy a párt 2010-es beszámolójában nem tüntette fel 58 millió forintos kamattartozását sem, ezen kívül pedig valótlan adatokkal rendelkező bizonylattal próbáltak igazolni egy 4,3 millió forintos támogatást. Ebben az ügyben az ÁSZ az ügyészséghez fordult, amit a rendőrség vizsgál. A párt a honlapján 2013 őszén, a megszűnése küszöbén a ugyanaz a nyilatkozat szerepelt amit Kuncze elmondott fent is.
Egymillárdnál is nagyobb az SZDSZ adóssága
A sajtóhírekben megjelent ötszázmillió forintnál jóval magasabbra rúg a megszűnő SZDSZ tartozása. A PestiSrácok.hu utánajárt az ügynek és kiderült: legalább egymilliárd-kétszázmillió forint a felmorzsolódott liberális párt adóssága. Megtudtuk azt is, hogy az SZDSZ az egyetlen párt, amely egy fillért sem törlesztett a fejlesztési bank pártingatlanok megvásárlásához nyújtott kedvezményes és államilag garantált hiteléből. Mivel a hitelfelvétel a csalással és koalíciós szakítással fűszerezett 2008-as Kóka-Fodor párviadal idejére esett, felvetődik a gyanú, hogy az irodák furcsa adásvétele mögött egy vagyonkimentő akció áll. Az SZDSZ azóta komoly közüzemi tartozást is felhalmozott, nem fizetett a politikai hirdetésekért, és tartozik a titokzatos Nemzetközi Testőr Kft.-nek is.
Cséfalvay Zoltán államtitkár elmondta, hogy az MFB 2010 végén mondta fel a tartozását nem fizető párt hitelét, így 2011 márciusa óta végrehajtási joggal rendelkezik a fedezetül szolgáló ingatlanokra. Az államtitkár kitért arra is, hogy az adóhatóság a kölcsönnel kapcsolatban különböző eljárási hibákat talált, kiderült például, hogy az előírtnál nagyobb alapterületű ingatlanokat, valamint nem irodaként funkcionáló helyiségeket is vásároltak. Cséfalvay szerint e hibák miatt az állam nem érvényesítette kezességvállalását, vagyis nem fizette ki az SZDSZ hitelét a párt helyett.
Lapunk egyes SZDSZ-es pártingatlanok tulajdoni lapjait vette górcső alá, amelyekből kiderült, a többször is megemlített ötszázmillió forintnak a duplája lehet az a tartozás, amelyet az SZDSZ valójában felhalmozott. Közüzemi tartozások, és ki nem fizetett számlák sokaságára bukkantunk. Az SZDSZ a rezsi mellett az általa megrendelt munkákat, szolgáltatásokat sem fizetett ki, így számos cég fut a pénze után. Az Epamedia Hungary Zrt. például több budapesti, SZDSZ-es pártirodára is ráterhelte azt a 27 millió 641 ezer 200 forintos követelését. Samu Tímea, az Epamedia vezérigazgatója kérdésünkre kijelentette, politikai hirdetésekről van szó. „Korrektül elvégeztük azt a munkát, amelyre az SZDSZ felkért minket, majd a párt nem fizette ki a járandóságunkat” – elevenítette fel Samu Tímea. Kérdésünkre, hogy az SZDSZ mire hivatkozva tagadta meg az utalást, a vezérigazgató így felelt: „Nincsen pénzünk! Az SZDSZ mindig ezzel a mondattal zárta rövidre a teljesítésre vonatkozó érdeklődésünket”.
Az SZDSZ a Nemzetközi Testőr Biztonságszolgálati Kft.-nek is tartozik 2 millió 337 ezer 500 forinttal. Közüzemi cégek közül a Magyar Posta Zrt., a Főtáv Zrt. és az ELMŰ is végrehajtási jogot jegyeztetett be több SZDSZ-es pártiroda tulajdoni lapjára.
Az SZDSZ XI. kerületi, Ecsed utca 13. alatt korábban működő irodájának a tulajdoni lapjáról az is kiderült, hogy 56 millió 500 ezer forintos adótartozást is felhalmoztak
A III. kerületi ötszáz négyzetméteres SZDSZ-ingatlannak is utánanéztünk. A Tímár utcai épület megvásárlásához 56,5 millió forintos MFB-jelzáloghitelt vettek fel a szabad demokraták.
a VIII. kerületben a Baross utcai, 156 négyzetméteres helyiségre bruttó 1.146.600 forintos bérleti díjhátralékot halmoztak fel az önkormányzat felé, amely tartozásra 2006. december 6-án kötöttek tíz éves részletfizetési megállapodást. az SZDSZ 2007. november 15-én megvásárolta a bérleményt , a vételár 23.400.000 forintra, plusz áfára rúgott. A VIII. kerületi önkormányzat végül pert indított, közel egymillió forint bérleti díjat és 21,8 millió forint vételárat követelnek.
Az SZDSZ-nek kezdeményező szerepe volt Medgyessy Péter miniszterelnök 2004. augusztusi menesztésében, melyhez egy, Csillag István SZDSZ-es gazdasági miniszter elmozdítása körüli vita vezetett. Medgyessy még távozása előtt egy, a Népszabadságnak adott interjúban úgy fogalmazott, hogy „az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel
Arra a kérdésre, hogy mit értett a Népszabadságnak adott nyilatkozatában azon, hogy az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel, Medgyessy azt mondta: "Korrupciós ügyek vagy zavaros ügyek? Nem merünk őszintén fogalmazni, mert a magyar közélet nem szereti az egyenes és világos beszédet."
kuncze 2007. március 31-ig elnök.
Kuncze 1997-ben elnyerte a párt elnöki tisztét, amiről az 1998-as országgyűlési választás után lemondott, ellenben újra bekerült a párt ügyvivői testületébe. 2001. június - 2007. március 31-ig elnök. 2006. október 19-én bejelentette, hogy nem indul az újraválasztásért.
Szerénység! Ne tömjénezze magát! Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.
" Vannak hamis próféták, akik
Azt hirdetik nagy gonoszan,
Hogy már megállhatunk, mert itten
Az ígéretnek földe van.
Hazugság, szemtelen hazugság,
Mit milliók cáfolnak meg,
Kik nap hevében éhen-szomjan,
Kétségbeesbe tengenek."
Az utolsó 100 komment: