ha nevettünk a pokémon-Novák Elődön, nevessük a szánalmas Rogán Antalon is. már akinek van kedve. bizony "ezek miatt is tartunk itt".
méltóságteljes ember így nem fotóztatja magát.
hol a gerinc?
PLAYBOY: Maradva a polgármesterségnél: mit mondjak, a 2006-os tévéostrom idején nem irigyeltem.
Rogán Antal: Természetesen nem örültem annak, ami történt, máig politikai provokációnak gondolom az egészet.
Antal, ott forradalom akart volna kitörni, a MAGYAR nép, és nemzetkezdemény el akarta zavarni a kommunistákat, nekik kellett, MERT TI NEM vagytok rá hajlandóak. sose fogod ezt megérteni, gyere csak az ostoba provokációs szövegeddel, sose leszel a magyar nemzet része, sose leszel értelmes ember, és soha nem fogod megérteni az emberek gondolkodását.
rogánt nem veszik jegyzőkönyvbe, itt a surnyák-videó 2000-ből, orbán: 1998-2002.
kellett 15 év míg elkapják? dehogy, kellett a vagyona.
Horváth András, az adóhatóságot feljelentő exadóellenőr már két éve megkereste Rogán Antalt és a Nemzetgazdasági Minisztériumot, hogy felhívja a figyelmüket az áfacsalások óriási mértékére, de figyelmeztetése süket fülekre talált.
Rogán: Akkor, abban a helyzetben küzdeni kellett. Kampányidőszak volt, fogtam a képviselőjelölteket, vittünk virágföldet, kapát, felújítottuk a park tönkrement részét. Volt ott egy csomó újságíró, azt mondtam, nem az a legény, aki bontja, hanem az, aki építi.
PLAYBOY: Mi a helyzet a Szabadság téri szovjet hősi emlékművel? Időnként meggyalázzák, indulatokat gerjeszt.
Rogán Antal: Én sokkal indulatosabb voltam az emlékművel, mondjuk húsz éve, amikor feljöttem Budapestre. A város és az ország történelmét jobban megismerve ma már békülékenyebb vagyok vele, de attól nem szeretem. Máshol kéne lennie. Épp ezért találtam ki a szökőkutat a túlsó oldalon, mert azt mondtam, hogy oda nem politikai emlékművet építünk, hanem valami olyasmit, ami kicsit szimbolizálja a szabadságot, az emberközeliséget.
gerinctelen senkiházi nyuszi. feljött pestre a kommunisták közé és itt még nyüszíteni se mer. megmondják neki, hogy fogd meg a lézerkardot, és megfogja, megmondják neki hogy képzeld el, hogy te vagy a jedi, és elképzeli. önálló akarat, hogy eltávolítsa a térről a vörös horog keresztet, az nincs.
a konformitás nagy úr a besúgópárt fideszben
megmondták neki, hogy nem lehet...
nyilatkozz csak a pléjbojban, az való neked, nem a politika.
Én sokkal indulatosabb voltam az emlékművel, mondjuk húsz éve, amikor feljöttem Budapestre.
Portik: Tízmilliót vittem Rogánnak
Egy bírósági szembesítésen beszélt a politikusról, Habonyról és az V. kerületi, a piaci árnál olcsóbb ingatlanok körüli kavarásról. Rogán nem ment el.
"Régóta ismerem Rogán Antalt", állította bírósági meghallgatásán Portik Tamás, az Energol volt vezetője, a Prisztás-gyilkosság jogerősen elítélt vádlottja.
Portik a 444 és a HVG beszámolója szerint azon a szembesítésen beszélt, amelyet Juhász Péter ügyvédje kezdeményezett egy Rogán-Juhász személyiségi jogi perben. Rogán volt belvárosi polgármester, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter azért perelte be Juhászt, mert az Együtt társelnöke lebűnözőzte.
Portik most a következőket közölte:
A kétezres évek közepén-végén ismerte meg Rogánt, nagyvilági életet élt ekkor, és egy házibuliban találkoztak.
A Nobu megnyitóján is találkoztak, ahová Andy Vajna kérésére a hátsó bejáraton ment be
Rogánnal egyszer az utcán is összefutott, a politikus elújságolta, milyen autót vett a feleségének
2008-2009-ben egy bírósági tárgyaláson ismerte meg Pápa Marianne-t, Habony Árpád nagynénjét, majd sorban Pápa ismerőseit is. Egyszer a Vigadó téren egy második emeleti irodában 5-6 éve "Árpival", vagyis Habony Árpáddal felvezettek neki egy üzleti tervet az olcsó belvárosi ingatlanokról. "A Tóni intézi a piaci árnál jóval alacsonyabban a belvárosi ingatlanokat" - mondta Portik. Portik szerint arról volt szó, hogy "a Tóni a piaci árnál jóval kedvezőbb értékbecslést elintézi".
Volt egy lista, azon szerepelt az a Károly körút 25. szám alatti ingatlan is, amit Pápa a bérlőknek járó 30 százalékos kedvezménnyel vett meg, majd nyolc hónappal később 52 millió forintos haszonnal értékesített.
Portik szerint ezen a listán olyan ingatlanok voltak, amelyeket a bérlő nem tudott fizetni, így könnyű volt átvenni a bérleti jogot. A bérlők gyakran azért nem tudták tovább fizetni a bérletet, mert azt megemelték.
Portik elmondása szerint Habony egyszer felhívta Pápát, hogy "kellene a pénz". A pénzt, tízmillió forintnyi eurót, Portik vitte el a belvárosi Fidesz-irodába Rogán Antalnak. (Ez a Cukor utcában, a Centrál kávéház mellett van. Portik először a kávéházat emlegette, később pontosított.) "Késő délután volt" - emlékezett a találkozóra. Köszöntek egymásnak, Portik pedig mondta, hogy "a Marianne küldi a pénzt". Portik szerint a találkozó után Habony jelezte Pápának, hogy Rogán kevesellte a pénzt, amire a nő csak annyit jegyzett meg, hogy "így is nagyon drága a Tóni".
Juhászék ügyvédje megkérdezte Portiktól, hogy volt-e "fekete rész" az üzletben. Portik erre annyit mondott: "Stimmel". Ez korrupciós költség?" - "Ha ön annak nevezi" - válaszolta az ügyvéd kérdésére Portik. Szintén az ügyvéd kérdésére hozzátette: "zacskóban adtam a pénzt, semmilyen elismervényt nem kaptam".
Rogánék ügyvédei indítványozták, hogy halassza el a bíróság a tárgyalást, mert a politikus ott akar lenni Portik meghallgatásán. A bírónő szerint viszont másfél hónappal korábban egyeztették az időpontot, és Rogánék nem mondták, hogy nekik mikor nem jó. Pedig egy TEK által biztosított tanú meghallgatásáról van szó, ami komoly előzetes biztonsági intézkedéseket igényel, írta a HVG.
A Miniszterelnöki Kabinetiroda a tárgyalás után közölte: Rogán soha nem találkozott Portikkal. Hozzátették: két olyan rendőrt hívnak majd tanúnak, akik cáfolni fogják a jogerősen elítélt Portik állításait.
A szlovén-osztrák-magyar hármashatárnál fekvő Szakonyfaluban nőtt fel, szlovén eredetű családban. A középiskolát a szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumban végezte. A gimnáziumban a Kommunista Ifjúsági Szövetség titkáraként működött. Szülei eredetileg tanárnak szánták, de végül a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemre jelentkezett. A sikeres felvételi után 1992-től a Ráday utcai Széchenyi István Szakkollégium tagja. A pénzügy szakos közgazdasági diploma megszerzése után a Magyar Nemzeti Bank munkatársa, egy alapítvány titkára és az egyetem óraadó tanára maradt.
húsz éve még a Kommunista Ifjúsági Szövetség titkára voltál, te hazug kutya, hogy a fenébe voltál akkor indulatos az emlékművel, amikor ugyanúgy ott volt a vörös csillag az inged kitűzőjén te szemétláda?!
Rogán a kommunista hazaárulókkal kollaborált, mindent a hatalom és előremenetel érdekében. fogalma nem volt arról, kik is a kommunisták, egy üresfejű magológép - jobb esetben, rosszabb esetben: üresfejű, aki az apjának a szeme fénye, az meg egyengette a karrierjét.
ma sem változott semmit, mindent a fidesz érdekében, fogalma sincsen arról, mit csinál és miért, de azt tudja hogy a fidesznél a hatalom, ahogy régen a Kommunista Pártnál, ma a fidesznél, a KISZ mintájára megalapította a fidelitast, nyilván ösztönzésre, meg is lett az eredménye. mai fizetése több millió forint havonta
Rogán Antal KISZ-vezető volt: Szoros együttműködésben a pártalapszervezettel
Szovjetunió vetélkedő, politikai oktatás - olvassa el, milyen célokat tűzött ki maga elé a jelenleg fideszes polgármester 1989-ben.
Diákmozgalom a gimiben
A szentgotthárdi Móra Ferenc Könyvtár helytörténeti gyűjteményét lapozgattuk a napokban egy politológia szakdolgozatra való felkészülés jegyében, amikor kezünkbe kerültek az egykori Szentgotthárd c. városi újság 1989-es évfolyamának bekötött példányai.
A lap tartalmára jellemző, hogy még ebben az évben is az MSZMP, a Hazafias Népfront megújulásáról írtak, bemutatkozott a munkásőrség, interjú volt a párt városi első titkárával.
A 2. évfolyam 3. számában bukkantunk a Diákmozgalom a gimiben c. cikkre. Az írás a szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium diákmozgalmi helyzetét értékeli, gondolatmenete valóban előremutató, hiszen a jogállam kialakítását, a demokratizmusra nevelést említi a bevezetőben.
Később megfogalmazza, hogy miközben a KISZ válságba került, az iskolai KISZ szervezet jelentősége nem csökkent. Beszámol az 1988. novemberi Országos KISZ Értekezleten (OKÉ) történtekről, ahol szigorították a belépés feltételeit. Üdvözli, hogy az OKÉ nagyobb szabadságot ad a helyi alapszervezeteknek, és bemutatja az Iskolai KISZ Bizottság programját. Ez utóbbi alapvetően a középiskolás fiatalok igényeire épül a diákszínpadtól a iskolarádióig, de megemlíti a Ki tud többet a Szovjetunióról vetélkedőt, az érdekképviselet eredményessége érdekében a tantestülettel és a gimnázium (MSZMP) pártalapszervezetével való együttműködést is.
A cikket Rogán Antal, az Iskolai KISZ-titkár írta alá. (Rogán Körmenden született, majd a szintén Vas megyei Szakonyfaluban nőtt fel és a szentgotthárdi gimnáziumban járt.)
Ma már belvárosi polgármester
Azt eddig is tudtuk, hogy Rogán Antal a Szentgotthárdhoz közeli Szakonyfaluban nőtt fel és a Vörösmarty gimnáziumban érettségizett. Internetes oldalán található önéletrajzában ezeket az éveket nem részletezi, még középiskolájának nevét sem említi meg.
Egy a 2002-es választásokra készült önéletrajzában pedig ezt írja: 1995-ben szereztem diplomát a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem pénzügy szakán. Itt nyertem el életem első "politikai" tisztségét is. 1994-ben a Széchenyi István Szakkollégiumának diákbizottság titkára majd seniora és nevelőtanára lettem.
Vagyis a gimnáziumban való KISZ titkárságot vagy nem tekintette politikai tisztségnek, vagy elfeledkezett róla
(A teljes életrajz itt olvasható)
Rogán ma már Budapest belvárosának, az V. kerületnek fideszes polgármestere, ebben a pozícióban kétségkívül eredményesen, sokszor a pártpolitikát háttérbe szorítva dolgozik. Nem véletlen, hogy a Fidesz népszerűbb politikusai közé tartozik. Korábban azonban a parlamenti frakció helyettes vezetőjeként éppúgy kommunistázott, KISZ-fiúzott, mint teszik most a Fidesz megmondóemberei.
Ha a szombathelyi politikát nézzük, 2001-ben indulatokat és kilépéseket generáló megmozdulása volt a párt városi szervezetének tisztújításánál. Állítólag tétovázó párttársai helyett ő ikszelte be a megfelelő nevet.
Emlékezetünk ne legyen szelektív
Félreértés ne essék, nem akarjuk kritizálni Rogán középiskolai közösségi tevékenységét. Aki maga is megélte azt a korszakot, tudja, egy agilis, tettrekész, tehetséges fiatalnak szinte csak a KISZ volt az egyetlen lehetősége, hogy részt vegyen a közéletben. Ráadásul a cikkből kiolvasható, hogy az egykori iskolai KISZ-titkár valóban az alakulófélben lévő demokráciában hitt, az alulról szerveződést tartotta fontosnak, fő feladatnak az érdekképviseletet és a fiatalok aktuális problémáinak megoldását tartotta. Számunkra külön öröm, hogy megemlítette a képesség szerinti tanulást, amely még ma is csak terv, de kétségtelenül a jövő útja.
De. Emlékezetünk ne legyen szelektív. Ne tegyünk úgy, mintha előélet nélkül, tiszta lappal kezdtük volna a rendszerváltás utáni időszakot. Ne tagadjuk meg múltunkat csak azért, mert politikai céljainkkal nem tudjuk összeegyeztetni korábbi tetteinkkel.
Ne ítéljük el politikai ellenfeleinket olyan dolgokért, amelyeknek magunk is részesei vagyunk, csak éppen nem beszélünk róla. Főként akkor ne, ha pártunk legfőbb kritikája az ellenfelekkel szemben, hogy valamikor az MSZMP vagy a KISZ tagjai voltak.
Rogán közpénzből reklámozza a Blikket
Múlt csütörtökön avatta fel Rogán Antal az V. kerületi Hild téren azt a húszas éveket idéző Rikkancs szobrot, amire meglepő módon a ’94-ben alapított Blikk logója került. Az alkotó, a 100 éves Szőke Lajos szobrászművész a két világháború között legnagyobb példányszámban eladott Az Est című újságot akarta ráírni a rikkancsfiú kezében lévő újsághalomra. A szobrot jóváhagyó Budapest Galéria is jobban szerette volna, ha korhű újság kerül a rikkancs kezébe, de tudomásul vették a beruházó kívánságát.
De hogy lett az V. kerületi önkormányzat költségvetéséből 10 millió közpénzt felemésztő szoborból élő Blikk-reklám? Az idős művész úgy tudja, Rogán Antal maga határozott így.
Pályázat Puskin-szoborra
3. helyezett:
Sztálin elvtárs, kezében Puskin-kötet
2. helyezett:
Puskin, kezében Sztálin-kötet
1. helyezett:
Sztálin elvtárs, kezében Sztálin-kötet
„Én mondtam, hogy az újságírók egész biztosan meg fogják kérdezni, hogy miért Blikk van rajta, amikor a Blikknek semmi köze nincs a rikkancshoz. Hát akkor nem volt Blikk. Akkor Pesti Hírlap volt, Az Est volt, Friss Újság volt, meg Pester Lloyd volt. Kérdezze meg a Rogánt, hogy miért így döntött!” – mondja a száz évesen is szellemileg és fizikailag is friss Szőke Lajos, aki belvárosi otthonában elmesélte, hogy a szoborral egy négy évvel ezelőtti kerületi pályázaton indult, ahová zsánerszobrokat vártak.
„A pályázatra készült kisplasztikára Az Estet írtam rá, mert tulajdonképpen a rikkancsfiú, akiről a szobrot mintáztam, Az Estet árulta a világháború előtt a Kálvin téren. Akkor a rollerezőt rendelték meg és a rendőrszobrot, ami a Zrínyi utcában van. Ez a két szobor készült el, erre volt pénz, a Rikkancsra meg nem jutott. Aztán amikor idén március 14-én Pro Civibus-díjat kaptam a kerülettől, elvittem Rogánnak a kisplasztikáról készült fotót, a kultúros odavitte neki és megmutatta. És akkor képzelje, 15-én telefonál a kultúros, hogy a polgármester úgy döntött, hogy csináld meg a szobrot”.
A Közbeszerzési Értesítőben megjelent pályázat szerint kétmilliárd forintért javítaná ki a díszburkolatait Rogán kerülete. A tender érdekessége, hogy szerepelnek benne olyan utcák és közterek, ahol éppen még zajlanak a munkák, tehát le sem rakták azt a díszburkolatot, amelyet ezek szerint hamarosan javítani kell.
Ha a Rogán azt mondja
Arra a kérdésre, hogy ki szólt neki, hogy nem azt kell ráírni a szoborra, hogy Az Est, az idős szobrász azt válaszolta: „amikor meglett a szobor agyagból, eljöttek az önkormányzattól és megnézték, és közölték velünk, hogy a polgármester úgy döntött, hogy a Blikket írjuk rá a szoborra. A Zsigmond Attiláék (szerk. megj.: a Budapest Galéria főigazgatója, ők hagyják jóvá a köztéri szobrokat) is ott voltak, nekik sem tetszett ez, mert hogy semmi köze hozzá a Blikknek. De akkor azt mondták nekem, hogy ha a Rogán fizeti a szobrot, és ha a Rogán azt mondja, hogy ezt kell ráírni, akkor ezt kell ráírni. Hát ebbe nem lehet tenni semmit, hát mit lehet tenni?”.
tipikus komcsi attitűd rogántól. proli.
A 100 éves szobrász elmondása szerint hiába mondta el az érveit, az önkormányzattól kapott egy mintát, hogy mit, hogyan kell ráírni a rikkancs bronz újságjára. Mint mondja, „próbáltak beszerezni hozzá valami régi mintát, mert ugye ez egy külföldön már régen működő újság (a svájci bulvárlap, a Blick mintájára készült a magyar verzió), hogy hátha találnak valami régi címlapot, ami olyan szép betűkkel van írva, de azt nem találták meg, úgyhogy kénytelenek voltunk a mostani magyar Blikk logóját idéző nyomtatott betűkkel ráírni.
A művész úgy tűnik, csak a korhűség miatt berzenkedik a Blikk felirat ellen. A módosítással azonban a szobrából reklámhordozó lett a belváros kellős közepén, egy játszótér bejáratánál. Azt már nem is ő, hanem a munkáját segítő, névtelenségét kérő szobrász mondja el, hogy nemcsak Az Est felirat lett volna eredetileg felgravírozva a szoborra, hanem a lap 1933. május 13-ai címlapja is, azzal a szalagcímmel, hogy "Krúdy Gyula ma reggel hirtelen meghalt".
Mint mondja, amikor a műterembe elmentek az önkormányzattól megnézni az agyag verziót (ebből készül a gipsz, majd a bronzszobor), akkor "közölték velem, hogy vegyem le ezt az akkor még csak papírból odaragasztott címlapot, mert nem ez lesz ráírva, hanem az, hogy Blikk. De én képviseltem Lajos bácsi szellemiségét, fontosnak tartottam a korhűséget, így amikor visszajöttek a gipszszoborért, üresen vitték el, mert én nem voltam hajlandó ráírni, hogy Blikk".
Az idős művésznek segítő szobrász szerint "Lajos bácsi bízott benne, hogy megváltoztatható ez a döntés. Amikor kikerült a műteremből az üres címlapú gipszszobor, egy másik cég csinálta meg a végleges verziót, és én is csak az átadón láttam, hogy mégis ráíratták a Blikket. Ez a felirat teljesen tönkre teszi a szobor szellemiségét, ráadásul esztétikailag is kifogásolható munka. Hogy kinek a nyomására történt, kinek állt ez érdekében, nem tudom, de úgy látszik, vannak egyéb érdekek is, mint a művészet".
A szemérmességről ugyanis megkérdezték Rogán Antal nejét is a Mr és Mrs c. műsorban a tv2-ön. Végül a kedves férj, mint egy szóvivő készségesen válaszolt a kérdésre. Elmondta, a meztelenséghez is megvan a megfelelő hely, valamint, hogy felesége szemérmes asszony. Ezt egy történettel támasztotta alá, amelynek az volt a csattanója, hogy amikor nejével egy hotelszobában laktak nyaralásuk alatt, talán Olaszországban, Gaál Cecília nem tudott eleget tenni az anyagcseréje által támasztott szükségleteknek, mert nem volt képes úgy székelni, hogy férje a hotelszobában tartózkodott.
"mi veszi rá az ötödik kerületi polgármestert arra, hogy a neje szemérmességét ezzel illusztrálja? Tán csak nem pont ott a műsor közönségével van szellemileg egy szinten a polgármester úr?"
"Ezt pont láttam. Szánalmas volt. Egy ilyen sztorival még baráti körben sem jönnék elő, nade 1-2 millió magyar előtt így beégetni az asszonyt! Ehhez már politikus köcsög kell..."
"Hová süllyedünk, ha már egy konzervatív politikusnak mondott makimajom is ilyen szenny liberális fertőben érzi jól magát.
Beteg média, beteg celebek."
"Kedves Rogán Antal.
Szakonyfalu büszke rád!
Megtagadtad kommeniste apádat, a volt osztály
társaid nem tegezhetnek, a faluban nem tudtál
köszönni!
Legalább a feleséged végtermékét megosztod a
nagyvilággal.
Hajrá polgári M.ország."
kicsit részletesebben:
Amikor a szemérmességről kérdezték Cecíliát, Rogán Antal válaszolt helyette. Elmondta, a meztelenségnek is megvan a helye, majd egy történettel igazolta, hogy felesége szégyellős asszony. „Egyszer elmentünk Rómába egy hétvégére. Utolsó nap, már kifelé menet a repülőtérre, lemegyünk, én mondom, hogy fizetek. Cecil mondja, hogy „jajj, otthagytam valamit a szobában”, boldogan felrohan. Én már kifizettem, hívtam a taxit, még mindig semmi. Egyszerűen az történt, hogy hiába laktunk egy szobában, gyakorlatilag nem mert előttem, úgy hogy én ott voltam, elmenni wc-re. Két egész napon keresztül kibírta”- nevetett jóízűen feleségén a politikus.
A Rogánné szemérmességéről szóló állítást ugyanakkor némiképp árnyalhatja az a szintén a fideszes politikustól származó kijelentés, miszerint megismerkedésükben komoly szerepet játszott Cecília asszony „nagyon impozáns dekoltázsa”. Rogán egy korábbi interjúban is hasonlóan nyilatkozott megismerkedésükről: egy bizonyos állásinterjúra Cecília „igen meggyőző pólóban érkezett”. A nő egyébként a Mr és Mrs adásában is mélyen dekoltált és meglehetősen rövid ruhákban jelent meg – egyáltalán nem tűnt szemérmesnek.
A Blikket is kiadó Ringier szerint nekik nem sok közük van az akcióhoz. A kiadó PR, vállalati és üzleti kommunikációs vezetője, Parádi Judit az Indexnek úgy nyilatkozott, hogy a kiadó nem adott pénzt a szoborra.
Parádi arra a kérdésre, hogy akkor miként kerülhetett az ő lapjuk logója a közpénzből készült szoborra, úgy válaszolt, hogy „az V. kerület megkeresett minket és beleegyezésünket kérték, hogy a felállítandó szobor, a Rikkancs fiú kezében egy Blikket tarthasson. Ebbe beleegyeztünk. A kreatív koncepció lényege az volt, hogy a múlt századi újságárusító alak a mai korhoz is szóljon - a rikkancsok anno hangzatos bulvár címek kiabálásával nyerték meg vásárlóikat - és ennek alapján a szobor, a ma legolvasottabb és legnagyobb példányszámban eladott országos napilapjával, a Blikkel kösse össze a múltat a jelennel”.
A Ringier kommunikációs vezetője kérdésünkre leszögezte, hogy nincs semmilyen élő szerződésük az V. kerületi önkormányzattal. „Nincs szerződésünk egymás népszerűsítéséről. Az elmúlt években néhány szerződésünk volt az önkormányzattal, egy-egy adott eseményre. Két alkalommal médiapartnerei voltunk a Belvárosi Fesztiválnak - számos más médiapartner mellett. Valamint a Blikk Szilvesztert 2009-ben, 2010-ben és 2011-ben a kerületi Március 15-e téren rendeztük meg. Ezekre a rendezvényekre született az adott időszakra szerződés az önkormányzat és a kiadó között, amely kizárólag az adott rendezvénnyel kapcsolatos pontokat tartalmazta”.
Megkerestük az V. kerületi önkormányzatot, hogy megtudjuk, ki és miért döntött úgy, hogy lekerüljön Az Est címlapja Krúdy halálhírével együtt és helyette egy Blikk-logó álljon a közpénzből készült szobron.
Az V. kerület sajtósa levélben megküldött hat kérdésünkre azonban csak ennyit válaszolt: „Polgármester úr az alábbi választ tudja adni kérdéseire: Ha lehet Index.hu nevű közpark, miért ne lehetne rikkancs szobor Blikk felirattal? Egyébként büszkék vagyunk arra, hogy az Idősek napja előtt egy héttel olyan szobrot adhattunk át, amely egy 100 éves bácsi alkotása. A szobor témáját ő határozta meg. Ha napjainkban lennének rikkancsok, bizonyára Blikket árulnának, nem Indexet, elvégre azt nem lehet.”
Az önkormányzatnak hiába jeleztük, hogy nem elégszünk meg ezzel a válasszal, mivel az index az önkormányzattal szemben nem állami cég, és a kamuti park Index.hu-vá átnevezésében egy fillér közpénz sem volt (vállalati sem egyébként), választ kedd dél óta nem kaptunk kérdéseinkre.
Így nem tudtuk meg azt sem, hogy pontosan mennyibe került a szobor felállítása, mivel a Szőke Lajos által és a kerületi főépítésznek a Helyi Témának adott nyilatkozatában is említett 10 millió forinttal szemben a kerület Tulajdonosi és Elidegenítési Bizottságának jegyzőkönyvében csak bruttó 8 millió forintos költséget találtunk a kerület idei költségvetésének általános tartaléka terhére.
Ha igaz - és az Indexnek megküldött válasz is ezt támasztja alá -, hogy Rogán Antal kérésére került fel a Blikk felirat a szoborra, úgy elképzelhető, hogy a polgármester mindezzel csak azt szerette volna megköszönni a bulvárlapnak, hogy az elmúlt egy évben 66 cikkben (átlag 5 naponta) említették meg a nevét.
nizzában nincsen four seasons
...
Ha már itt tartunk, hogyan keveredett a politikába ilyen fiatalon?
Rogán: Teljesen véletlenül. Ártalmas dolog egy szakkollégium. Ennek köszönhető, semmi másnak. Az egyetemen azért mentem szakkollégiumba, mert vidéki gyerekként untam, hogy a közgáz az elsőéves kollégistáit kitelepíti az Isten háta mögé, Kőbányán is túlra. A szakkollégiumból egyenes út vezetett ide, hiszen elég gyakran tartottak előadásokat fideszes politikusok.
De volt önnél azért némi ideológiai váltás. Volt több csavar az életében, például tagja volt a KISZ-nek is.
Az osztályban mindenki KISZ-tag volt, ez kötelezően elő volt írva, én meg nem lógtam ki a sorból. De ez nem jelenti azt, hogy párttag is lettem volna, főleg azért, mert a családban se közeli, se távoli rokonságban nem volt.
nem kisz-titkár?
Volt például építőtáborban?
Nem. Egyetlenegyszer voltam úttörőtáborban az is három faluval arrébb volt Apátistvánfalván, és azt is egyfajta büntetésnek éreztem a szülők részéről.
...
Az amerikai „gengszterrap” műfaj képviselője, 50 cent még 2006 nyarán adott koncertet a Budapest Sportarénában. A "konzervatív" politikus láthatóan jól szórakozott a koncerten, az Aréna küzdőterén táncolt 50 Cent számaira.
Amerikában a fekete bőrű előadó a politikusok körében valóságos közellenségnek számít rendkívül erőszakos, szexista szövegei miatt. Tevékenysége több szenátor szerint összefüggésbe hozható a gengszterkultúra, s az ezzel együtt járó, fegyveres bandaharcok terjedésével.
ezt az 50 cent-zenét a valódi személyiség nélküli emberek "szeretik"
2007. március 22-én este a Belvárosi Kisgazda Polgári Egyesület vendége volt Rogán Antal, aki legfőképp a belvárost érintő ügyekről beszélt. Az előadás végén mód nyílt kérdések feltételére és az egyik kérdező élt is a lehetőséggel, hogy a Szovjet-emlékmű ügyéről tudja meg Rogán véleményét. Az érdeklődő Okos Márton volt, aki megkérte Rogán Antalt, mint a Szabadság teret is magába foglaló V. kerület polgármesterét, hogy írja alá a Deport ’56 által kezdeményezett, és az MVSZ által is felkarolt, a szovjet emlékmű ügyében zajló népszavazási aláíró ívét. A polgármester „politikusi” választ adott: elmondta, hogy őt személy szerint nagyon zavarja a szovjet emlékmű, és a tiltott jelképnek minősülő vörös csillag, de ennek ellenére nem írja alá a kezdeményezést.
Rogán szobrot állítana Columbónak
Rogán Antal arra az urbán legendára játszana rá, miszerint Peter Falk valamilyen formában rokona lehet Falk Miksának. Családfa-kutatók szerint bár Peter Falknak valóban voltak kelet-európai felmenői, de a Falk Miksa-vonal jó eséllyel nem helytálló. Rogán szerint nem fontos a tényleges rokoni kapcsolat, a lényeg, hogy a szoborral egy újabb turisztikai látványosság jön létre Budapesten.
vmi szoboröntő rokona lehet ennek az idiótának, én még emlékszem, hogy régen annak állítottak szobrot, aki sokat tett a magyarságért. turistalátványosság! ahogy Mekkába a zarándokok, így ide is vándorolni fognak többezer kilométert a columbo-rajongók, már alig várom, a tojástartós * a.
ez egy kreatív ember!
Columbó ballonkabátban, Blikkel a kezében!
Milliók fognak ide utazni, csak hogy lássák!
Vszleg valami havernak van egy eladhatalan Columbó szobra. Hát segítünk rajta. Oszt jónapot.
Ha a kormánypárti többségű országgyűlés 2011 nyarán nem fogadja el Rogán Antal a nemzetgazdasági szempontból kiemelt vállalatok felszámolásának különleges szabályairól szóló törvényjavaslatát, szinte biztos, hogy ma nem Varga Jenő felügyeli a Malév vagyonát. „Mezei”, nemzetgazdasági szempontból nem kiemelt cégek felszámolásánál ugyanis a csődtörvény szerint a bíróság ma már elektronikus, véletlenszerű kiválasztás módszerével jelöli ki a felszámolót vagy a vagyonfelügyelőt, éppen a korábbi visszaélésekből okulva.
A Malév elleni felszámolási eljárásban alkalmazható különleges szabályoknak Rogán törvényjavaslata mellett további lépések is megágyaztak. A közigazgatási és igazságügyi miniszter, Navracsics Tibor által benyújtott és december 30-án kihirdetett pontosító törvényjavaslat; valamint három szintén 2011 december 30-án kihirdetett kormányrendelet. Az első megállapítja a stratégiai jelentőségű vállalatok felszámolásának néhány eljárási szabályát, a második minden ilyen esetre az állami tulajdonú Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit kft.-t jelöli ki állami felszámolóként, a harmadik pedig a vállalatok stratégiaivá minősítésének módját szabályozza.
Egy hónap múlva, január 30-án a Malévot stratégiailag kiemeltnek minősítő, és ezzel speciális eljárásra jogosító kormányrendeletet is kihirdették.
Utolsó írka