Orbán Viktor 1989-es, Nagy Imre-újratemetésen elmondott beszéde alatt a BRFK III/II-es operatív tisztjeként éppen beépített ügynököktől várt jelentéseket az ott történtekről. Tasnádi László később az NBH-nál, az Információs Hivatalnál és az APEH Bűnügyi Igazgatóságánál dolgozott, de megfordult Pintér Sándor cégeinél is.
csaucseszku zabigyereke a II/III-os 2. fidesz-kormányban
61 éves Tasnádi László adatlapját az Indexnek is sikerült megtalálni az Állambiztonsági Szolgálati Történeti Levéltárának honlapján.
Az itt látható adatok szerint Tasnádi 1988-ban főhadnagyként
a BRFK állambiztonsági szervének III/II-2. Osztály C alosztályának megbízott vezetője volt. 1989-ben már századosként vezette az osztályt.
a C alosztály feladata elsősorban a belső reakció, a kulturális, ifjúsági és egyházi vonalon ellenséges tevékenységet folytató személyek, diplomaták operatív megfigyelése, és a kiemelt népgazdasági objektumok védelme volt.
Érdekes, hogy Tasnádi László neve az 1989-es Nagy Imre-temetés szervezésével kapcsolatban is felmerül. Az állambiztonság akkor szinte minden erejét bevetette a hatalmas tömeget vonzó esemény biztosítására.
Levéltári iratok szerint az újratemetés idején Tasnádi László egy Amur és egy Vera fedőnevű titkos megbízott (tmb.) kapcsolattartó operatív tisztje volt (a tmb-k elvi meggyőződésből vettek részt a titkos együttműködésben, a kapcsolattartó operatív tisztek feladata a hálózati munka szervezése és az ügynökök irányítása volt.)
Tasnádi a dokumentumok alapján az újratemetés idején telefonon tartotta a kapcsolatot az ügynökökkel.
ezt az ügynöközősdit még 2002-ben bebukta annó a Fidesz, amikor Pokorni Zoltán volt a legnagyobb szószólója és dramatizálója a dolognak, majd kiderült, hogy az apja is ügynök volt..
Hihetetlen, hogy még 12 évvel később is bőröket lehet lehúzni erről a témáról.
Tasnádi későbbi pályája is érdekes. A rendszerváltás után a Nemzetbiztonsági Hivatal (belső elhárítás) alosztályvezetője, majd az Információs Hivatal (hírszerzés) osztályvezető helyettese lett. 1998-2000 között a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának (a rendőrség belső elhárításának) helyettes vezetője volt, majd ő lett az APEH Bűnügyi Igazgatóságának vezetője. Innen ezért kellett mennie 2002-ben, mert az APEH elnökének engedélye nélkül adott tájékoztatást a bűnügyi igazgatóság munkájáról külső szervezeteknek, köztük a parlamenti pártok frakcióvezetőinek.
Tasnádi később a Pintér Sándorhoz köthető cégeknél bukkant fel.
A Civil Biztonsági Szolgálat Zrt. vezérigazgatója volt és a Pajzs 07 Biztonságvédelmi Zrt. igazgatósági tagja. A 2010-es kormányváltás után ő lett Pintér Sándor kabinetfőnöke. Innen emelkedett most az államtitkári székbe.
A BRFK állambiztonsági szervénél dolgozóknál még egy párttitkárnak is nagyobb hatalma volt – mondta az Indexnek Ungváry Krisztián történész. Egy megyei első titkár beszámoltathatta a megyei rendőrfőkapitányt, és adott esetben utasításokat is adhatott a rendőrségnek. Ez fordítva nem működött.
Ungváry szerint álszent és prűd hozzáállás lenne ezeken az embereken elverni a port, ettől függetlenül azért cikinek tartja, hogy egy állambiztonsági múlttal rendelkező ember lesz államtitkár.
A történész szerint azonban sokkal visszatetszőbb, hogy egy volt párttitkárhelyettes alkotmánybíró lehet, a nemzeti együttműködés rendszerében több volt KISZ KB-tag kapott szerepet, Pozsgay Imre pedig részt vehetett az új alkotmány megírásában.
Ki tudhat többet a komcsikról, a NER ellenségeiről, mint aki köztük élt, mint aki egy volt közülük?
A művelt ember ismeri Saulus történetét.
Le kell vonni belőle a máig érvényes következtetést!
Az, hogy együtt tud működni a nemzeti kormánnyal, az, hogy Orbán és Pintér megbízik benne, egy magyar embernek elégnek kell, hogy legyen!
A fidesz megkapta a felhatalmazást, az ország dolgai, minden károgás ellenére jó irányba mennek, az unortodoxia, a meglepő, de helyes lépések sorozata folytatódik. Személyi szinten is.
Ennyi.
Tasnádi: Nem mondok le,
mert nincs miért
Csak kém- és terrorgyanús emberekről jelentett a rendszerváltás előtt – állítja Tasnádi László napokban kinevezett rendészeti államtitkár, aki éppen ezért úgy véli, nincs miért lemondania. Az államtitkár elmondta: Orbán Viktor előtt is ismert korábbi életpályája. A Fidesz a Tasnádi-ügyre úgy reagált: illik tiszteletben tartani Pintér Sándor döntését.
„A kémelhárítás ma is, akkor is, és a jövőben is ügynökökkel dolgozik. A terrorelhárítás szintén. Tehát az, hogy nekem ügynököm volt, az egy természetes dolog” – mondta Tasnádi László.
Korát megelőzve ő már a szocialista-lusta rendszerben üldözte a terrorizmust. Tulajdonképpen egy hős.
"Terrorgyanús emberek a szocializmus idején nálunk? Ez a nap vicce."
Fidesz: Tiszteletben kell tartani Pintér döntését
Szakmai és nem politikai munkát végez Tasnádi László, a Belügyminisztérium rendészeti államtitkára – jelentette ki Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója pénteken, egy más témában tartott sajtótájékoztatón. A kormánypárti politikus leszögezte: Tasnádi László régen is a rendvédelemben dolgozott és most is ezt teszi. Jelezte: az államtitkár a korábbi ciklusban is a belügyminiszter egyik közvetlen munkatársaként teljesített szolgálatot, éppen ezért ha Pintér Sándor a saját munkájának segítése érdekében így döntött, akkor nyilvánvalóan ezt átgondolta, „ekképpen illik tiszteletben tartani.”
"NEM, nem illik. Ha a belügyminiszter egy egykori kommunista ügynököt akar hatalmi helyzetbe hozni, akkor tiltakozni kell, és azt mondani, hogy nem erről volt szó, amikor az úgynevezett rendszerváltásra került sor."
"Mit gondolsz? Ha Orbán helytelennek tartaná,megengedte volna a belügyminiszternek?"
Kocsis Máté megjegyezte azt is: Tasnádi László életrajza a korábbi években is ismert lehetett mindenki számára, tehát nem érhetett meglepetésként senkit.
III/II-2
A HVG hetilap június 19-ei számában azt írta, hogy Tasnádi László a Belügyminisztérium III-as főcsoportfőnökségébe tagozódó III/II-2 alosztályon tevékenykedett századosként. A HVG hivatkozik a Heti Válasz egyik 2009-ben megjelent cikkére, amely szerint Tasnádi László több ügynökkel is kapcsolatban állt Nagy Imre kivégzett miniszterelnök 1989-es újratemetésén.
Az ő tartótisztjük jó tartótiszt.
Most nem annyira finnyásak a fideszes elvtársak, mint mikor Medgyesiről kiderült, hogy III/II-es ügynök.
mindenki kém- és terrorgyanúsnak számított akkoriban, aki az egypárti diktatúra ellenében bármit is tett vagy nyilvánosan mondott.
A fidesz birkáknak itt az újabb lecke, meg kell tanulniuk megszeretni, megvédeni a komcsi ügynököket, tartótiszteket is.
Akkor most már érthető fideszbirkák miért szavazzák le sorozatosan az ügynökakták nyilvánosságra hozását?
Meg az is dereng, miért szavazta le a fidesz '91-ben a zétényi-takács törvényt az mszp-vel együtt, majd jelölte azt a sólyom elvtársat közt. elnöknek, aki végül elkaszálta a törvényt?
Medgyessy Péter, magyar közgazdász, politikus, miniszter, üzletember
2002. június 18-án, hivatalba lépése után alig 3 héttel a Magyar Nemzet közölte egy III/II-es, D-209-es kódszámú ügynök SZT-tiszti (szigorúan titkos tiszt) lapját, akiről kiderítette azt is, hogy valójában Medgyessy Péter. Medgyessy először még tagadta a róla megjelent adatok hitelességét, később azonban elismerte múltját. Azt állította, hogy csak kémelhárító volt a gazdasági hírszerzés területén 1977 és 1982 között, és akkori motivációjaként a haza szolgálatát jelölte meg. 2002-ben azután több dokumentum is napvilágot látott e témában, amelyek a titkosszolgálatok összefonódásait taglalták a Kádár-rendszerben. Ezek alapján többen vádolták meg azzal is, hogy SZT-tisztként a Szovjetunió számára jelentett kollégáiról, ő maga ezt több nyilatkozatában tagadta.
Az SZDSZ frakció a botrány kirobbanásakor még a lemondatása mellett foglalt állást, másnap azonban a párt vezetői meggyőzték a frakciót Medgyessy támogatásáról.
Többek szerint az ügynökbotrányt tulajdonképpen sikeresen átvészelte, hiszen a száz napos programok népszerűvé tették, és még két év telt el bukásáig, ami nem köthető közvetlenül a D-209-ügyhöz.
Pokorni: Medgyessynek mennie kell
2002 nyara
a Fidesz frakciója a Medgyessy-ügy miatt önálló törvényjavaslatot dolgoz ki, melyben arra köteleznék azokat, akik a III-as főcsoportfőnökségen dolgoztak, hogy távozzanak a közéletből. Arról, hogy benyújtanak-e bizalmatlansági indítványt, még nem döntöttek - mondta a pártelnök.
Az ügy miatt a Fidesz egy saját ügynöktörvényt dolgoz ki és terjeszt a parlament elé. Pokorni elmondta, hogy szerinte a Medgyessy-ügy veszélybe sodorta Magyarország EU-csatlakozását, a miniszterelnök tette kárára vált a nemzetnek. Kijelentette, hogy Medgyessy Péter erkölcsileg és emberileg már megbukott, így már csak idő kérdése, hogy mindez mikor vezet politikai bukásához is.
A Fidesz elnöke elmondta azt is, hogy annak ellenére, hogy Medgyessy tagadja az ügynökvádat, szerinte mindenki ügynök volt, akit a Belügyminisztérium szigorúan titkos tisztként állományba vett, így Medgyessy is. Pokorni Zoltán gyermeteg érvelésnek tartja a kormányfő azon kijelentését, hogy ő a KGB-től védte az ország érdekeit.
Mint mondta, a szovjet katonai megszállás alatt lévő országok valamennyi titkosszolgálata az orosz KGB leányvállalataként működött. Minden közép- és kelet-európai országban orosz rezidensek irányították a valódi döntéseket - szögezte le, hozzátéve, hogy a magyar III-as főcsoportfőnökség számos tagja a magyar titkosrendőrség és a KGB tagja is volt.
A Fidesz elnöke úgy vélte, hogy a kormányfő két hibát is elkövetett az ügyben: egyrészt felajánlotta szolgálatait a titkosszolgálatoknak egy megszállt országban. Másrészt hibázott akkor is, mikor eltitkolta múltját.
Az SZDSZ javaslatát, miszerint hozzák nyilvánosságra a III/III-as ügynökök névsorát, támogatják, de ettől függetlenül egy saját ügynöktörvény-javaslatot is kidolgoznak. A nyilvános ügynöklista kérdését ugyanis külön kell választani a Medgyessy-ügytől.
Seregesen senkik jönnek
Minden semmirevalónak,
Gácsnak, svábnak és zsidónak
Grádics adatott:
Itt alant már csak egyedül
Maradok.
Sürög a vad, magyar élet,
Még a némák is beszélnek
S uccám ellepik
S bárki taknyost egy bõsz iram
Felrepit.
Seregesen senkik jönnek,
Megrabolnak, elköszönnek
Gúnnyal, szabadon,
Mi bennem gyûlt, mindenkié
A vagyon.
Mind a szépet, amit hoztam
S ami uj, nagy, átkozottan
Sok, pazar ige:
Úri, léha nullák raja
Söpri be.
Álmagyarok s jöttment népség
S cimeres, ronda cselédség
S nagyúri nagyok:
Ez idõben, itt, valaki:
Én vagyok.
Uj igéim tán nem hatnak,
Rossz frigyesim elhagyhatnak
S nõhet a fülem,
De nem lesz itt semmi, soha
Nélkülem.
Ady Endre
Orbán Viktor fejben elszámoltat
Orbán és a kommunista Keresztapa
A Magasdi fedőnevű Martonyi
Bölcskei Gusztáv, a reformátusok vörös vezetője
"vitéz" Bencsik elvtárs
Feltételezett ügynökök?
Matolcsy György - MSZMP-tag, III/2 ügynök
Martonyi János - MSZMP-tag, kormánytag, III/2 ügynök
Pintér Sándor - MSZMP-titkár
Hende Csaba – MSZMP-tag
Gógl Árpád - MSZMP-tag
Járai Zsigmond - MSZMP tag, kormánytag, III/2 ügynök
Kerényi Imre – MSZMP alapszervezeti titkár
Stumpf István - MSZMP tag, Hazafias Népfront alelnöke
Mikola István - MSZMP-tag, Hazafias Népfront elnöke
Schmitt MPál – MSZMP-tag, miniszterhelyettesi rangban
Mádl Ferenc MSZMP Hazafias Népfront, elnök
Szűrös Mátyás - MSZMP KB-titkár
Pozsgai Imre - MSZMP KB-tag
Kövér László - KISZ-titkár, és MSZMP Központi Bizottsága és az alá tartozó Társadalompolitikai Intézet munkatársa, és a Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa (MISZOT) alelnöke (a másik alelnök Gyurcsány Ferenc volt)
Orbán Viktor; - A Kommunista Ifjúsági Szövetség tisztségviselője, gimnáziumi, majd egyetemi kollégiumi "KISZ titkár", 1982-ben "majdnem" beszervezték
Varga Mihály - A Kommunista Ifjúsági Szövetség tisztségviselője, "KISZ-titkár"
Rogán Antal - A Kommunista Ifjúsági Szövetség tisztségviselője, "KISZ-titkár"
Deutsch Tamás - A Kommunista Ifjúsági Szövetség tisztségviselője, "KISZ-titkár"
Ligetvári Ferenc - MSZMP-tag
Chikán Attila - MSZMP-tag
Boross Péter – MSZMP-tag
Turi-Kovács Béla – MSZMP-tag
Harrach Péter – MSZMP-tag
Balogh Gyula – MSZMP-tag
Fónagy János - MSZMP-tag
Vonza András - MSZMP-tag
Szabadi Béla - MSZMP-tag, munkásőr
Hoffmann Rózsa - MSZMP-tag, első fordításai pl. Jurij Guszev: A szocialista forradalom korának irodalma.
és az összes többi is kommunista fattya, l. simontól, dajcson át, selmeciig, biztos vagyok benne. és rogánról is pletykálják, ahogy a listában is benne van, nagyon helyesen.
Utolsó írka