Martonyi János (1944. április 5., Kolozsvár, Ránky Rózsa) szegedi jogi tanulmányai (1962-67) után, ügyvédjelöltként került kapcsolatba a Csongrád megyei Rendőr-főkapitányság állambiztonsági osztályának beosztottjával, dr. Jójárt István rendőr őrnaggyal. Együttműködésüket Lichtenstein József rendőr őrnagy alosztályvezető irányította.
A "Magasdi", majd "Marosvásárhelyi" fedőnéven dolgozni kezdő Martonyi 1968. január 5-én adta első jelentését a BM. III/II-es csoportfőnökség (kémelhárítás) 8. osztálya (közgazdasági, külkereskedelmi és idegenforgalmi elhárítás) igénye szerint. 1969 januárjában informátorként már pénzjutalmat kapott.
Kapcsolattartó tisztjeinek nevét 1986. október 22-vel bezárólag olvashatatlanná tették, de kivehetően az első név dr. Jójárt István r. őrnagyé.
A hírszerzés 1990 utáni utódszerve, az Információs Hivatal 2002.-i aláírásával és pecsétjével igazolta, hogy Martonyi állambiztonsági nyilvántartó kartonja hiteles.
Martonyi gyors és biztos karriert futott be. 1968-ban a City of London College-ban nemzetközi kereskedelmi jogot tanult. 1968-79 között jogtanácsos, majd osztályvezető a MASPED-Mafracht jogügyi osztályán.1970-ben a hágai Nemzetközi Jogi Akadémián tanult nemzetközi kereskedelmi jogot. 1979-től 1984-ig Magyarország brüsszeli kereskedelmi kirendeltségén titkár. 1984-89 között a Külkereskedelmi Minisztérium osztályvezetője, főosztályvezetője.1988-ban
Az Antall-kormányban közigazgatási államtitkár előbb a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériumában (1990. június-1991. december), majd a Külügyminisztériumban 1994 augusztusáig. Emellett 1990-91-ben az Állami Vagyonügynökség igazgatótanácsának alelnöke is volt. 1994-től 1998-ig ügyvéd, a Baker & McKenzie nemzetközi ügyvédi cég irodavezető partnere, európai igazgatóságának tagja, 2002-től a Martonyi és Kajtár Baker & McKenzie Ügyvédi Iroda vezetője. 2000-től tanszékvezető egyetemi tanár a Szegedi Tudományegyetemen.
1998-200
Németh Miklós (Monok, 1948. január 24.) közgazdász, politikus,
a rendszerváltás előtti utolsó magyarországi kormány miniszterelnöke, és az 1989. október 23-án kikiáltott Magyar Köztársaság első kormányfője.
ebben az egy mondatban benne is van az egész magyar rendszerváltás
1971-ben szerzett diplomát a Marx Károly Közgazdaság-tudományi Egyetemen. 1974-75-ben ösztöndíjjal tanult a Harvard Egyetemen az Amerikai Egyesült Államokban. 1977-ben az Országos Tervhivatalban osztályvezető-helyettes lett.
1976-ban lépett be a Magyar Szocialista Munkáspártba. 1981-től dolgozott a pártközpont gazdaságpolitikai osztályán, 1986-tól már, mint osztályvezető. 1987-ben a Központi Bizottság gazdaságpolitikai titkárává választották. Kádár János leváltása után, 1988-ban bekerült a Politikai Bizottságba, melynek 1989. október 7-éig, az MSZMP megszűnéséig tagja volt.
1988. november 24-én alakított kormány.
Noha a frissen alakult MSZP elnökségébe is beválasztották, gazdasági programját a párt legnagyobb platformja, a Vass Csaba által vezetett Haza és Haladás Platform elutasította, emiatt Németh kilépett az MSZP elnökségéből
1991-ben az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) egyik alelnöki székét kínálták fel neki. Az állást elfogadta, aminek érdekében lemondott mandátumáról és távozott a magyar politikai közéletből.
Tisztségét egészen 2000. május 2-áig töltötte be, közben 1993-ban a Heriot-Watt University (Edinburgh), 1999-ben pedig a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem díszdoktora lett.mint antall józsef, olyan
A „vendégek” között volt Vass Csaba szociológus is, akiről „Lali” elmondta, hogy Horn Gyula ellenlábasa a miniszterelnök-jelöltségben.
"dr. Vass Csaba, a Károli Gáspár Református Egyetem tanszékvezető tanára a régi társadalmi felépítésünkről tart előadást, melyet a Szent Korona határozott meg."
Gorbacsov hatalomra jutása után Vass 1985-ben megalakította a Reformklubok Országos Hálózatát, amelyet egyfajta MSZMP-n belüli ellenzéki szerveződésként definiált. Ennek utódszervezete lett a Társadalompolitikai Tanács. Ez a fórum dolgozta ki 1987 elején kidolgozta a Fordulat és reform c. programot. A Tanácshoz csatlakoztak MSZMP-n kívüli csoportok tagjai is, így pl. Orbán Viktor és Kövér László is.
1987-től az MDF egyik alapító szervezője. Bihari Mihállyal és Kiss Gy. Csabával együtt fogalmazta a lakitelki nyilatkozatot. Bíró Zoltán kérésére mégis az MSZMP-ben maradt, hogy a párton belül a nemzeti érzelmű, baloldali elkötelezettségű erőket egységes platformmá szervezze. A reformköri mozgalom egyik főszervezője, majd a reformkörökből októberében megalakuló Reformszövetségnek, az MSZMP legnagyobb platformjának egyik vezetője lett.
1889–90 között az újonnan megalakuló MSZP első elnökségének tagja, a Haza és Haladás Platform vezetője. 1990-ben a platform ellenezte Németh Miklós miniszterelnök gazdaságpolitikai programját (az ún. „sokkterápiát”), Németh emiatt kilépett az MSZP elnökségéből.
2003-2008 között a Károli Gáspár Református Egyetem kommunikáció- és médiatudomány tanszékének vezetője volt. Vezette a Duna Televízió médiakutatási irodáját is.
"Magasdi", "Marosvásárhelyi" titkos állambiztonsági informátor először 2002 augusztusában akadt fenn a Mécs Imre vezette parlamenti vizsgálóbizottságrostáján.
"Jelentés. 1969. április 5-én találkozót tartottam "Marosvásárhelyi" fn. informátorral.Közölte, hogy végleg felköltözött BpestreKözöltem vele, hogy mivel Bpesten dolgozik, be fogok mutatni egy bpesti kollégát, akivel a jövőben a kapcsolatot fogja tartani. Erre előreláthatólag május vagy június hónapban fog sor kerülni. Nem ellenezte az átadást, sőt örült, hogy Bpestre költözése miatt nem fog kapcsolata velünk megszakadni.Megjegyzés: Javaslom a III/I.Csfség-nek az átadását, mivel az in formátor olyan vállalatnál dolgozik, ami nagy nyugati kapcsolatokat tart fenn. Részleteket a III/I.Csfséggel meg fogom beszélni."
megdöbbentő mekkora csinovnyik ez a lezsák. nyilván ő is érintett.
2007 áprilisában Martonyi elismerte, hogy külföldi utazásairól "felsőbb utasításra" készítette a beszámolókat, és azokat rendőröknek adta át.
Utolsó írka