szégyen ez az eredmény, a választók 60-70%-a funkcionális analfabéta, meg kéne vonni a szavazati jogát, minden infó a rendelkezésre áll a neten, nav-ról , földről, trafikról; lusztráció, elszámoltatás elmaradásáról (védhetetlenek! (csak napraforgóbloggal védhető)), és mégis megszavazzák a fideszt, mégis megszavazzák az mszp-t az interneten aktív majmok is, bedőlnek ennek az átlátszó hazugságnak az összefogásról, te jó ég, de a fideszes birka mindent visz, újabb 2/3?
persze nem tudjuk mennyi választási csalás van, lehet a közvéleménykutatók azért vannak, hogy ne legyen feltűnő a választási csalás...
és ez az új választási törvény botrány!
Utoljára 1998-ban szavaztak a mostani 2,1 milliónál kevesebben a Fideszre. Akkor 1,34 millióan tették le a voksukat Orbánék mellett. 2002-ben 2,31 millióan, 2006-ban pedig 2,27 millióan szavaztak rájuk, vagyis többen mint most, de akkor ez mégsem volt elég a győzelemhez. Tavaly pedig 2,7 millió kellett a kétharmadhoz.
Ez azt jelenti, hogy most kevesebb szavazattal lehet kétharmaduk, mint amennyivel már kétszer is kikaptak. Ez jól mutatja, hogy a szavazatok száma egyáltalán nincs arányban az értük járó mandátumok számával.
"Miért nyert a Fidesz ismét közel kétharmaddal? - mert a 660 ezres szavazatveszteségét kompenzálta az új választási rendszer a korábbiaknál is többségibb logikájával."
mondja Törökgábor, szégyen hogy így át lehet írni egy választási rendszert. és nőtt a jobbik is, mégis arányaiban kevesebb képviselőt küldhet a parlamentbe:
teljesen egyértelmű ha józan paraszt ésszel, logikával nézzük, ha az egyik oldal folyamatosan lekorruptozza a másikat, a másik oldal folyamatosan lekorruptozza az egyiket, de kormányon egyik se számoltatja el a "riválist", akkor vagy folyamatosan hazudnak, vagy nincs lényegi különbség a kettő között. tehát nincs lényegi különbség a kettő között..
ez olyan nehezen megérthető tömegek számára?
miért? azt mondja meg nekem valaki.
és főleg, ha a fidesz az elszámoltatás ígéretével kampányolt igen-igen erőteljesen a "majdnem beszervezett" orbánnal az élen, ez nem tűnik fel a fidesz-szavazóknak? hol élnek ezek az emberek könyörgöm?
völgyhíd, megyeri híd, m6 alagútjai a mezőn. margit híd felújítás, amiből új hidat lehetett volna építeni. m4-es metró, amire miért nem hívták meg demszkit? valami baj van vele? csak nem korrupt?
mennyi mindent el lehetett volna számoltatni, ezeknél a fidesz ellenzékből korrupciót harsogott, 2/3-dal simán ki lehet nevezni olyan ügyészeket, bírákat, rendőröket, akik betartják a törvényeket. de ez nem történt meg. akkor? hol vannak ilyenkor a fideszesek? miért nem nyilatkoznak erről? jó az olajszőkítős maffiára szavazni, hadd kérdezzem már meg? el lett számoltatva az olajszőkítés? nem.
most se lesz elszámoltatás: nem lett meg a 3/3 elvtársak, hát nem voltunk eléggé éberek!
a csehek és a horvátok azért jobban adnak a jogokra, mint ezek a posztkomcsi primitív pártok.
Balázs Árpád, Siófok fideszes polgármestere, és a kormánypárt siófoki választókerületének országgyűlési képviselőjelöltje, Witzmann Mihály:
A történet háttere egy hulladékudvar építése mentén bonyolódik. A Siófok melletti Somban építenek egy szelektív hulladékudvart, a közbeszerzési pályázaton ez év márciusában nyert a Sióvölgy 2013 Konzorcium. Ennek egyik tagja a Közgép Zrt., a másik a Duviép 2000 Kft. A konzorcium 2,6 milliárdos árajánlatot tett. A pályázaton indult egy másik konzorcium is, az ő ajánlatuk azonban nem kapott nyilvánosságot.
Állítólag Balázs Árpád (B. Á.): Van itt egy kérdés, ami lehet, hogy két héten belül eldől, lehet, hogy beszáll a kampányodba a Közgép is. A jövő héten tudunk erről beszélni, de hát azért ennek van több vonatkozása is.
Állítólag Witzmann Mihály (W.T.): Jó.
B. Á.: A miniszterelnök úr aláírta a somi ööö, hát annyit a háttérről, mert titok ugye, hát ugye, nem sokára hír lesz, ha aláírta és megjelent a Közlönyben a somi projektnek az indítását. Tehát az elindul. A legjobb ajánlatot a Közgép tette, még nincs kihirdetve, tehát…
W.M.: Akkor a tudatformázós dologra célzol, ami ... annak idején kerestél minket vele.
B. Á.: A tudatformáláson túlról, a tudatformálás most mehet, tovább, ezt vártam, hogy aláírjuk a .. Azért egy 80 milliós szerződést nem írok alá, hogy nincs támogatási szerződés. Ha a támogatási szerződés alá van írva, akkor fog menni a tudatformálás be, de azon felül a Közgép maga beszáll nekünk... Mint eddig minden választásba be is szállt eddig egyébként. Volt az egész Dél-Dunántúl...
ezért nincs demokrácia, pedig simicskának is csak egy szavazata lenne, ahogy puch lacinak is.
énszerintem nemcsak szocialista, de ZÖLD gondolat is, hogy a forrásokat ne pazaroljuk el, márpedig ha szerintem egy ember többet keres havi nettó félmilliónál az pazarlás.
a kétkulcsos adóból egykulcsossá egy VÁLSÁG idején, minden csak nem szolidáris, nem szociálisan érzékeny, az elit magának akarja a hatalmat, a vagyont, mérhetetlen mohósággal hangoztatja utána hogy milyen rezsicsökkentő miközben előtte maga emelte 27 rekordszázalékra az áfát.
most ezt emberek tömegei nem látják át, hogy fidesz neolib és hogy csak üres propaganda a népbarát intézkedés?
Hárommilliárd forinthoz közelítenek Orbán fogorvosának állami támogatásai
Az elmúlt másfél évben összesen 2,2 milliárd forint állami és uniós támogatást kaptak Orbán Viktor miniszterelnök fogorvosa, dr. Bátorfi Béla érdekeltségei a Nemzeti Fejlesztési Ügynökségen keresztül. A pályázatok többségéről azután hoztak döntést, hogy Orbán Viktor a miniszterelnökséget vezető államtitkár útján átvette az NFÜ irányítását. Ezen felül a választások előtti héten a rendkívüli kormányzati tartalékból is kapott 400 millió forintot Bátorfi egyik vállalkozása.
lassan már nem is leszek demokrata, mert annyira ostobák az emberek. nem mintha olyan nagyon demokráciában élnénk, a tőke diktál nem a nép, a miniszterek tollát a multi és a posztkomcsi tőkés fogja a törvény írásakor.
azt mondom, 30 évig próbáljuk ki, hogy normál médiával, igazi vitákkal, a szavazók részére kötelező műsorokkal milyen szellemi teljesítményt érünk el, ha a 30 éves teszten megbukik a dolog, hülyék maradnak az emberek a szavazáson, akkor nincs értelme a demokráciának, és nincs értelme demokratának lenni.
ugyanazt az eredményt el lehet érni diktatúrában is, mint egy jó demokráciában:
Arisztotelész államformatana szerint a főhatalmat a közjó érdekében kell gyakorolni. Ebből a szempontból mindegy, hogy egy, néhány, vagy az összes ember gyakorolja-e a hatalmat. Sőt Arisztotelész szerint előnyösebb, ha csak egy vagy néhány személy kezében van a hatalom, mert így könnyebb döntéseket hozni.
Thomas Hobbes szerint a polgárháború az emberi együttélés természetes állapota. Ezért indokolt, hogy az emberek létrehozzanak egy olyan korlátlan főhatalmat, amely bármit jogosan megtehet alattvalóival mindaddig, amíg képes a belső béke és köznyugalom biztosítására.
a mostani választás miatt is megint egy helyben toporgunk újabb négy évre. pedig ha 20 éve független, civil, szuverén kormányaink lettek volna, ha lett volna valódi rendszerváltás, akkor talán már ausztriai színvonalon élhetnénk. és magunk teremtenénk munkahelyeket a KKV-val, nem pedig a mogyoróosztogató, haszont kivivő multikat kéne behívni könyörögve és cinkosan.
jövedelmező állami vállalatok, magán kkv-val, néhány helyes külföldi multival, állami, magyar bankkal, és a vámkivetési joguk visszavétele, amiről a hazaáruló "majdnem beszervezett" orbán és az Európai Egyesült Államokról NYÍLTAN hadováló gyurcsány lemondott a júdáspénzéért. és törvényekkel máris kordában tudjuk tartani a gazdaságot.
kérdezzük meg a kínaiakat, akik országa 2020-ra a világ vezető gazdasági hatalma lesz, mennyi profitot termel az állami tulajdonú kereskedelmi bankjuk?
Banánköztársaság
A banánköztársaság élén egy korrupt és törvénytelen eszközökkel kormányzó párt vagy diktátor gyakorolja a hatalmat.
A kifejezés eredete szerint: a karibi- és latin-amerikai országokban, jellemző mezőgazdasági terményeknek, elsősorban a banánnak és az ananásznak a hasznosítására az amerikai United Fruit Company vetette meg a lábát, a 19. század végén.
A mamutkonszern hamarosan kizárólagos termeltetési és felvásárlási monopóliumokra tett szert, és mivel az érintett országok exportképes termékeinek közel 90%-át a banán tette ki, az értékesítés pedig a UFC kezében volt, az adott országok nemzetgazdasági – és ezáltal politikai – szinten gyakorlatilag az amerikai megavállalat függőségébe kerültek.
A UFC a helyi politikai vezetés és gazdasági stratégia tekintetében egyaránt dominált, a köztársasági berendezkedési forma díszletté vált, amelyet áthatott a korrupció. A politikusoknak a gazdasági kényszerek miatt igen szűk mozgástér jutott, előtérbe kerültek a személyes ambíciók, ami instabilitáshoz, csatározásokhoz, válságokhoz, puccsokhoz, illetve ezek állandósulásához vezetett. Eközben a UFC tényleges gazdasági dominanciája nem sérült, mert minden hatalomra jutott erő számára egyaránt létkérdés volt a banánexport és az abból származó bevétel folyamatosságának biztosítása.
A UFC a saját érdekeit (de csak azokat) maximálisan biztosította a térségben, saját használatára épített infrastruktúrát, kutatólaboratóriumokat, végzett növénynemesítést stb., de a térséget gyakorlatilag saját gyarmataként kezelte.
Először O. Henry amerikai író és humorista használta 1904-ben a Cabbages and Kings című novelláskötetében.
Utolsó írka