Több millió bevándorlót kellene befogadnia Magyarországnak a következő öt évben, mert így tudja biztosítani a gazdasági növekedés ütemét - jelentette ki Orbán Viktor kormányfő 16 éve. A társadalom elöregedésétől egész Európában tartanak.

2001:
Magyarország akár 14 millió embernek is megélhetést tud biztosítani - mondta tegnap a magyar kormányfő az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) üzleti ebédjén. Orbán Viktor a gazdasági növekedés fenntartását firtató kérdésre reagált úgy, hogy ehhez szerinte több millió külföldit kell foglalkoztatnia az országnak.
A rendezvényen a gazdasággal kapcsolatos kérdések kerültek a középpontba. Orbán Viktor kijelentette, a növekedés elképzelhetetlen lenne a politikai stabilitás nélkül. A Széchenyi-terv sikerét külön kiemelte a miniszterelnök, aki a program indítását épp itt, a tavalyi üzleti ebéden jelentette be. Közölte, eddig háromezren jelentkeztek a pályázatokra, 80 százalékuk vidékről, s 90 százalékuk 25 millió forintnál kisebb összegből fejlesztené vállalkozását. Orbán leszögezte: az inflációt 10 százalék alá szorították, a munkanélküliek aránya 6 százalék, s ehhez járul a kabinet családokat támogató politikája, amely az új gazdasági irányvonalat határozza meg.
"rossz dolog a gazdasági bevándorlás" - mondja ma
Szent István meg nem azt mondta, hogy fogadjunk be tanulatlan milliókat, szokásról beszélt, jó módszerekről, nem semmirekellő tömegekről.
A kormányfő a célok között említette, hogy az ország Nyugathoz képest harmincéves lemaradását 15 év alatt kellene ledolgozni. Mindez - Orbán megítélése szerint - alapot teremthet akár a 2012-es olimpia megpályázására is.
Ahogy közeledik a csatlakozás időpontja az Európai Unióhoz, reálisan számolni lehet a bevándorlók számának növekedésével, mert a magyar tagság komoly vonzerőt jelenthet - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Végh Zsuzsanna, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal főigazgatója. Az utazás, letelepedés lehetősége megnövelheti az állampolgárságért folyamodók számát is, amely 1999-ben 6000, tavaly 7500 fő volt. Évente 10-12 ezer letelepedési és 30 ezer huzamos tartózkodási kérelem érkezik a hivatalhoz - közölte a főigazgató, aki emlékeztetett rá, hogy más, az EU-hoz csatlakozó országok esetében is nagyarányú bevándorlás indult meg.
A családegyesítésre vonatkozó új jogszabály, amely 2002. január 1-jével lép hatályba, szintén ebbe az irányba hat majd. Ez ugyanis lehetővé teszi, hogy amennyiben itt kapott munkát a családfő, kövesse őt hazánkba családja.
A társadalom öregedése az egyik legkomolyabb fejtörést okozza az Európai Unióban. A baj ugyanis csak 10-20 év múlva lesz érezhető az átlagember számára, a megoldáson azonban már most dolgozni kell. Miközben az emberek a munkanélküliséggel küzdenek és félnek a beáramló olcsó munkaerőtől, addig a foglalkoztatottak és az eltartottak aránya egyre inkább átalakul: 2040-re minden munkaképes korúra két nyugdíjas korú jut majd a meghosszabbodó élettartam és a születések számának csökkenése miatt. Ez rendkívül megterheli mind a nyugdíj-, mind a szociális rendszert. - helyzet kialakulását megelőzendő az unió programot dolgozott ki a foglalkoztatás és a munkavállalásra képes népesség számának növelésére. 2010-re szeretnék, ha a jelenlegi 38-ról 55 százalékra nőne a foglalkoztatottság aránya az ötvenöt évesnél idősebbek körében.
A munkaképes korú népesség körében a foglalkoztatottságot 2005-re 67, a nők esetében 57 százalékra kívánják emelni. Több munkalehetőséget akarnak teremteni a fogyatékos emberek számára is.
Ezek mellett azonban egyre több bevándorlóra is szükség van. A kialakuló hiányszakmák már ennek első jelei. A kormányok pedig többnyire bevándorlás- és külföldimunkavállaló-ellenes hangulatot figyelmen kívül hagyva könnyítéseket vezetnek be.
Nagy-Britanniában például tavaly szeptember óta számos olyan szakmában, ahol kevés a munkaerő, a vállalatok úgy alkalmazhatnak külföldieket, hogy nem kell végigcsinálniuk a költséges és hosszadalmas engedélyeztetési procedúrát. Németország nagy kvótákat és kedvezményeket ajánlott fel Kelet-Közép-Európának és Indiának számítógépes szakemberek becsalogatására.
(Magyar Hirlap)
http://www.origo.hu/itthon/20010608orban.html#

és a plakát is milliárdokba került, meg a GDP növekedését nem igazán érzi meg az átlag magyar munkavállaló, amúgy is kozmetika az egész matolcsy Nagy Reformjaiban két semmittevés és két milliárdos lopás között csal a számokkal. A nagy bevándorlóellenes fidesz pénzért azért állampolgárságot ad külföldi bűnözőknek, és az se megy, HIVATALOSAN SE az államkasszába, sok ostoba fideszes proli, elképzelni nem tudom, hogy lehet a fideszes-szavazó ennyire ostoba. a jobbikosok is lassan utolérik az árkot mélységben, az MSZP és köre meg teljesen egyértelmű.
és a sok fideszes proli örül, hogy orbán "migránsellenes" (-nek hazudja magát épp most), de nehogymár megsimogassam egy politikus fejét, csak azért mert levegőt vesz, mert kb ennyire dolga védenie az országot egy politikusnak. és amúgy se védte meg, mert özönlöttek papír nélkül a keletibe tanyázni a migránsok, direkt beengedték őket, vagy ennyire nem érdekelte a nagy országvédőket a dolog? mert mindenképp tudták előre a vándorló tömeget,meg hogy épp készülődnek tömegével, ehhez az infóhoz még titkosszolgálat se kell, olyan alap! persze én nem zárkózom el egy ideiglenes segítőtáborról, szigorú fegyelemmel, maximum 5 évre, dehát ők továbbmennek.
(Földes Pétert le kellett volna vágni az utolsó képről) viszont nincs szükség bevándorlókra, a nyugdíjrendszert kell megreformálni; ami "pillanatokon belül össze fog omlani", a megreformálás után...
olyan unalmas megint leírni, hogy orbánnak 30 éve nincs véleménye, mindig azt mondja, ami épp az érdeke, igazi gerinctelen talpnyaló is lehetett volna belőle (és az is magasabb szinten, lásd CETA), pont ezért tették meg bábnak a komcsi oligarchák. pont ezért tette meg bábnak maga soros is.
...rendkívül primitív egy lény ez a mohácsi viktória. soros őket is támogatja, tom lantos barátja, eljön az idő, mikor a fidesz nemcsak tom lantosnak, de sorosnak is emlékközpontot meg szobrot akar majd létrehozni, átnevezik majd a tereket ezekre. mikor nyílik már ki a szemetek? a fidesz tom lantos barátja, tom lantos sorosnak a barátja, soros mohácsi barátja, emellett támogatta orbánt is, ergó:
Orbán Mohácsi barátja.
itt még máshogy beszélt orbán a külföldön dolgozó magyarokról, hogy hazahozza őket, munkát teremt nekik, amit most vona is hazudozik.
kevés adóval, a 27% ÁFÁ-val, sehol a világon nincs ilyen magas adó. és azok a csodálatos elszámoltatások
Letelepedési kötvény: a „jó bevándorlók” pénzt hoznak az offshore-konyhára
Vannak olyan bevándorlók, akiket szeret a Fidesz: ők azok, akik nem maradnak az országban, de finanszírozzák a költségvetést, és sokat tejelnek a húsosfazék közelében elhelyezkedő offshore vállalatoknak, míg az adófizetők buknak az üzleten. Összeállításunkban Prezi segítségével mutatjuk be, mit érdemes tudni a letelepedési kötvény üzletről.
2012 végén pattant ki Rogán Antal fejéből az ötlet, hogy a kötvénypiacon meg kellene jelenni a letelepedési kötvényekkel. A törvényt egy Fidesz-közeli ügyvéd irodája szövegezte meg, mely azóta részt vehet az adminisztratív lebonyolítás intézésében is, busás haszonért: a Figyelő információi szerint ügyletenként 5000 euróért.
A világ különböző országaiban lévő kereskedelmi lehetőségeket kartellszerűen kiosztotta a Rogán vezette gazdasági bizottság. A letelepedési kötvényt árusító cégekkel az Átlátszó is több cikkben foglalkozott. Volt olyan cég, amely más területére tévedt, a törvény szerint azonban egy országban csak egy cég forgalmazhatja a kötvényt, ezért ennek is szerepe lehet abban, hogy a bizottság időlegesen felfüggesztette az engedélyét.
A cégek javarészét offshore adóparadicsomokba jegyezték be, ugyanakkor a magyar alaptörvény érdekében a tulajdonviszonyokról nyilatkozni kell.
Az Átlátszó 2015. tavasszal a Parlamentben járt: megvizsgáltuk a szerződéseket és a nyilatkozatokat, ám ezzel csak részben kerültünk közelebb az igazsághoz. Az Országgyűlés Gazdasági bizottsága által kapott engedélyek birtokában ugyanis a hivatalos forgalmazók további közvetítő cégeket vonnak be a kötvényforgalmazásba, de ezek pontos szerepéről a törvényi szabályozás nem rendelkezik, így a másodlagos, harmadlagos közvetítők tulajdonosi szerkezetéről semmilyen dokumentum vagy hivatalos irat nincs.
A magyar letelepedési kötvény legvonzóbb tulajdonsága nem a magyar egészségügyi vagy oktatási szolgáltatások igénybevételének a lehetősége, hanem a schengeni övezeten belüli tartózkodási engedély.
A távol-keleti országokban kötvénykereskedelemmel foglalkozó, a Kajmán-szigeteken bejegyzett Hungary State Special Debt Fund nevű cég vezérigazgatója szerint a kötvényt vásárlók közül kevesebb, mint minden 20. akar valójában letelepedni Magyarországon, döntő többségük csak ugródeszkának használja hazánkat.
A Lian Wang által vezetett vállalat a legsikeresebb a hivatalos forgalmazók közül, csak 2014-ben mintegy 1800 kötvényt értékesítettek Kínában egy közvetítőn keresztül.
Jó biznisz a közvetítőknek
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) tájékoztatása szerint 2015 első negyedévében a 250.000 eurós névértékű kötvényből 2,9 millió euró, a 300.000 névértékűből 4,8 millió euró folyt be a magyar költségvetéshez, ami forintban, 2,3 milliárd.
A Rogán vezette bizottság által jóváhagyott közvetítő cégek jelentkezőnként már 34 ezer euróhoz jutnak hozzá, ehhez jön még a 45-70 ezer euróba kerülő kezelési költség, így összesen jelentkezőként 79-104 ezer euró (forintban 23-31 milliót) üti a közvetítő cégek markát.
2014-ben közel 2000 db letelepedési kötvényt adtak el, ha idén is marad ez a trend, akkor kb. 50-60 milliárd forint jut a közvetítőcégekhez.
Felmerül azonban a kérdés, hogy az adófizetőknek mennyire éri meg kötvényüzlet. Az Átlátszó számításai szerint semennyire. Ugyanis ha a kötvényért 265.000 eurót fizet a vevő, és öt év múlva 300.000 eurót kap vissza, az olyan mintha a magyar állam kb. 2,5 százalék kamatú euró kötvényt bocsátana ki.
Habár a piaci kamatlábak ingadozók, a legutóbbi Prémium Euró Magyar Államkötvényt 2 százalékos kamattal bocsátották ki. Ebből az látszik, hogy olcsóbb volna az államnak magát a piacról finanszíroznia, minthogy olyan konstrukciót létrehozni, ahol csupán a közvetítők és a vásárlók járnak jól.
162 milliárdot hozott Fidesz-közeli cégeknek a letelepedési kötvényprogram
Közel két és fél éves pereskedés után a G7 újságírója megkapta az Államadósság Kezelő Központtól (ÁKK) a letelepedési kötvényprogrammal kapcsolatos adatokat. Ezekből kiderült egyebek mellett az, hogy
A FIDESZ-KÖZELI, EGY KIVÉTELÉVEL OFFSHORE HELYSZÍNEKEN BEJEGYZETT KÖZVETÍTŐ CÉGEK MOSTANI ÁRFOLYAMON SZÁMÍTVA 162 MILLIÁRD FORINTOT TETTEK ZSEBRE AZ ORBÁN-KORMÁNY TÖMEGES BEVÁNDORLÁSI PROGRAMJÁNAK KÖSZÖNHETŐEN
– írja a G7.hu.
Ebből 102 milliárd volt a szolgáltatási díj, amit a külföldiek fizettek, és 60 milliárd forint volt a kamat, amit a magyar adófizetők állnak. Az első állampapír-sorozatok tegnap jártak le, a magyar állam 34,7 milliárd forintot utalt olyan cégek számlájára, amelyek a Kajmán-szigeteken, Liechtensteinben, Cipruson, Máltán és Szingapúrban vannak bejegyezve. Az offshore cégek karácsonyi ajándékához a magyar adófizetők több mint négymilliárd forinttal járultak hozzá.
A letelepedési programból az állam nem profitált, sőt a túl magas kamatok miatt több milliárd forintot bukott, a Transparency International tanulmánya szerint konkrétan legalább 21 milliárdot bukott az állam a letelepedési kötvényeken. Az egész programon csak és kizárólag a Fidesz-közeli közvetítő cégek nyertek.
A letelepedési kötvényprogramon keresztül 6543 külföldi jutott úgy élethosszig tartó magyar tartózkodási, illetve letelepedési engedélyhez, hogy a közvetítő cégeken keresztül kötvényt jegyeztetett. További 13 312 személy családegyesítés címszóval kapott magyar papírokat.
Szintén kiderült, hogy nincs összhangban az ÁKK és a bevándorlási hivatal statisztikája: 332 állampapír hiányzik a rendszerből. Az adósságkezelőnél 6543 személy nevében jegyeztek le kötvényt az elmúlt négy évben, a bevándorlási hivatalnál azonban csak 6211-ről tudnak. Ezt részben magyarázhatja a két szervezet eltérő adatforrása, ám a G7 becslése szerint mintegy 30 kötvény fizikailag is hiányzik.
Az utolsó 100 komment: