Hankiss Ágnes (született Erdős Ágnes), a Fidesz európai parlamenti képviselője.
Első férje Hankiss Elemér, aki után felvette a Hankiss Ágnes nevet. Hankiss Ágnes második férje Vitézy László filmrendező; közös gyermekük Vitézy Dávid, előbb a VEKE alapítója és egykori szóvivője, 2011-től, pedig a BKK Zrt. vezérigazgatója! 26 évesen!
- Így kell ezt csinálni, kéremszépen.
Tudunk élni!
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
KORRUPT, NEPOTISTA REZSIM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
1,7 milliós havi fizetéssel, éves 6 milliós jutalommal.
megtörtént Az Elszámoltatás amúgy: nem hívták meg demszkit a 4-es metró nyitóünnepségére!
még szerencse, hogy a VEKE-alapító vitézy dávid kikerült a vekéből, különben most kompromittálódva lenne, hogy orbán vágja át a szalagot...
hát de akkor még ellenzékben voltak az elvtársak
Pazarló és értelmetlen a 4-es metró jelenlegi terve. Építeni ugyan már elkezdték, de azt sem tudják, mennyibe fog kerülni. A VEKE friss tanulmánya azt állítja, hogy sosem térül meg a 4-es metró ára: az óvatos becsléssel is 350-400 milliárdba kerülő projekt felét sem fogják megtakarítani az utasok. Erről évek óta tud a főváros, és tudják a 4-es metró tervezői, de a beruházás körüli homályban csak elhallgatott tényekre és állásukat féltő szakemberekre bukkantunk. Ha a mostani tervek szerint épül meg a metró, az egész világ rajtunk fog röhögni.
Vitézy Dávid egyik apai nagybátyja, Vitézy Tamás üzletember, Magyarország 100 leggazdagabb embereinek egyike, a Helyi Théma c. lap tulajdonosa, másik apai nagybátyja, Vitézy András, Antall József volt miniszterelnök tanácsadója, a BÁV egykori vezetője, az LRI korábbi miniszteri biztosa, jelenleg a Paksi atomerőmű Zrt. Igazgatótanács tagja. Apai ágon féltestvére Vitézy Zsófia, a Budapesti Fesztiválközpont volt ügyvezető igazgatója, – jelenleg a Brüsszeli Magyar Intézet vezetője – aki anyai ágon Orbán Viktor miniszterelnök unokatestvére.
Hankiss Ágnes édesanyja Köves Erzsébet, aki a Nagy Imre-perben meggyilkolt Losonczy Géza titkárnőjeként került száműzetésbe 1956-ban, az akkor hatéves Ágnes nevű kislányával, a romániai Snagovba (később sokáig a Rakéta Regényújság szerkesztőjeként dolgozott).
Édesapja Erdős Péter újságíró, popmenedzser, akit zsidó származása miatt 1944-ben Borba, onnan a buchenwaldi koncentrációs táborba deportáltak.
Erdős Péter (1925 - 1990) „menedzser”, azaz a magyar popzenei világ irányítója a Kádár-rendszer alatt. A „pop cézárjának” is szokták nevezni.
1944-ben munkaszolgálatra hívták be. Borban épített vasutat, ahol Radnóti Miklóssal is találkozott. Zsidó származása miatt először Sachsenhausenba, majd Buchenwaldba deportálták. Amikor az amerikaiak felszabadították a tábort, Erdős 39 kilósra fogyott le a megpróbáltatások során.
két kommunista az 50-es években:
- te is partizán voltál?
- még nem, de már intézik
két zsidó az 50-es években:
...
Radnóti talán még egy verset is írt neki, mert miért ne? merjünk nagyot álmodni elvtársak.A második világháború befejeztével egy évet egy svájci szanatóriumban töltött, itt ismerkedett meg a magyar kommunista emigrációval.
1950-ben letartóztatták kémkedés vádjával, ezután három évet magánzárkában kellett töltenie. 1953-ban szabadult, majd csatlakozott a pártellenzékhez. Egy évvel később kitiltották a Magyar Rádiótól, ahol külsősként dolgozott. 1954-ben mint tanú vett részt Kádár János rehabilitációs tárgyalásán. 1956 februárjában Rákosi-ellenes izgatás vádjával másfél év börtönbüntetésre ítélték első fokon, ám másodfokon felfüggesztették a büntetés végrehajtását.
Külső munkatárs lett a Magyar Nemzetnél, rádióriporterként dolgozott.
1968-tól jogtanácsos és sajtóosztály-vezető volt a Magyar Hanglemezgyártó Vállalatnál (MAHASZ), a PRO Menedzser Iroda igazgatói tisztjét töltötte be. Mint a Hungaroton munkatársát, a könnyűzene legismertebb menedzsereként ismerték.
...Erdős Péter kijelentette, hogy ezt csak akkor lehet visszafordítani, ha ehhez Vásárhelyi Miklós hozzájárul. „Földes Péter kiment, és tíz perc múlva azzal jött vissza, sikerült beszélnie Vásárhelyivel, helyesli a tüntetést. Véleménye szerint be kellene mondani a rádióban, hogy a belügyminiszter engedélyezte a tüntetést. Mivel Hartay, a Rádió alelnöke jobban bízott bennem mint Földesben, rábeszélt arra Földes, hogy én diktáljam le a belügyminiszteri tüntetés engedélyezéséről szóló hírt. Földes lediktálta, Hartay aláírta, s öt perc múlva elhangzott a rádióban, hogy a belügyminiszter engedélyezte a tüntetést. Nem igaz tehát, hogy ezt ők engedélyezték ezt mi manipuláltuk meg.” Erdős elmondja, hogy Benke Valéria rövidesen magyarázatot kért, de a kivizsgálásra már az események miatt nem került sor. 1956-ban önéletrajza szerint a forradalom oldalán állt. A következő napokban Erdős Péter a Nagy Imre oldalán „tájékoztatási hivatalvezetői” funkciót ellátó Vásárhelyi mellett dolgozott a parlamentben.
... ő és Vásárhelyi a jugoszláv katonai attasé rózsadombi lakásán vette igénybe a menedékjogot. 1957.-ben önként feladta magát. Egy év hat hónap börtönbüntetést kapott a Legfelsőbb Bíróság ítélete alapján, 1958. augusztus 19-én szabadult. 1958 és 1959 között vezette a Szerzői Jogvédő Hivatal Színházi Osztályát.
akkoriban nagyon jól működött a rabokat a társadalomba visszaintegrálni igyekvő állami szándék, osztályvezető már a szabadulás évében, mint göncz árpádék. mint torgyánék.
A magyar popzenében végzett sikeres cenzori munkáját a CPg együttes az „Erdős Péter” című számban örökítette meg. A zenekar tagjait 1983-ban ezért és egyéb rendszerellenesnek minősített tevékenységük miatt összesen 5 és fél év börtönbüntetésre ítélték. Nem a CPg volt az egyetlen, és nem is a legjelentősebb előadó, akinek karrierjét megnehezítette vagy tönkretette: olyan előkelő nevek tartoznak e körbe, mint pl. Cserháti Zsuzsa vagy Radics Béla. A Hobo Blues Banden át Nagy Feróig számtalan zenész emlékszik vissza rá, mint a magyar zenei élet önjelölt és megfellebbezhetetlen ítéletű, személyes érzelmek és érdekek által vezetett „cézárára”.
- "Kovács Kati az egyetlen a szakmában, akivel kapcsolatban lelkiismeretfurdalásom lenne, ha lelkiismeretfurdalással tudnék élni és dolgozni." Szerinted ki mondta ezt rólad?
- Ez csak az Erdős Péter lehetett.
- Igen.
Koncz Tibor: - Az tette tönkre a pályáját.
- Miért gondolta ezt az Erdős Péter? Megvolt a három sztár Magyarországon, az egyik te voltál. Hogy tudott keresztbe tenni Erdős Péter úgy, hogy Kovács Kati ne legyen Kovács Kati?
- Őszintén szólva, nem nagyon lehet erről nyilatkozni. Erdős Péter egy bizonyos politikai kör elkötelezettje volt. Erdős Péter és Boldizsár Iván barátok voltak. Utóbbi fia a Boldizsár Miklós volt (Ezredforduló c. drámája nyomán készült az István, a király c. rockopera), neki pedig Koncz Zsuzsa a felesége.
Bettelheim Iván, később Bethlen Iván, 1934-től Boldizsár Iván, 1947-től külügyi államtitkárként tevékenykedett, és innentől a 50-es évek rákosista diktatúráját vezető elit tagja. Az 50-es években részt vett a személyi kultusz propagandájában a Magyar Nemzet szerkesztőjeként és újságíróként Rákosit és a személyi kultuszt támogató cikkeket írt
MTI: oroszok és magyar rendőrök szombat délelőtt lakásán letartóztatták Boldizsár Iván ismert magyar publicistát, akit a Rákosi-rendszer több éven keresztül eltiltott minden újságírói tevékenységtől.
"már intézik"
- Volt például öt aranylemezem. Egyetlen egyet sem kaptam meg. Fel voltam terjesztve díjakra, áthúzták a nevemet, és ráírták egy másik énekesnő nevét. Volt egy magyar delegáció, amelyik kiment Cannes-ba, a fesztiválra, 300 ember, és engem nem vittek ki. Az Erdős Péter másnap felhívott és azt mondta: "Ne haragudj, elkötelezettje vagyok egy bizonyos politikai körnek, és az énekesnő megtiltotta, hogy téged kivigyünk. Elnézést kérek."
- "Kovács Kati egy kezelhetetlen, irányíthatatlan született tehetség. Majdnem azt mondhatnám, hogy zseni."
- Ő egy kicsit összekeverte a magánéletet a szakmával. Megpróbált udvarolni, de mondtam neki, hogy nem az esetem. Ő tudomásul vette, de nem mondhatnám, hogy megtorolta. Egy nővel gyakran megesik, hogy egy pozícióban lévő férfi megpróbálja meghódítani. Nincs ebben semmi különös. Az sokkal rosszabbul esett, hogy pl. ha hívtak külföldre, akkor a külföldi fél azt az értesítést kapta, hogy Kovács Kati beteg és kórházi kezelésre szorul, miközben én épp koncerteztem. Vagy ha lemezt akartunk csinálni, akkor a stúdióban nekünk jutott 20 óra, a patronált énekesnőnek pedig 200. Voltak hátulütői a helyzetnek, de nyílt konfrontációra sosem került sor. Akkoriban fiatalok voltunk és annyira nem érintettek ezek a dolgok. Az ember zsúfoltan éli a fiatal életét. Olyankor nem tűnnek fel ezek az iszonyú megkülönböztetések. Később tisztul le az emberben, hogy mik voltak a háttérben. Persze voltak olyanok, akik hamarabb rájöttek erre, mint pl. a Nagy Feró.
- Tüske sincs?
- Tüske van, de nem érdekel. Ugyanezt az atrocitást Cserháti Zsuzsa már nagyon nehezen élte meg. Úgy érezte, hogy őt tönkretette az Erdős Péter, mert nem volt hajlandó beállni vokálozni a Neotonba. Erdős egy polgári gondolkodású ember volt, aki nem nézte jó szemmel, hogy a Nemzet Csótánya csúnya szavakat használ. Ez nem hatalmi téboly volt nála, sokkal inkább neveltetés kérdése. Ez egész egyszerűen nem ez volt akkor divat.
Szemtanú mesélte 1976-ban, hogy Koncz Zsuzsa mindig térdre rogyva sz* pta Bors Jenõ Elvtársat az irodájában, majd alázattal átvette a következõ szerzõdést.
Zsuzsi mindig jól tudott helyezkedni, és jól is élt ebbõl a képességébõl.
"koncz zsuzsa az elsőszámú favoritom volt, voltak olyan évek, amikor napi 12 órából 4-5-öt a sikerére fordítottam." - erdős péter
Csepregi Éva állítja: saját pályatársai figyelték őket.
- Blikk -
Kemény dolgokat állít most megjelent könyvében Csepregi Éva, a Neoton Família legendás énekesnője a Napraforgó című életrajzi kötetében többek között arról is mesélt, hogy tudja: a Dejkó és a Dalos fedőnevű III/III-as ügynökök jelentettek kedveséről, Erdős Péterről – aki a Neoton indulásakor a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat igazgatója volt –, így rajta keresztül minden bizonnyal róla is.
Megkerestük a két említett ügynököt. A Dalosként emlegetett Vikidál Gyula nem akart nyilatkozni, míg a lemezlovas Arató András – noha a Blikknek bírósági végzése is van róla – tagadja, hogy ő lenne Dejkó.
– Nem értem, miért állítja ezt Éva. Ezt az ügyet lezárta már a bíróság. Ha besúgó lettem volna, biztos csak jót mondhattam volna Csepregiékről, mivel bejárták szinte az egész világot. Bár az lettem volna…!
boros lajos a kommunista spicli
pontosan tudja, hogy hazudik,
az EU-ról meg itt a poszt végén van szó
Hankiss Ágnes azok egyike, akik Such Györgyre szavaztak a rádió elnökválasztásán. Ennek köszönhetően most a közszolgarádiók a kormány szócsöve, a fideszes kurátorok - elsõsorban Szadai és Trombitás urak - az MSZP-vel és az SZDSZ-szel egyetértésben megszavazzák Such Györgyöt a Magyar Rádió elnökének, Such György a Lauder-Palmer tulajdonban lévõ, Baló György igazgatása alatt álló egykori TV3-nál volt marketing-igazgató. Korábban szerkesztõként dolgozott akkor is a Magyar Narancsnál, Such úr Magyar Hírlapos és MTV-s vezetõi múltja már csak hab a tortán. Az is, hogy egy Demszkyt dicsõítõ kötetnek a szerzõje.
Hankiss Ágnes politikai tevékenységét 1990-1994-ig a Fővárosi Önkormányzat Fidesz-frakciójában kezdte. Ezt követően 1998-ig a Fidesz parlamenti frakcióvezetőjének tanácsadója volt. Eközben 1995-től 2009-ig a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület egyik alelnöki tisztségét töltötte be, valamit 1996-2008-ig a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumi elnökségének fideszes delegáltja volt. 2000-2003-ig a Károlyi Palota Kulturális Központ főigazgatójaként dolgozott.
2003-tól a Hamvas Béla Kultúrkutató Intézet igazgatója, 2008-tól pedig a Duna TV Kuratóriumának elnökségi tagja.
Vitézy Tamás a legjobb iskolában, orosz és ukrán oligarchák között kapta kiképzését, és hogy mennyire alaposat, arra kiváló bizonyíték, hogy az egy főre jutó oligarchák alapján ugyancsak a világ élvonalában szereplő Balkánon fektette be vagyonát, méghozzá úgy, hogy a horvát, szerb és montenegrói kemény fiúk között is talpon maradt. Az egyébként lelkes vitorlázó üzletember ott szállodákat, apartmanházakat, kempingeket működtet. Az 1990-es években belevágott a kissé zűrös konzerviparba is, méghozzá ifjúkori barátja, egykori nyaralótársa Puch László korábbi MSZP-s pártpénztárnok javaslatára, majd a 2000-es évek elején kiszállt az ágazatból.
Nem a családi kötelék miatt, hanem polgári-konzervatív meggyőződésből fektetett a médiába - mondja. Előbb a Reform című hetilapot próbálta jobbos bulvárként újraindítani, de a Fidesz politikáját igazából az ingyenes Helyi Témával (korábban Thémával) támogatja. A saját bevallása szerint is milliárdos veszteségeket okozó lap „megtérülését” nem forintban számolja, mint egyik interjújában fogalmazott: neki ez szolgálat. Cserébe persze a politika sem marad hálátlan: az állami tulajdonú Magyar Posta terjeszti a lapot, de nem árulta el mennyiért, egyes jobboldali önkormányzatok pedig támogatást nyújtanak neki, még akkor is, ha már teljesen eladósodtak.
„Nagyon komoly politikai, és anyagi érdekek működnek, ebben józan ember nem nyit csatát, szépen hátrább lép egy lépéssel” – mondta Vitézy Tamás).Vitézy Dávid 21 éves kora előtt, csak egy a Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskolai-érettségivel nyerte el a zsíros felügyelőbizottsági posztot és egy bizottság elnöki tisztségét.Egyszer egy szakmai lap a pesti közlekedéshez szükséges hozzáértéséhez faggatta. Válasza ilyesfajta volt: "Egyszer otthagyott az éjszakai utolsó busz, ezért foglalkoztat a közlekedés..."
Demszky Gábor bizalmasa: Mesterházy Ernő.
Mesterházy Ernő felesége: Mécs Mónika.
Mécs Mónika apja: Mécs Imre.
Mécs Imre felesége: Magyar Fruzsina.
Magyar Fruzsina testvére: Magyar Bálint.
Magyar Bálint felesége: Hodosán Róza.
Hodosán Róza volt férje: Demszky Gábor
Utolsó írka