A főpolgármester szerint már körvonalazódik a megegyezés a budapesti Moszkva tér Széll Kálmán térre való visszanevezése ügyében. "A magyar kormány egyik tagja már beszélt erről az orosz nagykövet úrral (...) és körvonalazódik egy megegyezésféle" - fogalmazott Tarlós István a műsorban.
mégis mi köze van ehhez az oroszoknak?! még nem vonultak ki?!
A városvezető a budai tér korábbi névadóját, Széll Kálmánt neves és pozitív magyar politikusként jellemezte. Azt valószínűsíti, tette hozzá, hogy a Roosevelt tér a jövőben Széchenyi István nevét fogja viselni - ezt az Magyar Tudományos Akadémia és a Lánchíd közelségével indokolta. Jelezte ugyanakkor, hogy Rooseveltről várhatóan egy másik, a Szabadság térhez és az amerikai nagykövetséghez közeli kisebb, ma még névtelen teret neveznek majd el.
Közölte, a Szabadság tér elnevezése a történelmi hagyományok miatt megmarad.
Arról is beszélt, hogy szándékaik szerint a Szabadság téren álló szovjet emlékművet, "amennyiben ez lehetséges", máshol helyeznék el. Emlékeztetett arra, hogy a téren állt korábban az országzászló, és arra is, hogy az emlékmű körül elhantolt katonákat korábban már áttemették. Tarlós István ugyanakkor utalt arra, hogy az áthelyezés kormányközi megállapodásokat is érinthet, és ezért ő nem akar "diplomáciai bonyodalmakat" okozni.
lehet majd újra kalefozni. ez derék.
A Moszkva térhez kapcsolódik még egy, már-már teljesen kiveszett kifejezés a 'kalefozás'. A tér évtiezdekkel ezelőtti kedvelt neve volt a 'Kalef' és a téren, az óra alatt megbeszélt találkozást hívták 'kalefozás'nak.
A Kalef a Kálmán beceneve.
Széll Kálmán
Utolsó írka