A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom sem a szovjet emlékművet, sem a német megszállásét nem látná szívesen a Szabadság téren. Utóbbit már csak azért sem, mert szerintük nem megszállás történt, hanem csak szövetséges csapatok érkeztek.
Barcsa-Turner Gábor a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom alelnöke és Incze Béla, a HVIM társelnöke.
A radikális szervezet szerint Magyarországot nem szállta meg a német hadsereg a második világháború végén, hanem szövetséges haderőként érkeztek ide. A sajtótájékoztató végén korabeli propaganda-plakátokat és fotókat helyeztek el a német megszállás emlékművét övező kordonon (ezeket az ott tüntetők letépkedték - írja a Mandiner.
sajátságos, hogy az esemény ezen részéről se a barikád-alfahír, sem a kuruc nem tájékoztat, minek is? ... a vörös csillag elbontása épp elég hatásos élmény, ne törjük elvtársak a fejünket felesleges dolgokon, nem kell törni a fejünket Tiszavasvári anyagi helyzetén sem, csak az öröm, az maradjon! az, hogy az állam is beszállt az adósság kifizetésébe részben vagy egészen, az részletkérdés!
ugyanúgy próbálják meghamisítani a jobbikos médiumok a híreket mindkét esetben, hogy még a gyanú és megosztás árnyéka se vetüljön a jobbikra, ezáltal a józan észt próbálja meg elhallgattatni a párt (hisz ahogy mindenhol, így itt is van a pártnak saját médiája, kézivezérelt vagy politikus főszerkesztőkkel). pedig nem olyan nehéz ezeket a dolgokat kibeszélni, nem olyan nehéz igazat mondani. gerinc kéne hozzá, az igaz, hogy ne hallgassuk el, hogy nem mi küzdöttük le a hiányt, hanem részben-egészen az állam, meg hogy közöljük, hogy a jobbikos 64-el voltak ám problémás dolgok is akkor, nemcsak vörös csillagot bontottak, a párt, akit folyamatosan náciznak és ennek egyik parlamenti szövetségese, náci-nyilas plakáttokkal hadonászik, nem vet túl jó fényt a pártra se.
természetesen botrány, hogy a vörös csillag ott lehet a téren, ahogy botrány az is, hogy az 56-os harcos horn gyula miniszterelnök lehetett a "szabad Magyarországon", de ez még nem ok arra, hogy butaságokat beszéljünk.
ugyanis kicsit néha elkap ilyenkor a gépszíj, hogy ugyanúgy kell győzködni a buta posztkomcsit és a szélsőjobbot, ugyanarról és ugyanúgy mondva, hátha közérthetőbb bulvárszinten:
Veesenmayer Villa - Itt a lét a tét!
új műsor az rtl klubbon, minden hétköznap 22:40-től!
ezen a héten vajon kit fognak kiszavazni a nézők? Keresztes F. Ferit, az őrző védő cég vezetőjét? Kállay Mikut, a diszkómenedzsert? Horthy Miky juniort, vagy testvérét Pistát, a taxisofőrt?
és ezt nem viccnek szántam. a népnek nem volt beleszólása abba, hogy mi a megszállás és mi nem az, hiába próbálják a posztkomcsi-kozmopoliták bizonygatni, hogy ebben az országban 9 millió fasiszta van. a plakátokat meg hiába mutogatják a 64-esek, mire bizonyíték az? a szövetségre? akkor a kommunisták is felszabadítottak, mert van róla plakát? (...),
a nácik támogatásuk keretében rabolták ki a királyi palotát vagy ez még nem volt a szent szövetség, tessék mondani?
persze abban egyetértek, hogy a szovjet nagyobb ellenség, mint a náci német, és nagyobb kárt is okoztak az országnak, olyan mértékű erőszakot nem követtek el a németek, mint a szovjetek, de ha lehet, akkor inkább senki se szálljon meg minket, és ártatlanok akkor se szenvedjenek, halljanak, ha meg is szállnak minket a szövetségesek. mert:
a németek megszálltak minket.
a szövetséges nem szállja meg a szövetségest. hiába szimpatikusak a náci németek egyeseknek akkor és most, a szövetséges nem akarja bebörtönözni a szuverén ország legitim miniszterelnökét. ugyanis Kállay miniszterelnök a Sándor Palotából a letartóztatására érkező SS alakulat elől földalatti alagúton elmenekült. később be is börtönözték, Mauthausenbe, onnan pedig Dachauba hurcolták. Kállay már koncentrációs táborban volt, amikor megtudta, hogy legkisebb fiát, Andrást szintén elfogták, és ugyanabban a táborban van, ahol ő.
A front közeledtével tovább vitték őket Dél-Tirolba, a fogolyszállítmány különböző nemzetiségű ismert személyekből, ellenállókból ill. azok családtagjaiból állt. A németek a csoportot mozgó gázkamrával kísérték, hogy ha parancsot kapnak rá, ilyen módon végezhessék ki a foglyokat
Hitler Kállay miniszterelnöksége idején folyamatos követelésekkel lépett fel, amelyek három területre terjedtek ki: a 2. magyar hadsereg kiegészítésére, vagyis újabb magyar katonai alakulatok frontra küldésére, a Harmadik Birodalomba irányuló magyar szállítások (elsősorban gabona-szállítások) mennyiségének növelésére, és nem utolsó sorban a magyarországi "zsidókérdés mielőbbi megoldására". Kállay mindhárom területen ellenállt a nyomásnak, a magyar gazdaság helyzetét a valóságosnál sokkal sötétebbre festette a németek előtt, ragaszkodott hozzá, hogy nem képes az ország újabb alakulatok felfegyverzésére és ellátmányozására, a zsidók esetében pedig magyar sajátosságokra, keresztényi humanitásra és a zsidók társadalomban betöltött nélkülözhetetlen szerepére hivatkozva utasította vissza mind a deportálások, mind a sárga csillag viselésének gondolatát. A nyílt konfrontáció elkerülésének szándékával azonban jóváhagyta.
igen, a német megszállásig kényszerszövetségbe voltunk a náci Németországgal (mert voltak kormányok, akinek fontos volt Trianon), de a feltétlen németbarát Bárdossy felmentése után 1942-től az ország elitjének többsége ki akart ugrani a kényszerszövetségből és a háborúból.
Kállay kettős hintapolitikáját folytatniuk kellett, Sztójay-kormány kinevezésével is. Magyarország német megszállását (Margarethe hadművelet; március 18-19.) követően alakult azzal a céllal, hogy az ország legalább részleges önállóságát fenntartsák, s így ne süllyedjen Magyarország a Cseh-Morva Protektorátus szintjére. Sztójay kinevezéséig a Magyar Királyság berlini nagykövete, s mint ilyen, erősen németbarát volt, szemben elődjével, Kállay Miklóssal. A németek követelése ellenére a kormányba nem kerültek be az általuk kívánt szélsőjobboldali elemek (pl. Ruszkay Jenő) de ennek ellenére (vagy éppen ezért) igyekeztek kiszolgálni a német zsidópolitikát.
kármentésről szólt a Kállay-kettős hintapolitika immáron Kállay nélkül.
az egyértelmű, hogy nincs zsidódeportálás, ha nincs német megszállás. (Kamenyec-Podolszkij bűntett természetesen, amennyiben hivatalos magyar papírokkal rendelkező zsidókat is deportáltak, kitoloncoló tettesei nagy valószínűséggel felelősségre lettek volna vonva, ahogy a Hideg napok felelőseit is halálra ítélte a Horthy-kor bírósága idővel, főleg Vitéz Szombathelyi Ferenc vezérezredes miatt. Szombathelyi szigorú vizsgálatot, majd hadbírósági eljárást indított Feketehalmy-Czeidner altábornagy, Grassy vezérőrnagy, Deák ezredes, Zöldi főhadnagy ellen az ún. "újvidéki vérengzés, Hideg napok" miatt, majd a népbíróság 1946-ban, az egyesek által ún. "2. magyar köztársaságban" életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte, ennek ellenére kiadták Jugoszláviának, ahol háborús bűnösként megkínozták, majd a péterváradi erőd falánál agyonlőtték. A Magyar Köztársaság Legfelsőbb Bírósága 1994. március 16-án bűncselekmény hiányában hatályon kívül helyezte az ellene hozott népbírósági ítéletet. )
1944. március 18-ára Hitler tárgyalásra hívta Horthyt, azzal az egyértelmű, a meghívottal persze nem közölt szándékkal, hogy a megszállás idején Horthy ne legyen itthon, tehát döntéshelyzetben. Bár felmerült Kállay kiutazása is, végül egy kisebb küldöttség indult útnak Klessheimbe, a kormányzót többek között Ghyczy külügyminiszter kísérte el. Már napokkal korábban jelentések érkeztek, hogy a magyar-osztrák határon (amely ekkoriban magyar-német határ volt) Wehrmacht csapatösszevonások tapasztalhatók, ezért Kállay és a kiutazók úgy állapodtak meg, hogy ha a kintiek számára világossá válik az invázió, Ghyczy (aki közismerten gyomorbeteg volt), a következő szövegű táviratot küldi: "Kérem tudatni feleségemmel, hogy jól vagyok." A távirat befutott, és a miniszterelnök fia, Kristóf, aki egyben a személyi titkára volt, azonnal megkezdte az angolbarát személyek telefonos riasztását. A hír ezután futótűzként terjedt, és ekkor égették el Kállayék a miniszterelnökségen, illetve minisztériumok munkatársai és ellenzéki politikusok máshol azokat az iratokat, amelyeket életveszélyesnek ítéltek német kézbe kerülésük esetében.
40 német katona halt meg a német megszálláskor, és állítólag 10 magyar katona. hiába akarnak a filoszemita kozmopoliták egy második doni csatavesztést, a világosi csatát fegyverletétel nélkül, nekünk csak tíz magyar katonára futotta. egyetlenegy ismert is számomra, nevezzük meg: Marancsik Pál honvéd, Bácsalmáson temették el.
talán neki kellene inkább szobrot állítani. és nemcsak a határon, de a királyi palota őrsége is ellenállt egy ideig.
Keresztes-Fischer Ferenc, belügyminiszter, politikai rendőrséget közvetlenül ellenőrzése alatt tartotta és személyesen irányította a bal- és jobboldali szélsőségesek (kommunisták, hungaristák) elleni rendőri fellépést. A német megszállás idején a Gestapo elfogta és a mauthauseni koncentrációs táborba hurcolták el.
nem is értem miért, ha egyszer szövetségese voltunk a gestaponak... a szövetségesek egymás fiát se szokták nagyon elrabolni: A Gestapo 1944. október 15-én elrabolta Horthy fiát, ifjabb Horthy Miklóst és a mauthauseni majd a dachaui koncentrációs táborba szállították.
(a történelmi idézetek forrása többnyire a wikipédia, korábbi posztjaimban már linkeltem a forrást, de igény szerint kommentekbe bemásolhatom)
ha bárki kijelenti - legyen az szélsőjobb vagy szélsőbal -, hogy a náci németek szövetséges haderőként érkeztek ide, nemcsak történelmet hamisít, hanem saját magáról is kiállít egy elégtelen bizonyítványt.
Vona, Turner, Baranyi
persze nekem ilyenkor vannak olyan bűnös gondolataim is, hogy az illető nem csupán önszántából produkálja magát, de hát ez szakmai ártalom. rögeszme csupán. nincs jelentősége. maradjunk annyiban, hogy a civil széljobbos emberek is lehetnek hasznos tagjai a társadalmunknak, ha megemberelik magukat.
de bárcsak a horthysta sztálin elvtárs tudna róla.
"az Echo tv az egyetlen nemzeti televízió"; "boros péter legyen a köztársasági elnök."
Becsületsértési pert nyert Várhelyi András G. Nagyné Maczó Ágnes ellen
Becsületsértési pert nyert első fokon Várhelyi András kisgazda országgyűlési képviselő G. Nagyné Maczó Ágnes FKGP-alelnök ellenA kisgazda országggyűlési képviselő azért indított személyiségi jogi pert G. Nagyné ellen, mert az a televízióban azt állította, hogy Torgyán környezetében moszkoviták, kommunisták, maffiózók és ügynökök találhatók és példaként Várhelyi Andrást említette. A bíróság próbára bocsátotta a jelenleg ismét kisgazda alelnökké vált G. Nagynét.G. Nagyné az Országgyűlés egykori alelnöke.
A ciklus alatt a Torgyán József által képviselt politika ellen fordult és közeledni kezdett a Csurka István által vezetett MIÉP-hez. 1997-ben kizárták a pártból és a frakcióból is.
nem elhatárolódni kell teljesen, de olyasmit szükséges mondani a jobbik vezetői részéről, hogy volt német megszállás, ellenben ne villogjon már Vona Horthyval a parlamentben, akit és akinek családját majdnem kiirtotta a "szövetségesünk". a szélsőjobboldaliak Horthyt és rendszer irányítóit, Bethlent, árulóknak tartják, gyenge alakoknak, és a náci németeket a szövetségesüknek. de még ha áruló is lett volna Horthy, akkor a szélsőjobboldaliak szerint a náci németek felszabadítottak minket? olyanok mint a zsidók a szovjetekkel.
a 64 a jobbik stratégiai szövetségese, Zagyva így került a parlamentbe. a jobbik frakciójába (Zagyvával amúgy nekem semmi problémám nincsen, nem tűnik ki a parlamentből), tehát igenis érinti ez az ügy a jobbikot is, bár mindig is reménykedtem, hogy a jobbikos média jóval demokratikusabb, mint a posztkomcsi médiumok, hosszútávon csak így lehet igazi sikereket elérni, transzparenciával, gerinccel, becsülettel.
(ezen poszt a jobbegyenes.blogon nem volt megfelelő a publikálásra,
csak ha kihagyom a G. Maczó-várhelyi részt, ami sugalmazott Vona-kritika)
ungvári krisztián már megint undorító. itt a legújabb förmedvénye a témával kapcsolatban, ő a nyíltan posztkomcsi oldal felkent prófétája, aki kezdetben az apja kapcsolatai miatt kontraszelektálódott.
ha lesz időm, meg kedvem, kielemzem betűnként, addig is itt egy kis ungvári-kritika a töriblogon, meg a töriportálon.
Az állami mártír- és téglaképzés (Jobbik, LMP, TESZ)
Utolsó írka