Hait(t)i(s) metódus(lesz)
Hogyan dolgoznak Bilderbergerék Haitiban. Elképzelhetö-e hasonló Magyarországon?
Egy aktuális esemény kapcsán ragadtam klaviatúrát mert valami nem ment egyszerüen a fejembe. Hogyan lehetséges az, hogy egy és ugyanazon szigeten egyszerre létezhet egy idegenforgalmi paradicsom Dominikai Köztársaság és egy a világon legszegényebb országok közé tartozó Haiti.
Elsö furcsa gondolatom az volt, amikor a katasztrófáról hallottam, hogy már a természet is a szegényeket sújtja jobban. Aztán hiretelen azt mondták a hírekben, hogy az elsök akik ott voltak segíteni (az Euronews hirei szerint) azok nem mások voltak mint az amerikaiak, vagyis egy USA repülögép-anyahajó és összesen 7000 amerikai militér.
Ekkor szólaltak meg bennem a vészharangok! Vajon milyen nyersanyaggal rendelkezhet Haiti? Ugyanis tapasztalatból azonnal tudtam az amerikaiak csak úgy segíteni nem akarhatnak Haitiban. Nagyon rövid utánajárás után, meghökkentöen érdekes ellentmondásra találtam. Addig amig aktuális írások csaknem mindenhol arról próbálják meggyözni az embert, hogy Haiti pedig nem rendelkezik nyersanyagokkal addig egy cikk ami 1972-ben jelent meg egész más képröl beszél. Következzenek hát ezek az információk.
Egy kis történelem: Forrás - 06.03.1972 SPIEGEL ONLINE
A lakosság száma 1492 óta a felére csökkent.
Jean-Claud Duvalier (1971) hatalma óta erösödö USA befolyás.
Az USA gyógyszeripar szabályosan lecsapolja a lakosság szegényeinek vérét. Reggeltöl estig állnak sorba az emberek, hogy vérüket átszürve kivonják belöle vérplazmájuk egy részével a proteineket, ásványi anyagokat, immunsejtjeiket. Ezután visszakapják azt a részt ami még megmaradt nekik. Mindezt 3 dollárért (1972). Ez aztán mélyhütve megy át eladásra az USA-ba.
1972 irta a Londoner Gardien, hogy amerikai üzleti érdekek egy valóságos Boom-ja van a szigeten ahol az egész földet felosztják és odadobják egy tojásért és egy vajaskenyérért a külföldi társaságoknak, spekulánsoknak és üzletelöknek.
1971-ben kapott Haiti az US-AID-töl 1,8 Millionen Dollár kreditet. Ezt kaphatta talán zsebpénzként az elnök amerikabarát politkájáért. Ekkor indul meg a tömeges idegenforgalom az USA-ból is. Rövidesen úgy tartották számon az USA-ban Haitit, mint az olcsó téli üdülö terület.
Ekkor kezdödött a texaszi Dupont Caribbean Konzorcium által indított játékkaszinós turistaközpont és hotelhálózat építése Tortuga szigetén amit aztán teljesen adó- és vámmentes övezetté nyilvánítottak. (Nem jut eszünkbe egy magyarországi hasonlatosság?)
Szerzödés kötöttek ezzel a céggel, 99 évre, melyben a cég a szerzödés alapján egyedüli joggal döntheti el mely más cégek jöhetnek Tortugára üzletelni.
Haiti többi részén is minimális adózással, korlátlan kapitáltranszferálás lehetöségével és a világon egyedülállóan alacsony munkabérrel hivták be az USA és Kanadai cégeket. A vámmentesen behozott anyagokból csaknem ingyen legyártott termék vámmentesen mehetett az északamerikai kontinensre.
1972 óta újraélesztették az amerikai fegyverek behozását is Haitiba.
Haiti ásványkincse is 1972 óta szigorúan amerikai kézben van. Luckner Cambronn Haiti belügy- és védelmi minisztere az egész ország területén történö köolaj kiaknázási konzessziót, 35 évre az amerikai Wendell Phillips cégnek adta.
Nos nézzük csak meg mikor is telt le ez a 35 év. 2007-ben. Hát nem érdekes ez. (Valahogy ugye biztosítani kellene a hatalmat legálisan is ebben az országban a lejárt szerzödés után is.) 2004-óta többezer kéksisakos van Haitibana "rend" fenntartásáért. Ez egy UNO rezolució alapján a MINUSTAH organizációval karöltve.
A mostani elnök Jean-Max Bellerive (három tagból álló név!) 2009. 11. 11. óta van hatalmon. (Aki kabbalisztikusan kiismeri magát az tudja, hogy mit jelent 11 - 11 - 11)!!!
Az erdöket gyakorlatilag már elrabolták. Az irtás már több mint 99%-os.
Nézzük csak milyen ásványi anyagokat tagadnak le amivel Haiti rendekezik még:
(Forrás: - Link - )
Köolaj - a köolajról már beszéltem
Bauxit - ahol bauxit van ott urán is van.
Kupfer - az egyik legfontosabb érc amiböl egyre kevesebb ál az elektronikai ipar rendelkezésére.
Gold - magáért beszél.
Marmor - építöipar.
Calciumcarbonat - `Epítöipar, Acélipar, Mezögazdaság(trágya), Papiripar, Festékipar, Szönyegipar, Müanyagipar.
Most pedig vegyünk egy lélekzetet és képzeljük el azt, hogy röviddel ezelött egy svájci szakember mesterségesen olyan erös földrengést váltott ki ami miatt most, az okozott károk miatt biróság elött kell felelnie. Fantáziáljunk egy kicsit! Ha ez egy olyan helyen történik ahol egyébként is várható iszonyatos erösségü földlökés! - Na ugye! És akkor megjelenik egy repülögép-anyahajó valahonnan és hoz mondjuk 7000 katonát de nem azért, hogy elosszák a segélyt hanem, hogy késleltessék mert akkor meghal még legalább 35 000 ember mert nincs ivóvize meg gyógyszere és, hogy legyilkolják még azt az ellenzéket akik az ország kirablása ellen dolgoznak. Ekkora mennyiségü halottnál ki fogja még azt a legyilkolt párezret kérdöre vonni? (Mi történt a madárgrippe alatt Mexikóban is - Ki tudja?) Ezekután ottmaradnak az országban, hogy biztosítsák a betelepülök védelmét.
De tovább megyek és ezen gondolkodjunk el de nagyon! Nem lehetséges egy ilyen történet a mai Európában is? Nem lehetséges az, hogy egy mesterségesen kiváltott válságszituációban Magyarországon ugyanez megtörténhet?
Készüljünk fel rá!
tesz-vesz: kemény
egy kicsit elkaladoztuk a végére, mi ez a svájci szakember?
azért nehogy már ufókat mutogassunk a jövőhéten, és ez oldal legyen az összeesküvések tárháza
utólag feltöltve a Honvédelmi Minisztérium honlapjáról:
Az utóbbi években megszaporodott természeti katasztrófák – hurrikánok, földrengések stb. – kapcsán egyre többször merül fel az a feltételezés, hogy a tetemes személyi és anyagi károkat okozó természeti csapásokat sok esetben mesterségesen idézik elő.
Megfelelő technikával, eljárással lehetőség nyílik arra, hogy egy-egy vihar vagy jégeső a haditevékenység körzetében számunkra jelentsen előnyt. Ehhez először ismerni kell, melyek azok az időjárási jelenségek, amelyekbe már képesek vagyunk beavatkozni. A lista meglepően hosszú: az emberiség a számára már ma rendelkezésre álló eszközök segítségével nemcsak esőt generálhat, hanem viharokat, ködöt is elő tud állítani, illetve földrengést is elő tud idézni.
Az első, igazán nagy jelentőségű időjárás-módosító kísérlet a „CIRRUS” (hosszú szál, pehelyfelhő) project volt. Ennek a célja a mesterséges hurrikánkeltés volt. 1947 októberében az USA-légierő egyik repülőgépéről hurrikánképző anyagot (40 kg-nyi szárazjég) juttattak el egy viharzónába, Georgia állam partjainak közelébe. Elképzelhető, hogy ennek következtében fordult visz- sza 180°-kal a hurrikán, és pusztította el Savannah városát (1500 épület pusztult el és 400 főt kellett kitelepíteni a körzetből). 1952. augusztus 15-én a brit légierő DNY-Anglia felett egy kísérleti stádiumban lévő felhőmagvasító vegyületet akart kipróbálni egy viharfelhőn. Eredmény: 24 óra alatt harmincöten vesztették el életüket, s egy falu gyakorlatilag eltűnt a föld felszínéről.
Az USA a 60-as évektől folytatott időjárás-módosítást, amelyet fegyverként alkalmaztak Vietnamban és Laoszban. Az amerikai hadsereg katonai célokra a mesterséges esőt először 1963-ban vetette be a vietnami háborúban. 1966-ban pedig ugyanezzel a módszerrel katasztrofális következményekkel járó esőzéseket okoztak Észak-Laoszban. 1966-tól az USA-haderő 2600 bevetés során végzett felhőmagvasítást. A vietnami „Popeye”-hadművelettel az volt a céljuk, hogy az ellenséges területen levő utakat járhatatlanná tegyék. A bevetéseket a Ho Si Minh ösvénynek nevezett, fő ellátási útvonal fölé koncentrálták. Nem rövid időtartamú időjárás-változást kívántak elérni, hanem az egész éghajlatot esősebbre akarták fordítani, hogy az utánpótlást lehetetlenné tegyék. Az USA-nak sikerült is eredményeket elérnie.
1972-ben az amerikai hadsereg vietnami háborúban folytatott időjárás-módosítási kísérleteinek éves költségvetése 3,6 millió dollár volt. A „Popeye-akció”-t követő botrány miatt az amerikai kormány bejelentette, hogy a jövőben nem fog ártó céllal környezetmódosítási technológiákat alkalmazni. 1974-ben Nixon és Brezsnyev megbeszéléseket kezdett a kérdésről. Az ENSZ 1976 decemberében elfogadta a 31/72-es határozatot, amely mindenféle katonai jellegű időjárás-módosító kísérletet betiltott. 1977-re meg is született a Convention on the Prohibition of Military or Any Other Hostile Use of Environmental Modification Techniques, amit az USA 1979-ben ratifikált. Ez tiltja az olyan környezetmódosító technikák hadászati vagy egyéb, károkozási szándékú alkalmazását, melyek „széles körű, hosszú ideig fennmaradó vagy súlyos károkat okoznak, beleértve a szélviharok, esőzések, villámlás és jégesők manipulálása mellett a lioszféra4 tönkretételét és a mesterséges földrengések fegyverként való bevetését is.
Azonban nemcsak az USA, hanem mások mellett (a második világháborúban már a német haderő is alkalmazta a technológiát) a Szovjetunió is folytatott hasonló jellegű kísérleteket, nem is kevés sikerrel.5 1976-ban a Kínai Népköztársaság hivatalosan tiltakozott a Szovjetuniónál, hogy a határvidéken úgymond „kifacsarják” a felhőket, és a Kínában várva várt esők mind náluk esnek le.
Utolsó írka