Sajtó Szabadság? Melyik alternatív valóságban?
Én ha tehetném az összes médiamunkást átnevelő táborba küldeném, kurucostól kezdve az indexesig.
Amit ők csinálnak az nem tájékoztatás, hanem a tények elferdítésének magas iskolája.
Itt van rögtön egy példa, szerintem Gyöngyöspata alkalmával a sajtó megérdemel egy nagy egyest.
Megbuktak, lehet évet ismételni.
A média legfontosabb feladata a hiteles tájékoztatás, és nem a félre tájékoztatás.
A saját szavaimmal: amikor van egy lap, ami nem függ pártoktól és pártos cégektől, az akkor szabad. tehát megírja ugyanúgy, ha az mszp lop, és ugyanúgy ha a fidesz, ugyanúgy a jobbik és lmp korrupciókat. ettől lesz, hiteles, független, ettől lesz szakmai.
ma Magyarországon ilyen médium, ilyen médiarendszer nincsen.
csak a pártok kutyái a lapok, mindegyik. Ma nincsen igazi sajtószabadság, csak az van, amit a pártok megengednek a cselédjeiknek, és ezért nem vagyunk mi a térképen ugyanolyan színűek, mint az oroszok, mert ott a maffiapártok megöletik csendesen azokat az újságírókat, akik rosszat írnak. de gondolom ők is csak azért, mert az ellenzéki lap megengedi nekik, hogy ezt leírja. ott kevesebbet engednek nekik.
"Sajtószabadságnak nevezzük azt az állapotot, amikor a sajtó munkatársai maguktól, csupán saját szakértelmükre, tapasztalatukra és véleményükre hagyatkozva, külső befolyásoktól, fenyegetésektől és törvényi korlátoktól mentesen döntik el, hogy az általuk szerkesztett sajtótermékekben milyen tartalom jelenik meg."
"Egyébként szabad sajtóval rendelkező országokban is akadnak olyan vélemények, amelyeknek a sajtóban való hangoztatása nem megengedett. Az Európai Unió számos országában tilos például a holokauszttagadás, vagyis annak a véleménynek a hangoztatása, hogy a holokauszt nem történt meg, vagy ha meg is történt, mértéke kisebb volt, mint amit a történészek többsége valósnak tart. Az Egyesült Államokban elképzelhetetlennek tűnik a sajtószabadság ilyen irányú korlátozása."
elméletileg lehetne jó ez a rendszer, hogy a kormány lapja az ellenzékről írja csak meg a korrupciót, az ellenzék lapja meg csak a kormányról, mert ugyanúgy értesülhet belőle az ember a korrupcióról.
kis tömegű ember, csak, mert az üzenetet így szór, és legfőképpen hiteltelen:
mert honnan is tudjam én? hogy mikor csak lejáratás a célja,és mikor igaz? ezért is kéne valódi sajtószabadság, nem ilyen korcsdemokráci, korcs sajtóval.
a nép válassza az elnökét, ne a pártok, mert csak a nép érdekeit kell képviselnie, nem a pártokét, smittpaci fideszes, sólyom dinnyepárti, göncz szdszes, mádl is komcsi egy csöppet.
de kérdem én: hol a nép?
milyen demokrácia ez? énszerintem jelenleg is pártdiktatúrában élünk, ahol csupán mi választhatjuk meg a diktátor pártunkat (mely persze nem egy főből, diktátorból áll) négy évre.
azt ennyi
„… egy constitutionalis országban, hol az uralkodó nem önkény, hanem csak élő törvények szerént uralkodhatik, a sajtó szabadságában inkább támaszra, mint ellenségre talál a kormány, mert egy constitutionalis kormány csak úgy lehet erős, állandó és biztos, ha célzásaiban a népnek közakaratját, közkívánatját követi, ezt azomban a sajtó szabadsága nélkül a kormány tudni s esmerni soha sem fogja, s mintegy örökös ködbe borítva, alattvalóit nem látva, véleményeket sem sejdítve, óhajtásaikat nem esmérve, gyakran a legbecsületesebb, legtisztább igyekezettel is alattvalóira szerencsétlenséget áraszt, s trónusának oszlopit ingadozásba hozza. Nincs veszedelmesebb dolog, mint a kormányt s annak tagjait olly magas régióba helyheztetni, hogy oda a nép szabad szava fel ne juthasson. Amelly pillanatban egyes személyek bálványai kezdenek lenni az uralkodók, megszűnnek a népnek kedveltjei lenni. Ha valamely kormányszék a sajtószabadságot eltörli, cselekedeteit a közönséges ítélet alá ereszteni fél, s aki ettől fél, annak cselekedetei igazságtalanok.”
(Kossuthnak a sajtószabadság törvényes biztosítékai megteremtését célzó megyei közgyűlési beszéde élénk visszatetszést keltett a reformtörekvések ellenzőinek táborában.)
(1832. szeptember 5.)
természetesen azok a népszavazások, és hivatkozások a népre, levelezés és szemezés - ezzel csak a demokrácia látszatát próbálják vele kelteni mensevikiék.
sokan vannak akik elhiszik a cukorvilágot, de a tapasztalt, értelmesek már átlátnak a reformkommunista kisszdsz trükkjein, és primitív ostobaságán. nem kell 700 milliókat költeni és amerikai tanácsadókat hozni, az értelmet ez nem hatja meg.
ahogy Gyöngyöspatán is kijelentette orbán és pintér önkényesen, hogy az állam erőszakszervezetét nem adják át másnak. mint egy diktatúrában, elfelejtették rejtegetni patás lábaikat, ugyanis az erőszakszervezetét az politikusok nem az államtól, önmaguktól eredeztetik, hanem demokráciában a néptől származik minden hatalom. ezért fizetnek adót az emberek, a saját biztonságukért, ha ők, az a (kis) nép ott Gyöngyöspatán úgy dönt, hogy az erőszakszervezetét, magyarán a rendfenntartást megbízza másokkal, akkor neki teljes joga van ahhoz, hogy ezt tegye, márpedig ezt tette, aláírások ezrei bizonyítják.
demokráciában azért a víz az úr.
a mensevik fidesz sajnos megfeledkezik magáról, a látszatáról, szegény ostobák, lázár-szintű ócska ugrándozó majmok. a fidesz gyöngyöspatai tette után végképp máshogy nézek rájuk, valami eltörött, ezek egészen buták, teljesen nyilvánvaló. megmondtam, hogy el fog jönni az idő, amikor már csak a csőcselék narancsproli fogja támogatni a fideszt. most van itt az az idő.
Azt gondolom, lassan végre venni fogja valaki a fáradságot és összerakja, hogy miféle hihetetlenül összetett és manipulatív intézményrendszert pakolt össze az elmúlt évtizedekben a neolib érdekcsoport annak érdekében, hogy akadálytalanul maga alá gyűrhesse a világot.
Nem fakadok sírva, hogy a nagyra törő terveket végül eltolták, de az ide-oda letelepített ügynökeik (illetve "hasznos idiótáik") még sok fejfájást fognak okozni, mire végre kiveti magából őket a világ.
és ahogy már fentebb is mondtam, a cél a tényleges sajtószabadság létrehozása.
ez elsősorban az anyagi függetlenség kiviívásával lehetne a lapnak. ne piaci alapon működjön, mert a piac a neolib rendszerben a lobbi, korrupció, és maffia révén szinte egyenlő a politikával, ill. metonímiaként a politikusok érdekeivel.
az alkotmányban anyagilag biztosított közszolgálati újság, vagy tévé a megoldás, inkább újság, ami értelmesebb ,mint a tévé. ahogy az mtv elnöke is mindig pártos volt, na úgy nem szabad pártosnak lennie ennek a vezetőnek. ezt valahogy ki kell küszöbölni, pl két elnöke van, mint az ókori Kárthágónak, vagy szintén vmi. költséghatékony népszavazással döntjük el, a független embervezető kiválasztása és időtálló rendeletekkel való megválasztása nem egyszerű, dolgozunk még a problémán, mert ez a kérdés igazi lelke. enélkül, egy pártos emberrel csak egy újabb pénzszivattyú lenne a közszolgálati lap, melynek neve lehetne akár az is: Sajtószabadság. hetente, de inkább havonta megjelenő közéleti újság. a költségeket majd a médiaadóból fizetik, amit a többi médiumtól szednek be. Akár.
egy ilyen lapnál nem muszáj feltétlenül állandó dolgozó újságírónak lenni, Bodoky beküldi ide pl a szabadpénz cikkét, amit az indexnél cenzúráztak
vagy, a célpontos Krakkó beküldi anyagát, amit meg a hírtévében cenzúráztak (szerintem Krakkó párthűségesebb mondjuk, minthogy ilyet tegyen... de remélem tévedek). az ilyen újságírókat szintén védené az alaptörvényben egy-két sor.
a médiáról született magyar jogszabály csak ürügy a támadásokra. Méghozzá jó ürügy, mert a szólás- és sajtószabadság több mint kétszáz éve már az egyik leghatásosabb eleme a politikai demagógiának. Lévén, hogy igazi szólás- és sajtószabadság soha és sehol nem létezett. Magyarországon sem. Igazából nem is volt mit lerombolni a frissen elfogadott törvénnyel. Maguk a háborgók is tudják, hogyha valamilyen véletlen folytán mégis létrejönne az eszményi szólás- és sajtószabadság, akkor éppen ők lennének annak az igazi kárvallottjai.
Mensevikek
Nyelv: or
az Oroszországi Szociáldemokrata Munkáspárt jobbszárnyához tartozó csoport tagjai, akiket megalkuvó politikájuk miatt 1912-ben a pártból kizártak (a. m. kisebbségi; ugyanis 1903-ban a párton belül kisebbségben maradtak)
Utolsó írka