A Magyar Politikai Foglyok Szövetsége által adományozott “A Hazáért Érdemkereszt” kitüntetés átadásán, az 1956-os forradalom 50. évfordulójára emlékezve 2007. nyarán
"Amikor New Yorkban éltem és az ottani egyetemen tanultam, reformátusként természetesen rendszeresen felkerestem a magyar református templomot a 82. és a 69. utcában. De barátaimmal ökumenikus szellemben - eljártam a katolikus összejövetelekre is és rendszeresen részt vettem a 39. utcában lévő American Israel Friendship House rendezvényein is. Ebben a házban működött a World Federation of Hungarian Jews nevű kulturális szervezet, amely a magyar származású zsidó new york-iakat tömörítette. E szervezetnek igen színvonalas és rendszeresen megtartott rendezvényein, ha csak lehetett, részt vettem. (Amerikai tartózkodásom kezdetén egy bronxi lakásból - Bronx New York egyik városzrésze -, ahol albérlőként laktam, azért kellett elköltöznöm, mert a főbérlő egyik éjjel pisztolyát rám fogva megkérdezte: Igaz-e, hogy jársz a zsidókhoz? Mondtam igen. Miért, mi ellene a kifogásod? Erre beleeresztett egy sorozatott a mennyezetbe, s közölte, hogy távoznom kell. Láttam, hogy részeg, ezért csak annyit mondtam: tegye el a fegyvert, és reggel elköltözöm. Így kerültem egy új lakásba a New York University közvetlen közelébe.)
New Yorkban akaratlanul is megtapasztaltam, hogy különbség van a zsidó magyar és a magyar zsidó között. 1983 augusztusában részt vettem a 79. utcában a First és a Second Avenue között lévő Magyar Házban a Hungarian Literary Society (Magyar Irodalmi Társaság) évi rendes közgyűlésén. Ezt az irodalmi társaságot az 1930-as évek végén Amerikába kivándorolt, kultúra kedvelő zsidó származású magyarok alapították a magyar irodalom ápolására. Az idők során ebből az irodalmi társaságból baráti kapcsolatok fenntartására szolgáló klub lett, ahol ultizni, sakkozni, pingpongozni, vagy társalogni lehetett magyar zenét hallgatva és magyaros ízű ételeket fogyasztva. Az 1983-as évi közgyűlésen a társaság német származású elnöke, Mr. Mautner, tartotta angol nyelven a megnyitót. Mautner úr felesége magyar volt, és nagyvonalúan támogatta a magyar közösségi életet. Ennek köszönhette, hogy a Magyar Irodalmi Társaság az elnökévé választotta.
Mautner úr angol nyelven elmondott bevezetője után egy erre a célra meghívott amerikai énekesnő elénekelte az amerikai himnuszt, majd pedig a jelenlévők egy része javasolta a magyar himnusz eléneklését is. Erre a jelenlévők egy másik csoportja azt mondta, hogy azt már nem, mert a magyar himnusz szavára lőtték a nyilasok a rokonait a Dunába és követtek el egyéb atrocitásokat. Mire a himnusz eléneklését javaslók azt kérdezték, hogy mi köze van Kölcseynek és Erkel Ferencnek a nyilasokhoz, s elvégre ez egy magyar irodalmi társaság, ezért igenis helyén való a magyar himnusz eléneklése. A vita odáig fajult, hogy azoknak egy része, akik el akarták énekelni a magyar himnuszt, levette a cipőjét, és Hruscsov módjára elkezdte verni ütemesen az asztalt azt kiáltozva, hogy aki nem akarja elénekelni a magyar himnuszt, az távozzon, és meg se álljon Tel-Avivig.
Ekkor asztalszomszédom, egykori osztálytársam édesanyja, aki 1952-től ismert engem és 1956 óta New Yorkban élt, így fordult hozzám: Látod, János, mi a különbség a zsidó magyar és a magyar zsidó között? Az egyik követeli a magyar himnusz eléneklését, mert ő nemcsak tud magyarul, de a szíve is Budapesten dobog. A másik ugyanúgy magyar anyanyelvű, Magyarországról származik, de az ő szíve Jeruzsálemben dobog. Én zsidó magyar vagyok, és szívem Budapesten dobog, oda vágyom vissza. De tiszteletben tartom a magyar zsidók érzéseit is, tudomásul veszem, hogy ők a zsidóságuknak adnak elsőbbséget.
1983-ban nem sikerült a Magyar Irodalmi Társaság közgyűlésén elénekelni a magyar himnuszt New York 79-es utcájában. A jelenlévők csaknem fele - tiltakozása jeléül - nyomban távozott. Ehhez a történethez még hozzátartozik, hogy néhány héttel később, 1983 szeptemberében Münchenbe költöztem, mert a SZER munkatársa lettem. Amikor 1985-ben visszatértem a Rádió new york-i tudósítójának Amerikába, akkor barátom édesanyja azzal fogadott, hogy 1984-ben kellően felkészültek, és a Magyar Irodalmi Társaság évi közgyűlésén békésen, és egyhangúan elénekelték a magyar himnuszt is.
Ez, és az ehhez hasonló tapasztalataim, valamint a zsidó barátaimmal folytatott sok eszmecsere arról győzött meg, hogy egymás jobb megértéséhez sok-sok őszinte eszmecserére, széleskörű párbeszédre van szükség.
Drábik János
A Zeitgeist megnézése utáni kutakodásaimban Dr. Drábik János volt az első név, akivel találkoztam. Habár ő nem közgazdász, de tudása úgy gondolom megegyezik, de inkább túllépi egy vidéki egyetem közgazdásztanárának tudásával (legalábbis nekem ez a tapasztalatom). Drábik János sok írása megtalálható a neten (ill itt), de videói is vannak akiket fáraszt a számítógépen való olvasás. (1a, 1b, 2.)
egy Drábik-bokros vitát néznék már meg, de nagyon
intézzétek el, a jobbikosok nem akarják összehozni, primitívek. szerintem bokros se fogadná el, mihelyt meghallaná a Drábik nevet, de a jobbiknak lett volna erre lehetősége, egy mdf-es, választások előtti vitában, persze a történész vonával vitatkozott volna bokros, a mitugrász jobbikosok meg nem ismerték fel a lehetőséget a történelmi vitára.
Kompromittáló a Tudatmódosítás c. műve, melyben leírja, hogy minden
Másodikra is.
De én nem akarom összekenni szubjektivitással az írandómat, emlékszem engem is kinevettek, amikor az találtam mondani, hogy a vákuum két u-val írandó. Tehát vegyünk egy US-autót és szedjük szét, nézzük meg, van-e benne biszbasz, ha nincs, akkor röhöghetünk...
Petőfi apja valójában Széchenyi volt? most megtudhatja Drábiktól!
De nézzük a mondatait: "A kormánykoalíció két pártja, az SZDSZ és az MSZP még mindig abban a helyzetben van, hogy meg tudja védeni a rendszerváltás átmeneti alkotmányozása során kidolgozott közjogi struktúrát, és ezzel a lehetőségével minden bizonnyal élni is fog. De egy ilyen lépés az elitek között létrejött szűk körű konszenzuson alapuló alkotmányozás végét is jelentheti."
"A koalíció ára viszont az alkotmányozás folytatása, amelyet a külföldi és hazai pénzpiaci és gazdasági elit elsőszámú politikai képviselete, az SZDSZ, erősen szorgalmaz. Ez a párt és a mögötte álló elitcsoportok fokozottan érdekeltek a kialakult és számukra igen előnyös viszonyok alkotmányos bebetonozásában."
"De a pénztőke szolgálatába átállt MSZP is "baloldali" pártként határozza meg önmagát, holott vezetőrétege a rendszerváltás nyerteseiként integrálódott a kamatkapitalizmus jelenlegi rendjébe, maga is nagytőkéssé, illetve a nemzetközi pénzoligarchia kiszolgálójává válva. Ez az állítólagos "baloldali" párt egyértelműen a rendszerváltás nyerteseinek a pártja, ahogyan az SZDSZ is az. Az MSZP vezetőrétege - tagságára tekintettel - azonban még szégyenlős nagytőkés párt, míg az SZDSZ nyíltan képviseli a nemzetközi pénzoligarchiát. Egykori vezetői közül többen írásban is elismerték, hogy megtagadták a rendszerváltás során hirdetett elveiket."
"Az Európai Unió kizárólag rossz dolgokat adott a magyaroknak". Drábik szerint Gyurcsányt miniszterelnöksége előtt több hétig képezték ki Koppenhágában, a pénzimpérium szolgálatában áll, és ennek központja a Londonon belül lévő Vatikán, a City of London.
A képen Drábik János a KDNP Budapest I. kerületi képviselö jelöltjeként, 1998-ban
Drábik örülne ha elmennének a multik az országból.
Még Fiala János csinált vele annak idején egy olyan riportot, amelyben nem hagyta szóhoz jutni Drábikot, lekezelően beszélt vele, és Drábik elmondása szerint ezekután már "ki lett tiltva az összes nagy médiumból". Egy pár vidéki tévébe szokott még lemenni, Szent Korona Tant akar bevezetni, és a mostani alkotmányt toldozott-foltozottnak tartja. Szerinte a mostani Magyarországnak a felemlekedését segíthetné elő, ha ugyanazt csinálná a gazdaságával, mint amit 1923-ban a japánok, Rossevelt, Hitler, és De Gaulle tábornok vitt véghez a saját országában. A pénz fedezetét a reálgazdaság bővüléséhez kötné, így a pénz nem okozna inflációt, mert a pénzvolumen egyensúlyban maradna. Rengeteg munkahely keletkezne, tiszai gátakat építene, csatornákat, szennyvízelvezető rendszert, erdősítési, parkosítási programokat indítana el, utakat építene (nem a ppp-rendszerben!, korrupció nélkül), olcsó lakásokat építene a fiataloknak, a demográfia helyzet megfordulna, ha három gyerekhez kötnék a lakásátvételt.
Azt mondja még az Echo Tv, meg a Hír tv sem hívja be őt. Morvai Krisztina kérdezte egyszer Rákay Philipet - meséli Drábik, ő a saját fülével hallotta ezt - hogy "miért nem hívjátok be a Drábikot a tévébe?" erre az volt a válasz, hogy ő szeretné, de nem engedik neki. Drábik szerint Martonyi János az Orbán-kormány külügyminisztere (ami érdekes, itt az És szerint, itt a Jobbik szerint) és Németh Zsolt,a Fidesz egyik alapító tagja, államtitkár is a Bildenberg csoport tagja. Szerinte Bod Péter Ákos, Martonyi János és a Magyar Nemzeti Bank is mind a pénzoligarchiát szolgálja.
Vona Gábor interjúiból úgy tűnik, hogy a Jobbik szakértőinek hátterében mintha Drábik János állna.
De most már úgy látszik, hogy enyhült a helyzet, mert bekerült a Tv2 Mokkájába a maffia érdekeket védő Havas mellé.
Előnye: jó közgazdász
Hátránya: paranoid, és a "pénz és profit központú korporációs rendszer" ;
"szemében pánik és a bitorló rossz lelkiismerete",
és az biztos, hogy mindenféle forráskritika nélkül olvassa a műveket. legtöbbször, mikor semmilyen bizonyítéka sincs rá, be is építi a pletykákat a tudásába. egyszerűen nem foglalkozik forráshivatkozással. ha nem akarunk sok összeesküvéselméletről szóló könyvet olvasni, olvassunk, nézzünk Drábikot, mert ő rendszert talál a káoszban.
Hiszterométer: 8/10, van mikor 10/10 persze ha igaz amit mond, akkor megérthető a 10/10
Amikor egy valóban független angol újságíró jött az országba, még az uniós csatlakozásunk előtt, mindenkivel beszélt itt, aki fontos, és mindenki pártolta a belépést, nem véletlenül. a mi kis hazaáruló elitünk. de ő akart beszélni valakivel, aki unióellenes, de sehol nem talált senkit. végül az angol nagykövetségen odaadták neki Drábik telefonszámát, Drábik azóta se tudja, hogyan szerezték meg a számát, mire az angol újságíró elbeszélgetett vele, és mire felkelt, majdnem meggyőzve konstatálta, hogy teljesen logikusak és racionálisak Drábik érvei. ennyit az angol újságírókról.
Szent László Magyarságtudományi Akadémia
Attila Király Szellemtudományi Akadémia
Bogár László és Drábik János tart előadást itt, mindkettő posztkommunista vérfideszes, de a kuruc mégis reklámozza ezt a sulit, Drábik itt buzdít NYÍLTAN a fideszre való szavazásra (ami az egész félbolond életművének hitelességét lenullázza), Bogár elvtársról meg nemcsak innen tudjuk, hogy nem menne át egy átvilágításon, de Ángyán is rámutat nagyon helyesen, hogy bogár egy szelep, ügynök, tégla-izé.
ja és Tóth Zoltán József is tart itt előadást, a "kedvencem" ő. a kiválasztott. miközben Z. Kárpát Dániel az igazgatója, hát ő a Jobbik gazdasági miniszter jelöltje, vagy mifene. hát nem különös?
Utolsó írka