"Preşedintele CNCD, Asztalos Csaba Ferenc"
Csaba Ferenc Asztalos (born February 17, 1974 in Oradea) is a Romanian politician of Hungarian ethnicity, a member of the Democratic Union of Hungarians in Romania. He is currently the president of the National Council for Combating Discrimination, Romania's anti-discrimination and equality body. He speaks Romanian, Hungarian and English.
Székelyföld autonómiáját kérik Tőkésék az ENSZ-től
Székelyföld területi autonómiáját szorgalmazza három romániai magyar civil szervezet az ENSZ emberi jogi főbizottságának küldött árnyékjelentésében. A nemzetközi szervezet illetékes testülete hétfőn és kedden vitatja meg a kérdést.
Az ENSZ-hez elküldött árnyékjelentés Székelyföld területi autonómiája mellett az erdélyi magyarság önálló oktatási rendszerének kiépítését sürgeti. A dokumentumot az önálló magyar egyetemért küzdő Bolyai Kezdeményező Bizottság, a Tőkés László által vezetett Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács és a székelyföldi Pro Regio Siculorum Egyesület nyújtotta be.
Székelyföldnek az EU törvényeivel összhangban sajátos törvényes kereteket, autonómiát kellene biztosítani, a magyar nyelvet hivatalos regionális nyelvvé kellene nyilvánítani, biztosítani kellene a székely és magyar szimbólumok szabad használatát - írja a jelentés. A jelentésben a három szervezet kitér arra is, hogy a romániai magyarságot másodrangú állampolgárokként kezelik, illetve Székelyföld infrastrukturális fejlesztését – a többi régióval, például Moldvával vagy Olténiával ellentétben - mellőzik a hatóságok, a kommunizmus idején elkobzott tulajdonok restitúciója fontolva halad. A hivatalos jelentés ezzel szemben megállapítja, hogy történt haladás a kisebbségi kérdések megoldása terén, ugyanakkor néhány kérdés is felmerül, ám egyik sem megválaszolhatatlan.
Petru Călian demokrata liberális párti képviselő a román állam elleni sértésnek nevezte a kezdeményezést, aminől szerinte „vélhetően csupán Tőkés László elfúló hangja cseng ki, nem pedig a romániai magyaroké”.
"Asztalos Csaba, az ENSZ-nél a hivatalos jelentést bemutató romániai delegáció vezetője elmondta, a hivatalos [vagyis a kormány által válaszként kidolgozott - gondolom én, Tempetőfi] dokumentum megállapítja, történt haladás a kisebbségi kérdések megoldása terén, ugyanakkor néhány kérdés is felmerül, ám egyik sem megválaszolhatatlan. " Transindex/Realitatea
Asztalos Csaba az Országos Diszkriminációellenes Tanács RMDSZ delegálta elnöke. Egyébként a román kormány küldöttségében még két RMDSZ-es funkci van, százannyioldalas "országjelentést" képviselnek, írta a román külügy. Kíváncsi vagyok, hogy a magyar sajtónak majd mit fognak nyilatkozni.
"A Tórában kivégzés több helyen, több formában is előfordul. Általában életellenes bűncselekmények esetén alkalmazták, de előfordult házasságtörés, hamis tanúzás, istenkáromlás vagy árulás esetén is. Az ószövetségben az ellenségeket általában felakasztották."
nézzük meg mégegyszer a képét az árulónak.
lehet rajta látni, hogy féreg?
lehet.
mellékletként tempetőfi kiírta nekem a romániai magyar és "magyar" újságok pártpozicióit, nagyon fontos lehet, én mindig vissza fogok térni ide, ha egy újsággal találkozok, mi tudjuk, hogy az ATV, Népszabadság, Magyar Narancs, HVG, Élet és Irodalom, Galamus-csoport, Népszava, Hírszerző.hu, Index.hu, Origo.hu lapítva, Tv2, Rtl klub (míg a fideszes Fellegi Tamás és Stump István elvtárs meg nem vette 31%-át), Hetek /segítsetek mi van még? most ennyi jut eszembe/ posztkommunista, de nagyon nehéz ezt eldönteni egy másik országéról.
Krónika (országos),
Háromszék (Kovászna megye),
Reggeli Újság (Bihar megye) nem RMDSZ,
Polgári Élet (hetilap, Hargita, Szász Jenő lapja) néha állítólag szélsőjobbos elemeket tartalamaz, "Hamarabb kötődik a magyarországi Jobbikhoz!". de lehet rmdsz-es is, erről kis vita alakult ki.
a többi bevallva vagy bevallatlanul komcsi RMDSZ-holdudvar és/vagy kötődésű, fontosabbak:
Új Magyar Szó (Bukarest), főszerkesztője egy zsidó, Salamon Márton László, népszabadság a kedvenc lapja, nem érti miért nem lehet Erdély elszakítását a magyar Nemzeti Színházban megünnepelni a románoknak
Szabadság (Kolozs),
Bihari Napló (Bihar),
Nyugati Jelen (Temes),
Szatmári Friss Újság (Szatmár),
Udvarhelyi Híradó-
Csíki Hírlap-
Vásárhelyi Hírlap-
Gyergyói Hírlap (ugyanaz a tulajdonos+főszerkesztő),
Hargita Népe (Hargita),
Népújság (Maros),
Brassói Lapok (hetilap, Brassó), valamint
Utolsó írka