A Voyager-1 és Voyager-2 űrszonda aranykorongja, mely tartalmazza a korong lejátszásához szükséges technikai leírást, és a Föld pontos helyének meghatározását. A korong mellé egy lejátszótűt is mellékeltek. Az szondán hallható üdvözlő üzenetek számtalan nyelve mellett magyar hanganyag is hallható.
A NASA 1977-ben két űrszondát indított a külső bolygók megfigyelésére, a Voyager 1-et és a Voyager 2-t.
Mindkét szonda vizsgálta a bolygók légkörének összetételét, szerkezetét, dinamikáját; a bolygók holdjainak morfológiáját, geológiáját; meghatározták az égitestek tömegét, alakját, méretét, adatokat gyűjtöttek a mágneses terekről, a részecske- és plazmaeloszlásról. A szondák építése, indítása és bolygókutató küldetése 875 millió dollárba került, a csillagközi repülési program első két éve 30 millió dollárba.
Az eredeti elképzelések szerint még kettős indítást terveztek a Jupiterhez, a Szaturnuszhoz és a Plútóhoz 1976–77-ben, és újabb kettős indítást a Jupiterhez, az Uránuszhoz és a Neptunuszhoz 1979-ben. Pénzügyi okok miatt az űrszondák számát kettőre csökkentették, melyek csak a Jupitert és a Szaturnuszt közelítették volna meg. Az új programot előbb Mariner Jupiter/Saturn-nak nevezték el, majd az indítás előtt 6 hónappal Voyagernek. Az új küldetés költségeit 250 millió dollárra becsülték, ami csak harmada az eredeti tervek költségeinek.
Az üdvözlőszövegek különféle nyelveken:
a francia az nagyon béna. az angol nagyon jó, a latin is jó. az egyszavas üdvözlések gyengék, még jó, hogy a magyar nem egyszavas. az amoy olyan mintha rádiójáték lenne, a lugandai mindjárt sírvafakad, a wu szerintem az idegenek anyalnyelve is, a románoknak meg minek ilyen?
amúgy honnan tudják, hogy a sumérok és akkádok milyen nyelven beszélnek, ha az avaroknál nem tudják a beszélt nyelvet. több írásos emlék maradt fenn, sokkal régebbi korból?
a magyarnál jobb lett volna lehet, ha valami nemzetközileg is elismert ember mondja fel. vmi tudós.
http://voyager.jpl.nasa.gov/spacecraft/sceneearth.html
http://www.nasa.gov/mission_pages/voyager/goldenrecord-20070816.html
Utolsó írka