1957 március 21-én alakult meg a Kommunista Ifjúsági Szövetség, röviden a KISZ. Ezen szervezetnek még ma is sok prominens alaklja, van jelen a magyar közélet színterén. Így névvel említve Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, Szilvássy György kancellária miniszter, továbbá Bajnai Gordon, Petrétei József, Szekeres Imre és Persányi Miklós is.
Igaz a KISZ vagynonról nem beszélnek, hogy milyen hirtelen és milyen kezekbe vándorotl ezen és hozzájuk hasonló személyek vezetésével, de azért örülnek neki, hogy akkor KISZ-esek voltak, jól jönnek ma még ezek a kapcsolatok, mégha tagadják is.
Kik is voltak ők valójában annó ebben a szervezetben?
Gyurcsány Ferenc 1984 és 1988 között a KISZ pécsi városi bizottságának titkára, 1988-89-ben országos szintre vált, a KISZ Központi Bizottság Egyetemi és Főiskolai Tanácsának elnöke lesz. 1989-ben a KISZ KB titkára.
Szilvásy György 1981–84 között a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen KISZ-titkár, 1985–1989: KISZ Központi Bizottság egyetemi és főiskolai osztályának vezetője (Gyurcsány ennek a tanácsnak az az elnöke 88–89-ben). 1989-ben a KISZ KB szóvivője
Kiss Péter 1984 és 1989 között a KISZ KB tagja. 1985–86-ben előbb tagja, majd első titkára a KISZ Budapesti Bizottságának tagja. 1986-1989 a KISZ KB Intéző Bizottságának tagja.
Szekeres Imre, a rangidős. Már 1976-ban a veszprémi Vegyipari Egyetem KISZ-titkára, ugyanekkor a Veszprém megyei KISZ-bizottság titkára is.
Csizmár Gábor 1978–1982 között a KISZ budapesti bizottságának munkatársa.
Bajnai Gordon is a KISZ-ben kezd politizálni, Gyurcsány Ferenc innen ismeri.
Petrétei József is akkor aktív a KISZ-es Pécsen, amikor Gyurcsány, az akkori városi KISZ-vezető.
Persányi Miklós tanított a KISZ Központi Iskolájában.
A KISZ utolsó első titkára Nagy Imre volt. Ő – akárcsak a felső vezetők közül sokan – az üzleti életben állt át az új rendszerre. A külföldi befektetők sikertelen próbálkozása után ő lett a tulajdonosa a privatizált Caolának, de nem tudták állni a versenyt a multikkal.
A cég a kozmetikai iparban korábban meglévő 40 százalékos piaci részesedése folyamatosan csökkent, olyan akkoriban legendás márkanevektől volt kénytelen megválni, mint a BIP, az Ultra vagy a WU2 sampon.
a caoás nagy imre. Lakatos Pál írja a Vörös milliárdosok című könyvében hogy most nagy imre Angliában bankár vhol, ugyanúgy milliárdos. az imf segíti a támogatóit, mi pedig nem kötjük fel az árulóinkat.
Utolsó írka