Dr. Tóth Zoltán József
jogász, politológus, egyetemi tanár
ÉletrajzSzül. 1967. Jogász (1992), politológus (1994). 1997-ben jogi szakvizsgát tesz, 2006-ban szerzi meg tudományos fokozatát (PhD). 1993 és 1997 között a Határon Túli Magyarok Hivatalának munkatársa, 1998 és 2006 között a Kulturális Minisztérium Nemzeti és Etnikai Kisebbségi főosztályának főosztályvezető-helyettese. 1997–98-ban ügyvédként dolgozik. 1998– oktat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karán, 2007 óta a Nyugat-Magyarországi Egyetemen tanszékvezető egyetemi docens. 1994 és 1997 között a Kapu c. folyóirat szerkesztője. 2008-tól a Magyar Konzervatív Alapítvány ügyvezetője. Szakterülete a magyar alkotmány, alkotmánytörténet és elmélet. A témában öt kötet és számos tanulmány szerzője és szerkesztője. Nős (2003), két gyermek apja. |
méltatlanul nem ismerik ma a nevét eléggé, pedig nemzeti nagyjaink egyike.
frissítve: valószínűleg egy beépített ember
hogy lehettem én is olyan ostoba, hogy eleinte bedőltem annak, hogy ez a fura alak becsempészett egy sort az alkotmányban, a hős! a mártír! és most már minden jobb.
nagyon átlátszóak ezek a mártírkodási hitelesítések, vass csabát meg mindenhonnan kirúgták az szdsz-esek, értem én
"mikor államtitkár lettem a Honvédelmi Minisztériumban, már az első nap az LMP interpretálta, hogy vegyék le a fejemet"
Az említett úriember állítólag a Szent Korona-tan országunkban fellelhető legnagyobb szakértője. Ezen minőségében kifejtett egyes csacsi mondatai mellett még el lehet menni egy szánakozó mosoly kíséretében, azt viszont már nem hagyhatjuk szó nélkül, hogy az említett úriember véleménye szerint országunk jelenlegi államformája, a köztársaság csak egy ideiglenes megoldás, amit meg kell haladni és meg kell változtatni. (Taps a Jobbik soraiban.) Ez már több mint bődületes marhaság, mert ez a vélemény egy felelős vezetőtől, főleg egy jogi területért felelős államtitkártól teljesen elfogadhatatlan, veszélyes.
Tóth Zoltán Józseffel ellentétben a Lehet Más a Politika szerint a köztársaság nem egy szükséges ideiglenes rossz, hanem a modern polgári fejlődés által kitermelt, az embereket legjobban szolgáló állami berendezkedés. Annak bármifajta ködös monarchikus fantáziálással nyakon öntött megkérdőjelezése semmilyen más célt nem szolgálhat, mint a demokratikus köztársaság meggyengítését. Az ilyen mondatok messze túl vannak azon a körön, amit egy felelős állami vezető megengedhet magának. Hiszen ez egy veszélyes út.
dorosz dávid, analfabéta lmp-s képviselő
a HM csekély intézmény számára, nem véletlen hogy inkább hegedűs zsuzsa a miniszterelnök tanácsadója, mint Tóth.
"kaptam egy felső intést, hogy átléptem a korlátaimat, lobbiztam Stumpf, Salamon László, Pozsgay felé"
a két reformkommunista felé, ők a hatalmasok a fideszben.
"fel is mentettek az államtitkári pozícióból"
"ne következzen be többé, az amit a szabadkőművesek ki is használtak, hogy a nemzeti és a népi gondolat szociális problémák miatt szembekerült"
Utolsó írka