Elvárható lett volna, hogy a kormánytisztviselők támogassák a kormány kinyilvánított és egyértelmű kérését - írta a Vidékfejlesztési Minisztérium.
Azonnali hatállyal feloszlatta a kormány a földrajzinév-bizottságot, miután úgy határoztak: a kormány által javasolt Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér név bonyolult, és nem menne át a köztudatba. Egyes bizottsági tagokat a bizottsági tevékenységüktől független munkahelyükről rúgtak ki - írja az Index.
„A Magyar Köztársaság Kormánya [...] arra kérte a bizottságot, hogy 2011-től a ferihegyi repülőtér a világhírű magyar zeneszerző és zongoraművész nevét vegye fel. Mivel a 25 fős Földrajzinév-bizottság 17 tagját minisztériumok delegálják, elvárható lett volna, hogy a jelen lévő kormánytisztviselők támogassák a kormány kinyilvánított és egyértelmű kérését” - írta a minisztérium.
A bizottság egykori vezetője az Indexnek azt mondta: a bizottság élén töltött évek alatt nem látta jelét annak, hogy bármely minisztérium vagy a kormány valaha is figyelmükbe ajánlott volna ügyeket, vagy konzultációra hívott volna bárkit a szavazás előtt. „Nem gondoltunk arra, hogy ne lehetne másképp szavazni, mint ahogy a kormány javasolta” - mondta Dutkó András, aki szerint a Ferihegy nevét is ugyanolyan független módon vizsgálták, mint bármely más javaslatot.
Tényleg bolsevik módon kormányoz a fidesz, és a bizottság javaslata tényleg sokkal jobb, mint az ostoba kormányjavaslat:
A minisztérium a szokásos eljárást betartva a Ferihegyi reptér új nevét ("Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér") beterjesztették a bizottság elé, aki mi mást csinálhattak volna, mint elvégezték a munkájukat, vagyis megvizsgálták és véleményezték a nevet, majd javaslatot tettek.
A Bizottság 20:1 arányban NEM támogatta ezt a nevet, hanem helyette a "Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, Budapest–Ferihegy" nevet JAVASOLTA.
A SZAKMAI véleményük szerint ugyanis a "Ferihegy védendő földrajzi név, aminek az elhagyása nem lenne szerencsés", és a kormány által beterjesztett név "első három szava tulajdonnév-torlódás, így nem hangzik jól, kicsi az esélye, hogy ebben a formában elterjedjen."
Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, Budapest–Ferihegy a jobb.
amúgy a reptéren szólhatna egész nap Liszt zenéje akkor már
„A magyar nyelv óvása, ápolása alapvető nemzeti érdek” – írja Schmitt Pál az új alkotmány (alaptörvény) kodifikációs folyamatához megfogalmazott javaslataiban.
Utolsó írka