"Öt Békés rendőr, rendőrhalálok
Vérző olaj, a négy parlamenti párton
Végighasadó halandó barátom.
- Bűnösök közt cinkos néma!
Tanulj Hűség, tanulj még ma."
BM
vajon a Fidesz mikor fogja "elszámoltatni" ezeket a rendőrgyilkosságokat?
Az olajszőkítés egy olyan eljárás, melynek során az üzemanyagként való használatra alkalmatlanná tett gázolajból kémiai úton használhatót állítanak elő. Az olajszőkítés a rendszerváltás utáni Magyarország egyik legjobban jövedelmező illegális „üzletága” volt, becslések szerint az 1990-es években több százmilliárd forinttal rövidült meg általa a költségvetés. Az „olajos ügyek” 1991-1992-ben ütötték fel a fejüket, de nagyobb számban 1993-tól jelentkeztek.
Az 1970-es években, az olajárrobbanás előtt, a különböző olajok (benzin, gázlolaj) ára nagyon olcsó volt. A magyar háztartások jelentős részében a fűtést háztartási tüzelőolajjal (HTO) oldották meg. Az ekkor bekövetkező olajárrobbanás Magyarországon is éreztette a hatását, a HTO-t azonban olcsóbban, akár a feléért-harmadáért lehetett megvásárolni a rajta lévő állami támogatás miatt, mint a teljesen azonos összetételű üzemanyagot, a gázolajat. Ebből adódóan sokan megvették a HTO-t és azt használták járművekben is.
1990-ben egy kormányrendelet előírta: a fűtőolajat adalékanyaggal színezni kell. Erre a ferrocén nevű vegyületet használták, amely pirosra festette az olajat. A ferrocén hozzáadásával megszínezett tüzelőolaj alkalmatlanná vált arra, hogy gépjárművek üzemanyagaként használni lehessen, ugyanis ebben a mennyiségben tönkretette a motort. A fűtőolajként behozott termékeket a vámkezelésnél kellett volna színezni, ami lehetőséget adott a visszaélésekre. Ha a vámost sikerült megvesztegetni, a szállítmányt további beavatkozás nélkül gázolajként értékesíthették.
Amennyiben a festék már bekerült az olajba, savazással közömbösítették: a kénsav és más vegyszerek hatására a gázolaj visszanyerte eredeti színét - ez volt az ún. olajszőkítés. Időközben ráadásul egyre nagyobb lett az árkülönbség a HTO és a dízelolaj között. A csúcs 1994-ben volt, akkor literenként 44 forint volt. A szőkítőknek ez kis befektetés volt és nagy haszon, de az is előfordult, hogy - fiktív cégekről lévén szó - még az olaj vételárát sem fizették ki.
Ne felejtsük el a csepeli rendőrkapitány, császár mihály esetét, leszűrhetjük milyen viszonyok is voltak akkoriban (és most?) a rendőrség vezetői és a maffia között.
1993 augusztusában az Ipai és Kereskedelmi Minisztériumban operatív bizottságot hoztak létre a kialakult olajmaffia megfékezésére.
1995. január 1-jétől már csak jegyre adtak fűtőolajat, de a jegyeket hamisították. Ekkor a hivatalosan kiadott jegyek többszöröséért vettek fűtőolajat, és az 1994-1995-ös fűtési idényben 350 millió literrel több HTO-t igényeltek, mint amennyi a háztartások fűtéséhez szükséges volt.
1995-ben egységesítették a tüzelőolaj és a dízelolaj árát. A lépés jó volt, sokan felhagytak a szőkítéssel.
Ezután az üzlet a kőolajszármazékok importja volt, azokért ugyanis kevesebb vámot kellett fizetni. Ezt már csak az igazán tőkeerős vállalkozások tudták teljesíteni, amelyek importengedélyt kaptak. Ezek a cégek orsóolajat, háztartási olajat, ipari olajat hoztak be, s azt dízelolajként adták el. Ehhez is a vámosokat kellett lefizetni. Végül 1998-ban elrendelték, hogy a kőolajtermékeket is azonnal behajtandó jövedéki adó terhelje.
Ezek az intézkedések jelentős mértékben csökkentették az olajjal való visszaélés lehetőségeit.
2000 februárjában Pallag László kisgazda képviselő kezdeményezésére az Országgyűlés ad hoc bizottságot hozott létre az olajügyek és a kapcsolódó korrupciós ügyek feltárására. Június 8-án Nógrádi Zsolt, aki a Bács-Kiskun megyei olajmaffia tagjának vallotta magát, bizottsági meghallgatása során megdöbbentő állításokat fogalmazott meg: több vezető politikus és három parlamenti párt, továbbá a vám- és pénzügyőrség, illetve a rendőrség érintettségéről beszélt. Az olajmaffiával való együttműködéssel vádolta többek között Pintér Sándor belügyminisztert, volt országos rendőrfőkapitányt, Szabó Iván volt pénzügyminisztert és Lezsák Sándort, az MDF korábbi elnökét is. Bizonyítékok azonban nem kerültek elő, az érintettek pereket indítottak a tanúvallomást nyilvánosságra hozó Pallag ellen, amelyeket megnyertek.
Állítólag kupa mihály is benne volt, szerintem Lezsákot csak lejáratni akarják: a kommunisták irányítottak mindent.
Az olajszőkítések idején Kupa Mihály minden héten leutazott a Tolna megyei Dalmandra egy fekete Mercédesszel és egy - vélhetően üres - aktatáskával egy később lebukott, és el is ítélt olajmaffiózóhoz. A helybéliek szerint teli táskával indult vissza...
Kupát ki is hallgatták annak idején az üggyel kapcsolatban
A Legfőbb Ügyészség 2000 márciusában nyilvánosságra hozott vizsgálati jelentése szerint 1991 és 1999 között a kőolajtermékek forgalmazása során 4300 bűncselekményt - hamisítás, csempészet, vámorgazdaság - követtek el. A perbe fogott 340 vádlott többségét börtönbüntetésre ítélték. A dokumentum szerint számos ügyben nem sikerült megtalálni az elkövetőt, és a bűnügyi hatóságok munkáját jogértelmezési problémák is nehezítették. Mind a mai napig kerülnek elő újabb és újabb információk, de végleg lezárni nem lehet az ügyet. Az olajügy egykori szereplői egymást tartják sakkban, és aki megpróbál borítani, az az egész rendszert veszélyezteti.
„…A megölt Molnárhoz kapcsolódott, a szintén megölt Prisztás József. Molnár is, Prisztáshoz hasonlóan, besúgó volt. Zsarolni kezdték a gazdáikat, akik megölették őket. Az olajtérképen egyébként itt sorolják fel Pető Iván, Hack Péter, Futaki Géza SZDSZ-es országgyűlési képviselők neveit, valamint Ramasz Istvánt, az eleki SZDSZ elnökét és Futaki Gézánét, aki Molnár ügyvédje volt
Megverték az olajszőkítések oknyomozó újságíróját
kármán irén forgatott dokumentumfilmet az olajügyekről. a híres-hírhedt újságíró, akit állítása szerint megverettek, de a rendőrség szerint csak kitalálta.
kellett a reklám?
kármán irén egy szdsz-es politikus szeretője volt.
A szabad demokrata Pető Iván is tett egy érdekes megjegyzést még hétfőn a parlamentben, miszerint szoros emberi kapcsolatot ápol Kármán Irénnel. Ezt erősíti, hogy lapunk egyik munkatársa közel két éve együtt látta Kármán Irént és a liberális politikust egy fővárosi szaküzletben.
Pető Iván (SZDSZ) azt mondta, ha nem lenne személyes ismerőse Kármán Irén, akkor nem szólalna fel. Szerinte megint egy olyan ügyről van szó, amiben politikai bizniszt csinálnak a farizeusok. Az SZDSZ-es politikus szerint a politikai nyilatkozatok csak nehezítik az ügy kivizsgálását. Szerinte az újságíró megverése megmutatja, hogy mivel számolhat az, aki az olajügyekkel foglalkozik. Pető szerint közös érdek a titkosság feloldása és a parlamenti vizsgálóbizottság felállítása. Az még nekem is feltűnik, hogy nem akkor verték meg, amikor felvette az anyagokat, és nem a publikálásban akarták gátolni. Ismert ügyekről folyik a diskurzus, most verték meg, amikor kissé fegyelmezetlenebbül írt ezekről az ügyekről a blogjában, mondta Pető Iván.
most mondjam azt, hogy én már kármán arcából rájöttem, hogy szdsz-es?
Kármán elismeri, hogy gyengéd szálak fűzik az olajos ügyekben érintett Energol Rt. évekig körözött egyik igazgatójához, és románcuk még ma is tart. Már nem tartja kizártnak, hogy mégsem az olajos könyve miatt verték meg.
Kármán Irén hazudik?
A Nemzeti Nyomozóiroda szerdai sajótájékoztatóján bemutatott két videófelvételt, amely határozottan cáfolja Kármán Irén újságírónő elrablásának az általa elmondott körülményeit. További kérdések merültek fel, hogy mi volt megverésének valódi indítéka, és a ténylegesen elszenvedett súlyost testi sértést ki követte el.
Csizner Zoltán bűnügyi alosztályvezető szerint kétségek merültek fel a nyomozás elején a sértett vallomásával kapcsolatban, elmondta: valamennyi orvosszakértő cáfolja azt az eshetőséget, melyet Kármán vallomásában tett, miszerint egy autóban hasonfekve volt megkötözve, majd onnan lábánál fogva kirántották, egy korláton átdobták, és közel négy métert lecsúszott a Duna-partra.
A szakértők szerint ehhez a művelethez hám- és más traumás sértüléseket kellett szenvednie. A kirántás és a lecsúszás nem lehetséges ilyen sérülések megúszása nélkül. A nyomozóhatóság Kármánt szembesítette a videófelvételekkel, illetve az orvosszakértői véleményekkel, de az újságírónő vallomását eredeti formában továbbra is fenntartja, és állítja: az eset úgy történt, ahogy elmondta.
de a doku egyes részei nagyonis propagandának, hazugságnak tűnnek.
pintérből kinézem hogy maffiózó, de ahogy papa a doku végén szidja csakis pintért, csakis orbánt, hát az nevetséges. mikor a kommunisták uraltak mindent, egyedül és kizárólag ráfogni a fideszre hazugság, politikai lejáratás.
és már a doku elején is a fidesz, csak a fidesz van. keretbe foglalja a buta lejáratás a történetet, amit érdemes azért megnézni. de mindent fenntartásokkal kell kezelni, aki jónak tűnik, lehet rossz, csak szerepet játszik, gondoltam most papára (de szerintem lakatos attila cigányvajda is uzsorás). a másik, a szakállas parancsnok szerintem őszinte, de ki tudja. a szülők vallomása azért már csaknem hazugsá
de lehet hogy nincs igazam Papával:
Papa 11 és fél millió forintot kap a magyar államtól, miután pert nyert ellene
A nyugállományú rendőrtiszt azért nyújtott be kártalanításért keresetet, mert mintegy hat hónapot töltött előzetes letartóztatásban egy, az olajügyek felderítéséhez kapcsolódó, máig államtitkot képező ügyben, amelyben hivatali visszaéléssel és hivatalos személy által elkövetett közokirat-hamisítással vádolták, végül felmentették.
A Fővárosi Bíróság döntésének csak a rendelkező részét hirdette ki a nyilvánosság előtt, az indokolás zárt ajtók mögött hangzott el, ahogyan az egész polgári-, illetve a korábbi büntetőeljárás is így zajlott. Az "alapügyet" korábban 85 évre titkosították, ezért lett a polgári eljárási része is titkos.
nagyon szerepeltette a balmédia papát, de találtam ezt a videót, tényleg őszintének tűnik, reméljük nem olyan, mint karsai történész:
"nem volt rendszerváltás"
Utolsó írka