- Ha rajtam múlna, akár börtönt sem tartanám túlzásnak azoknál, akik engedték, hogy elszaladjon a devizahitelezés. Hülye az olyan ország, ahol hagyja az állam, hogy az emberek attól eltérő fizetőeszközben vegyenek fel hitelt, mint amiben a fizetésüket kapják, még akkor is, ha az olcsóbb. Ráadásul az elmúlt húsz évben nem voltunk olyan helyzetben, hogy költekezzünk, takarékoskodni kellett volna és persze most is.
(Kopátsy Sándor, közgazdász)
a közgazdász úrral egyetértve nekem is valamiféle felelősségre vonás lenne a fixa ideám ezekkel az emberekkel szemben.
2000-2001 utáni évek 3-5 %os szintjéről 2004-ben ugrottak a devizahitelek az összes hitelállomány 14,6%-ára. 2005-ben 32,6 %os részarány mutattak a statisztikák, ami 2006-ra 46,8 %ra ugrott. s a növekedés egészen 2008-ig tartott, amikor 68 %on tetőzött a devizahitelek részaránya. ekkoriban már szinte minden új hitelt devizában vettek fel, a hitelállomány-arányok csak azért nem közelítették meg a 100%ot, mert az évtized első felében felvett hosszú lejáratú hiteleket még forintban jegyezték, és egyelőre nem koptak ki a statisztikákból. a 2003-as 97 milliárd forint 2004-ben 366 milliárdra ugrott, 2005-ben már átlépte az 1000 milliárd forintot, 2006-ban a 2000 milliárdot, 2007-ben pedig a 3000 milliárdot. a következő évben, 2008-ban pedig egyszerre sikerült átugrani a 4000 és 5000 milliárdos határt is.
ami a devizahitelek elszabadulását illeti.
1, szigorítások a támogatott forinthitelek hozzájutásához.
2,simor elismerte egy konferencián, h a lakosság devizaadósság-terheltsége rendkívülire nőtt az elmúlt években. ennek fő felelőse azonban a Medgyessy- majd Gyurcsány-kormány vezette állam, amely túlköltekezésével elszívta a forint-megtakarításokat, ezért a bankoknak, ha hitelt akartak nyújtani, devizában kellett pénzt szerezni a bankközi hitelpiacról.ergo: az államadósság gyarapításával európai rekordszintre tornászták a forinthitelek kamatszintjét.
3,2004-ben az MNB 10 % körüli alapkamatot hirdetett meg, miközben a svájci jegybank csak 0,75 százalékosat. a kamatszintet azért kellett magasan tartani, mert a befektetők csak így voltak hajlandók finanszírozni az egyre gyorsabban gyarapodó magyar államadósságot. tehát a devizahitelállomány elszabadulása tuliképpen az adósságból gazdálkodó rossz költségvetési politika mellékhatása. dióhéjban ennyi. aztán ha valaki tud még többet szívesen veszem.
"- A bankok nem kötelezhetők a korábban kötött szerződéstől való eltérésre"
- 1.: Ha egyszer a kormány képes visszamenőleges hatályú törvényeket hozni, akkor ezt is meg lehetne csinálni. 2.: Tudtommal a bankoknak tájékoztatni kellett volna azokat akik devizában vették fel a hitelt arra, hogy a bank milyen árfolyamváltozásokra számít, ez a tájékoztatás tömegesen elmaradt, ami alapot adhat a szerződések megtámadásához.
az a korábban kötött szerződés, már eleve korrupt és tisztességtelen volt:
http://kkbk.blog.hu/2011/06/07/drabik_boros_lorant
hogy a forint le fog értékelődni az várható volt. 2002 és 2010 között az adósság felment 53%-ról 80%-ra; a GDP növekedés tekintetében pedig már a világválság előtt válságban voltunk (2007: 1.1%). Ilyen körülmények között várható volt, hogy egyszer csak valamelyik kormánynak eszébe jut, hogy stabilizálni kéne a gazdaságot. És ez - sok más mellett - a forint leértékelését is jelenti. A válság megcsinálta a kormány helyett, de ha nem lett volna válság a kormánynak kellett volna lépnie ez ügyben.
"- Nemcsak a lakás devizahitelesek vannak..."
- A cikk nem mondja (és én sem mondom), hogy csak az ingatlanvásárláshoz illetve építéshez köthető devizahiteleket kéne forintosítani.
"- A forintleértékelésen a Magyar Nemzeti Bank olyan intézkedését értjük, amely esetében a forintot más valutákkal szemben gyengítik, vagyis növeli az árfolyamot, melynek következménye az import árak növekedésén keresztül növekszik a fogyasztási cikkek ára, vagyis növekszik az infláció." -
Vagyis kevesebb import lesz, a Tescoban nem olasz, meg argentin paradicsomok lesznek, hanem magyar paradicsomok, igaz kicsit drágábban. A magyar termékek versenyképesebbek lennének, mind itthon, mind külföldön, tehát a magyar munkára nagyobb szükség lesz, mint mondjuk a szlovákra. És ennek ára nem egy Bokrosi méretű megszorítás, hanem mindössze a megnövekedett infláció.Japán nagyrészt ennek a taktikának köszönheti, hogy ott tart ahol (persze ott van még e mellett az oktatás, a mentalitás, és az exportorientált gazdaságpolitika más elemei is). És japánban sem volt túl sok energiahordozó. Kína szintén a valutamanipulációnak köszönheti a jelenlegi 10%-ot meghaladó gazdasági növekedését.
Z. Kárpát Dániel közölte: a Jobbik szerint a felvételkor számított árfolyamon kell forintosítani minden devizahitelt. a kármentésbe be kell vonni a kereskedelmi bankokat is, az ő extraprofitjuk kárára lehetne rendezni a helyzetet.
Mindent összevetve: ebben a devizahitelezési ügyben csúcsosodott ki Magyarország legújabbkori gyarmatosítása.
HÁBORÚ A NEMZET ELLEN... Név szerint ismerjük a gyarmatosítók "hazai", magyarul is beszélő rezidenseit!
Az igazi üzlet persze nem csak ez, hanem a 3 $/köbméteres vízdíj (az olaszok és a spanyolok ezért a vízért 0,5-1 $-t fizetnek), a vásárlóerő-paritáson számított legdrágább európai áram és a második legdrágább földgáz díjak havi beszedése 4 millió fogyasztótól!
A pénzpiacok (netuddkik!) kedvében járó forintleértékelő és forintárfolyam-emelő offshore-magyarokról ne is beszéljünk.
Az államadósság és annak kamatai... kiszámoltam: 2002-2010 között két évnyi GDP-vel növelte az államadósságot ez a rühös komcsi banda - a kamatokról nem is beszélve! - vagyis minden magyarnak két évig kell CSAK azért dolgoznia, hogy az államadósság a 2002-es szintre kerüljön vissza!
EZ LEHETETLEN!
de egyetértek Vonával:
Ugyan a magyar miniszterelnök beismerte, hogy „nincs alkalmas recept arra, hogy miként lehetne "a visszafizethetetlen államadósságokat visszafizethetővé varázsolni”, de egyúttal hitet tett amellett, hogy a magyar adófizetők újabb megszorításai révén az ország tovább fizeti az államadósságot – mutat rá szombati közleményében a radikális párt elnöke.
A politikus úgy véli, a Fidesz „történelmi esélyt szalasztott el, amikor kormányra kerülését követően – a jelenleginél lényegesen kedvezőbb nemzetközi gazdasági környezetben – nem törekedett Magyarország hitelezőivel az államadósság újratárgyalására”.
mennyivel másabb ez a kommunikáció, mint az az szdsz-es kommunikáció, hogy "az újratárgyalás csak rontana Magyarország helyzetén"
mennyivel másabbak a szavak! DE A TETT UGYANAZ!, most orbán, a primitív tempírozó félhülye miért nem kezd efféle tárgyalásokba? csak nem azért mert külföldi barátai, vagy inkább gazdái ezt nem szeretnék? így a korrupt hazaáruló se szeretné.
Orbán: Harcom
1.) Orbán a hétvégén elismerte: „nincs alkalmas recept arra, hogy miként lehetne a visszafizethetetlen államadósságokat visszafizethetővé varázsolni”.
2.) Antall Botos Katalin nevű államtitkára húsz évvel ezelőtt már megfogalmazta a DOGMÁT: "Ha beledöglünk is, de visszafizetjük az államadósságot"! Azt, amit a tetves komcsi állatok varrtak a nyakunkba.
3.) Bele is döglöttünk! (Van aki személy szerint nem, azért ilyen nagyarcú.)
4.) Orbán húsz év után ismét azt üzeni, hogy ha beledöglünk is, de visszafizetjük AZT, AMIT A TETVES KOMCSI HÚSZ ÉV "RENDSZERVÁLTÁS" UTÁN ÚJRA A NYAKUNKBA VARRTAK!
5.) A Jobbik a kezdetektől azt mondja, hogy ezeket a patkányokat a börtönbe, az adósságot pedig tessék újratárgyalni! (Legalább meg kellett volna próbálni!)
6.) Erre te itt nekiállnak jobbikozni...
Egyébként pedig jobb állva meghalni, mint térden állva élni! Trianon után is felálltunk, ezt is kibírtuk volna! '45-ben is utcaseprők söpörték a pengőt.
Most meg jön a szokott DUMA: ha beledöglünk is...
Az államadósságot visszafizetni természetesen lehetetlen, de abbahagyni a fizetését is elég kockázatos. A Jobbik terve elméletileg működhetne, de gyakorlatilag nem.
Ugye nem gondolja senki, hogy hagyná a világ, hogy Magyarország külön úton járjon, s precedenst teremtve kilépjen a folyamatos államadósság növelést jelentő jelenlegi pénzügyi világrendből?
Ha ezt hagynák akkor más országok is követhetnék Magyarország példáját.
Elvileg, azaz elvileg, ha Magyarország nem fizetné a hiteleit, akkor nem is lenne újabbakra szüksége, mert a hitelek amúgy is a régebbi hitelek visszafizetésére mennek.
Az államadósság kamatai pedig közel azonos mértékűek, mint a költségvetési hiány. Azaz kamat fizetés nélkül egyensúlyba lehetne hozni a költségvetést.
No de!
Maradna még éppen elég eszköz a világ nagyobb játékosainak a kezében, hogy Magyarországot térdre kényszerítsék, azaz vissza a jelenlegi pénzügyi világrendbe. S egész biztos, hogy élnének vele.
Több országnak összefogva lehetne nagyobb esély, egyedül szinte kizárt a siker.
mik ezek az eszközök? hogyan lehet kivédeni?
az önellátással. főként élelmiszeripari.
Utolsó írka