|
Bruce Willis amerikai színész a jövő év elején Budapestre érkezik, januártól forog ugyanis Magyarországon a Die Hard című akciófilm-sorozat ötödik része.
Mi lesz a magyar címe?: Az élet itt a legdrágább?
A Drágán add az életed! című filmmel 1988-ban indult széria folytatásáról a főszereplő John McClane-t alakító Bruce Willis beszélt először 2010 elején.
- Az utolsó jelenet során, mikor Karl feltűnik, hogy végezzen McClane-nel, James Horner A bolygó neve: Halál című filmhez írt zenéjének kis részletét hallhatjuk. A „Resolution and Hyperspace” a filmzenealbumról való, amin a track első felét végül nem használták az Aliens eredeti változatában.
Mikor a Drágán add az életed!-et bemutatták, korának egyik legjobb akciófilmjének bizonyult.
A Drágán add az életed! 80,7 millió dollárt gyűjtött az amerikai mozikban, s további 55-öt a világ többi részén.
- Abban a jelenetben, mikor Alan Rickmant leeresztik az épület ablakából, hogy Hansként 30 emeletet zuhanjon, úgy tájékoztatták, a kaszkadőr hármat számol, s azután engedi el. Azonban a kaszkadőr már kettőnél eleresztette a színészt, így a filmben látható arca valódi meglepettségről árulkodik
- A német szinkronban a német terroristák neveit és hátterét megváltoztatták angol formájúra (többnyire a brit megfelelőikre): Hansból Jack lett, Karlt Charlie-ra cserélték, Henrich a Henry nevet kapta stb. Az új háttértörténetük szerint radikális ír aktivisták, akik az ideológiát hátrahagyva a pénzre mennek. (Mindez furcsa zavarhoz vezetett a történetben, mivel a Die Hard – Az élet mindig drágában a főgonosz Hans Gruber bátyja, mégis német). Erre azért volt szükség, mert a német terrorizmus (különösen a Vörös Hadsereg Frakció) az 1980-as években még túlzottan érzékeny témának bizonyult a német kormány meglátása szerint.
itt pedig riogatnak a ráció nélküli látszatnemzetiek, hogyha antall forradalmat robbantott volna ki, akkor a munkásőrök leszámoltak volna vele. hogyan, ha a rendszerváltás után még egy árva vörös terroristánk se volt? persze nem is kellett ide terrorista, az is igaz, nem volt megbízó, aki létrehozza őket, úgy, hogy tudták, maguk alakítják a rendszerváltást, maguk: a kommunisták.
a német rendszerváltás komolyabb volt talán. antall áruló, megalkuvó bűneit pedig semmi se menti. forradalmat kellett volna kirobbantania, de annyira balek/szándékos hazaáruló volt, hogy nem tette miközben tudták, hogy nem tudnak kormányozni, olyannyira nagy hatalommal rendelkeznek a kommunisták. levezényelték a rendszerváltást, és nem is számoltak a komoly fegyveres forradalommal, egy esetleg forradalom vezérei, az ellenzékiek, is az ő embereik lettek volna, nem is lettek volna készen egy fegyveres támadás leverésére, ha esetleg átbillen a "forradalom" forradalommá.
A Drágán add az életed! című 1988-as film a kritikusok által is széles körben méltatott alkotás, több folytatást is szült: a Még drágább az életed (1990) új rendezővel, a Die Hard – Az élet mindig drága (1995) ismét McTiernan vezénylete alatt készült el. A negyedik rész, Die Hard 4 – Legdrágább az életed címmel közel húsz évvel az eredeti után, 2007 júniusában került a mozikba. - Utóbbi sajnos
Utolsó írka