Jogi értelemben befejeződött a Malina Hedvig-ügy, a strasbourgi Emberi Jogi Bíróság elfogadta a fiatalasszony és a szlovák kormány közötti per békés rendezéséről szóló megállapodást. Ez azt jelenti, hogy a jövőben sem az állami szervek, sem maga Hedvig nem nyithatja meg újra az ügyet, nem lesznek további vizsgálatok, tehát végeredményben soha nem is tisztázódik, mi történt.
Hedvig, akit 2006. augusztus 25-én támadtak meg Nyitrán, 2007. november 22-én fordult az Európai Emberi Jogi Bírósághoz. A strasbourgi testület ez év áprilisában értesítette a szlovák kormányt a beadványról, és kérte annak állásfoglalását az üggyel kapcsolatban. Az igazságügyi minisztérium nyár végén ajánlotta fel Hedvignek, hogy a kormány hajlandó tőle bocsánatot kérni, ha visszavonja a beadványát. A megállapodásra szeptember 28-án került sor, és a kormány elismerte, „a panaszos ügyében bizonyos körülmények kétségeket vetnek fel azzal kapcsolatban, hogy a panaszosnak az Emberi Jogok Európai Egyezményében rögzített jogai sérülhettek.”
A békés rendezés érdekében a kormány kötelezte magát, hogy sajtónyilatkozatban fejezi ki sajnálatát az ügy miatt, Malina Hedvig pedig kijelentette, hogy nincs a szlovák kormánnyal szemben kártérítési igénye, és nem fordul az Európai Emberi Jogi Bíróság nagykamarájához sem. A közös nyilatkozatot, amelyet Lucia Žitňanská igazságügyi miniszter és Roman Kvasnica, Malina Hedvig ügyvédje írt alá, november 8-án fogadta el az emberjogi bíróság héttagú tanácsa, ezzel a békés rendezésről szóló megállapodás jogerőre lépett. A szlovák kormányt nem köti határidő, meddig kell a sajnálkozó sajtónyilatkozatot kiadnia, de az Emberi Jogi Bíróság Miniszteri Bizottsága ellenőrzi, hogy a felek eleget tettek-e a megállapodásban vállaltaknak.
Mindeközben a főügyészségen még folyik a vizsgálat a hamis tanúzás ügyében, amelyben Malina Hedvig továbbra is vádlottként szerepel.
Hedvig ügyvédjeit Slota delegálta
Ha elég tökös lett volna a Magyar Külügy ebből igen nagy cirkuszt kavarhatott volna és sikert érhetett volna el.
de az emberi jogokra hiperérzékeny EU-nak enélkül is botrányt kellett volna csapnia, (ha objektív lenne) de Szlovákia nem Magyarország, az is igaz, beléjük nem lehet rúgni. vagy beléjük nem is akarnak, a kisanatant még mindig erősebb lobbitevékenységet folytat, és ott nincsenek belső árulók, itt hemzsegnek, itt csak azok vannak, és eltüntetésük nem feladata senkinek sem.
A Malina-ügy az MTV-n, érdemes megnézni
"én igazságot szeretnék" - Malina, akkor rúgd ki az idióta ügyvédedet, és ne fogadd el ezt a paktumot, ne írd alá ezt a "békét"
eközben szlovákiában:
Elhagyta Szlovákiát a jogfosztott asszony
Elhagyta Szlovákiát a szlovák állampolgárságától megfosztott rimaszombati Tamás Ilonka: felzaklatták őt a történtek, így magyarországi lánya magával vitte őt. Tamás Ilonka lánya elmondta: amikor benyújtották a visszahonosítási kérelmet, még nem számoltak a szlovák állampolgárság elvesztésével. „Minden állampolgár, aki felveszi egy másik ország állampolgárságát automatikusan elveszíti a szlovákot” – közölte az ügy kapcsán Grendel Gábor, a pozsonyi belügyminisztérium szóvivője.
Tamás Ilonka tanítónői munkásságáért Komenský emlékérmet és a Szlovák Köztársaság aranyplakettjét is megkapta. Rimaszombaton nyugdíjas klubbot vezet és az MKP tagja. A városban nagy felháborodás alakult ki az ügy miatt
Utolsó írka