December 21-én Milliós prémium a polgármesternek címmel közölt írást a posztkommunista magyar narancs arról, hogy novemberben miképp szavazott meg a tárnoki község kormánypárti többségű testülete egy több mint egymillió forintos év végi prémiumot a település polgármesterének, Szolnoki Gábornak.
Szolnoki Gábor polgármester 900 ezer forintnak és járulékainak (összesen 1 millió 143 ezer forint) megfelelő összegű jutalmat kapott a 2011. évre a Polgármesteri Hivatal bérmegtakarítása terhére
Információink szerint a polgármester tavaly csaknem másfél millió forintot kapott jutalomként, miközben keresete sem kevés: úgy tudjuk, havi több mint 600 ezer forintért vezeti a községet.) Megjegyzendő: nemcsak a polgármester örülhetett, mert ugyanezen az ülésen a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola közel 60 dolgozójának is megszavaztak jutalmat – összesen 1 millió 640 ezer forint értékben.
ez 27 000 fejenként, most hallottam a rádióban, hogy Észak-Koreában tüntettek a dolgozók, mert csak egyhavi bérüket kapták meg évvégi prémiumként, míg délen kéthavit kaptak. Magyarországon semmit.
Csehországban, Szlovéniában ugyanolyanok a gazdasági mutatók a gazdasági teljesítmény, mint Magyarországon, és a bérek duplaannyiak - szintén kossuth
* kizsákmányolás és korrupció a rendszerváltó Magyarországon és a Római Birodalomban, összehasonlítás - történelmi érettségi tétel a 22. században
A császárkor két nagyobb szakaszra tagolódik: a principatus (i. e. 27–i. sz. 284) és a dominatus (284–476) korára. A principatus korában a köztársasági intézmények, noha sokáig még léteztek, teljesen kiüresedtek és jóformán minden jelentőségüket elvesztették. Diocletianus (284–305) átszervezte a birodalom közigazgatását, a polgárokból alattvalók (subiecti) lettek.
Cikkükre egy olvasójuk levélben reagált, állítása szerint Tárnok fideszes polgármestere még 2011 elején igen különös módon jutott hozzá egy igen nagy értékű, prémium kategóriás, Peugeot márkájú személygépkocsihoz. Szolnoki Gábor ugyanis előbb vásárolt, és csak aztán szavazta meg a tranzakció finanszírozását a helyi képviselő-testület. Magyarán a polgármester jóváhagyás nélkül vette meg a község költségére a 6,3 milliós autót. A képként mellékelt szerződés másolatán ugyanis az szerepel, hogy az üzletet 2011. január 28-án kötötték, viszont Tárnok nagyközség képviselő-testülete csak a 2011. február 10-i ülésén döntött a támogatásról. A testületi ülés jegyzőkönyve szerint a 6,3 milliós vételárból Tárnok két és fél milliót biztosított önerőből, a fennmaradó 3,8 milliót pedig lízingelte.
Levélírónk megjegyzi a szóban forgó kocsiról, hogy azt „elméletileg a polgármesteri hivatal sofőrje is vezethetné mint hivatali autót, de a polgármesteren és a feleségén kívül még nem láttunk mást a kormányánál. Esténként és hétvégeken is a polgármester háza előtt parkol.
egy főre jutó tartozás szerinti listán idén – a Heti Válasz összeállításában – a nagyközség országos szinten az ötvenedik helyen áll a maga 207 ezer 641 forintos fejpénzével
Tárnok nevét 1257-ben említették először Tavarnuk, majd 1283 körül Tawarnucweg néven.
A hun krónika szerzője a germán Detre és a hunok közötti első nagy csatát Tárnokvölgyre helyezte.
A települést a neve szerint tárnokok lakták, akik a tatárjárás után a budai királynéi udvart szolgálták.
Teljes népesség 9135 fő (2010. január) a wikipédia és mások szerint, ami lehetetlen, ugyanis Tárnok egy kis falu, ami összenőtt Érddel. még emeletes társasházak sincsenek ... illetve úgy tűnik van egy kevés, de én soha nem láttam.
Remélem már forgat a Célpont Tárnokon.
Húszmilliós jutalom az állami cégvezetőknek!
Boldogan, gazdagon nézhetnek az új esztendő elé az állami cégek vezetői. Többük munkáját is 20 millió forint körüli prémiummal hálálta meg munkáltatójuk.
Baranyay László az MFB vezére 19,2 milliós jutalom felett még 4 millió forintot kap egyéb juttatás címszóval |
Az állami vállalatok internetes oldalán közzéteszik az igazgatók fizetési adatait. Ezekből kiderül, hogy munkaszerződésük szerint egész éves fizetésük 40-80 százalékával megegyező prémiumot kapnak. Mivel a cégvezetők havonta milliókat keresnek, éves prémiumuk a 20 millió forintot is meghaladhatja. A munkavállalók többsége által elképzelhetetlen összegért az igazgatók dolga mindössze annyi, hogy elvégezzék a munkájukat.
A Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgatója, Baranyay László a csúcstartó: havi 2 millió forintos fizetése mellett 23 milliót kap. Éves bérének, azaz 24 millió forintnak a 80 százaléka, vagyis 19,2 millió forint prémiumként jár neki. Egyéb juttatásként még 4 millió forintot kap a fizetésén felül.
A Magyar Posta vezére Geszti László 19,2 millió forintos prémiumot vehet át cége éves munkájának jutalmáért |
Majdnem ennyi extra pénzt, 19,2 millió forintot vehet fel Szarvas Ferenc, a MÁV és Geszti László, a Magyar Posta vezérigazgatója. Szerényebben ismerik el a Fővárosi Vízművek vezérigazgatójának munkáját: Keszler Ferencnek be kell érnie 15,8 millió forint prémiummal. A Budapesti Közlekedési Központ vezére, Vitézy Dávid fele ennyit, 7,6 millió forintot kaphat. Ennél 200 ezer forinttal kevesebb jár a Fővárosi Csatornázási Művek vezetőjének. A budapesti strandokat és gyógyfürdőket üzemeltető BGYH vezérigazgatójának, az egykori MDF-s képviselő Szőke Lászlónak pedig be kell érnie 6,4 millió forint prémiummal.
Szerettük volna megtudni a premizált igazgatóktól, mit kellett teljesíteniük a magas jutalmakért, és nem érzik-e irreálisnak a hazai viszonyok között ezt a prémiumot, de sehol nem kaptunk kimerítő feleletet.
Kapcsolódó cikkek
Megkurtítanák a vezérek bérét
Felhördültek a politikusok annak hallatán: többet keresnek a magyar állami cégvezérek, mint a cseh vagy szlovák kollégáik
- Baranyay László elnök-vezérigazgató úrnak nem áll módjában sürgősen válaszolni, van ugyanis számos más, nem kevésbé fontos és sürgős feladata - ezt közölte Nyiri János, a Magyar Fejlesztési Bank szóvivője, akit a prémiumban csúcstartó bankvezérről kérdeztük. Arra viszont felhívta a figyelmet, hogy az MFB elnök-vezérigazgatója „egy személyben látja el mindazon feladatokat, amelyeket 2002–2009 közt három fő, 2009-ben és 2010-ben pedig két fő látott el. Az elnök-vezérigazgatói feladatok ellátásért elődei havi bérének körülbelül az 57százalékát kapja."
A legkevesebb prémiummal vigasztalódó Szőke László, a budapesti fürdővállalat vezére megkeresésünkre saját tevékenységét méltatva azt üzente, a fürdővállalat eredménye idén 700 millió forinttal javult, és épp ebből fizették ki az előző évi prémiumokat, a jutalmakat pedig a főváros hagyja jóvá.
2009.
Közérdekű információ, hogy a nagy állami vállalatok felső vezetői mennyit keresnek - döntött a Fővárosi Ítélőtábla kedden másodfokon is, és ezzel pert nyert a Blikk.
A pert a lap még nyáron indította, miután egy cikkükhöz a Szerencsejáték Zrt., a MÁV Zrt., a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, a Magyar Villamos Művek Zrt. és a Magyar Posta fő embereinek fizetését firtatták hiába.
Az alperesek esetében megállapították, hogy a társaságok vezetői közfeladatokat látnak el, így a személyekre vonatkozó adatokat kötelesek kiadni. Az ítélet ellen fellebbezésnek helye nincs.
Utolsó írka