Merkel három éven belül EU-föderációt alapítana
van az EU-nak tagdíja, amit még politikus szájából nem hallottam kiejteni
több mint 4 milliárd euró volt a vámbevétel 2004-ben eu előtt itthon, és ez nem teljes év és az eu csatlakozás miatt ilyen kevés. de 2003-ban 8 milliárd euró volt.
www.fidesz.hu/index.php?Cikk=19418
2004-2010 időszakában pl 5 milliárd eurót fizettünk be tagdíjnak és visszakaptunk 15 milliárdot.
www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=292
tehát megérte? számoljunk a 2003-as adattal: ha nem lépünk be az euróba nemcsak hogy nem kell 5 milliárdot befizetni, de több mint 4 milliárd euró volt a VPOP bevétele 2004-ben EU előtt itthon, és ez nem teljes év és az eu csatlakozás miatt ilyen kevés. de 2003-ban 8 milliárd euró volt.+ a tagdíj nélküliség kb 5 milliárd euró, tehát megérte belépni?
és most nem nézzük, hogy az eu-pályázati pénzeket csányiék, demjánék, raskóék és leisztingerék ellopják, ahogy a trafik- és földpályázatokat.
Három éven belül a nemzeti költségvetéseket, adópolitikát és munkajogot is brüsszeli felügyelet alá helyezné Angela Merkel. Mint mondta: további lépéseket kell tenni annak érdekében, hogy az EU-nak világos felhatalmazás- és hatásköre legyen.
A német kancellár szerdán az Európai Parlamentben elmondta, véleménye szerint az eurózóna tagjainak mindent meg kell tenniük a közös pénz stabilitásáért, és attól sem szabad megriadni, ha ezért alapszerződést kell módosítani. Hozzátette: további lépéseket kell tenni annak érdekében, hogy az EU-nak világos felhatalmazás- és hatásköre legyen, illetve hogy beleszólhasson a nemzeti költségvetések alakításába.
Merkel közölte: Németország mindent megtesz majd az euró megmentéséért, cserébe azonban az adópolitikát és a munkajogot is nemzetközi hatáskörbe emelné. A kancellár kiállt a bankunió mellett is. Emellett azt elképzelhetőnek nevezte, hogy az eurózóna 17 országának EP-képviselői szavazhassanak csak bizonyos kérdésekről.
Merkel a föderáció felé elmozduló eurózóna tervét már a decemberi csúcson el akarja fogadtatni a tagállamok vezetőivel, és két-három évet adna a terv végrehajtására
Nem fogják megkérdezni az egyszerű emberek véleményét,ne féljetek.
Már döntöttek.
Csak a technikai kérdéseket tisztázzák előtte,mielött bejelentik,hogy megszüntek az önálló nemzeti szuverenitású államok.
Minden sajtótermék,minden agymososda ezerrel fogja nyomni az Örömódát,fülig érő mosolyók,miközben az emberek kiszolgáltatottabbak lesznek,mint a kommunizmus idején.
Szép új világ.
Valamiért nagyon sürgős lett az utobbi időben a megvalósitása a régi terveknek.
Elkezdődött, lassan hivatalos is lesz, Orbán és Gyurcsány kéz a kézben masírozik az Európai Egyesült Államok felé, és nem lesz majd senki a médiában, aki ellenezné, nem lesz majd senki a politikai vezetők között, aki ellenezné.
Ha a világpiacon akar érvényesülni az ország, nincs más esélye, mint belépni. Lehet, húzni halogatni a szövetségbe tömörülést, de az 1300 milliós Kínával, az 1200 m-ós Indiával, a 300 m-ós USÁval, a 180 m-ós Oroszországgal, a 130 milliós Japánnal szemben csak egy 500-600 milliós Európa tud érdemlegesen bármilyen érdekeket érvényesíteni, tárgyalni. Ha széttagozódik: eltapossák a max néhány tíz milliós országocskákat, mint a férgeket. Mennyi esélye lenne egy tárgyaláson mondjuk a magyar vezetésnek egymagában?
sok ilyet fogunk még olvasni
kit érdekelnek ma már a pogánylázadások?
A nemzetállami kormányok fölé rendelt uniós kormánnyá kell átalakítani az Európai Bizottságot a német pénzügyminiszter szerint. Wolfgang Schäuble a Der Spiegelnek kifejtette: szerinte az eddiginél több döntési jogosultságot kell átadni Brüsszelnek, hogy „a nemzetállamok ne blokkolhassák a döntéseket”
De kapaszkodjunk meg, már most is az van, gazdasági kérdésekben ők döntenek, az itteni helytartók pedig teljesítik.
de lehet, hogy nem fogják bevezetni ezt, csak azért mondják, hogy egyesek azt higgyék, hogy most nincs meg ez a rendszer, pedig megvan, az meg senkit se érdekel, hogy mennyire szabályozzák a biciklisek maximális sebességét a kis nemzetállamok, mert jelenleg csak ennyi beleszólása van a dolgok állásába az áruló kormányoknak.
Wolfgang Schäuble szerint az „erős Európa” megteremtéséhez az eddiginél több döntési jogosultságot kell átadni Brüsszelnek, így uniós kormánnyá kéne átalakítani az Európai Bizottságot. Mostanáig „szinte mindig a tagállamok mondták ki az utolsó szót. Ez nem maradhat így”. Az Európai Unió szerkezetét át kell alakítani, „hogy a nemzetállamok ne blokkolhassák a döntéseket” – mondta a miniszter a Der Spiegel című német hetilap hétfői számában megjelent interjúban.
Schäuble szerint elsősorban a pénzügyek, valamint a kül- és a biztonságpolitika területén kell csökkenteni a tagállami kompetenciákat. A brüsszeli bizottság pénzügyekért felelős tagja például „európai pénzügyminiszterként” vétójoggal rendelkezne a tagállami költségvetés felett, és csak az ő hozzájárulásával lehetne hitelt felvenni. Az uniós kormány demokratikus legitimációját úgy lehetne megteremteni, hogy a testületet az Európai Parlament választaná meg, vagy a testületet egy közvetlenül választott elnök irányítaná.
Germany's Biggest Synagogue Reopens
Jewish Life in Germany
re-opening will be celebrated with a Sabbath ceremony which will be attended by numerous distinguished guests, including Interior Minister Wolfgang Schäuble, the president of the Central Council of Jews, Charlotte Knobloch, and many rabbis from around the world. The celebration will mark the beginning of a 10-day Jewish Culture Festival in the city.
A tagállami szakminiszterek testületei – mint például az Ecofin, a pénzügyminiszteri tanács –, illetve az állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács helyébe egy új intézmény, az EP második kamarája léphetne, amelyet a tagállamok tölthetnének fel az amerikai Szenátus vagy a Bundesrat mintájára.
A reformokat először várhatóan csak az euróövezetben lehetne bevezetni, a tizenheteknek azonban a többi tagállam számára is „nyitott klubként” kell működnie – mondta Schäuble. A változásokat át kellene vezetni a német alaptörvénybe. Így egy egészen új alkotmány jönne létre, amelyet népszavazással kellene megerősíteni – véli Schäuble. Azt egyelőre nem tudni, hogy mindennek mikor jön el az ideje, de az biztos, hogy „jóval hamarabb, mint akár csak néhány hónapja is gondoltam” – mondta a német pénzügyminiszter.
Világ zsidóságai egyesüljetek
Utolsó írka