Vasárnap délután ült össze az államadósság növekedésének okait vizsgáló parlamenti albizottság. Az albizottság ezúttal az eladósodás okozóinak felelősségre vonási lehetőségeit vizsgálja - erről Szijjártó Péter beszélt korábban. Az albizottság elnöke szerint jogi felelősség megállapítása is szükséges. Ezt az LMP és az MSZP ellenzi, míg a Jobbik támogatja.
Az MSZP és az LMP (SZDSZ) nem szavazta meg...
Félünk, félünk?
"A bizottság megállapította, hogy az államadósság okozóit meg KELLENE találni, és abban is egyetért a bizottság, hogy a felelősségre vonás lehetőségeit meg KELLENE vizsgálni, valamint a bizottság egyhangúan megállapította, hogy a felelősség megállapítását is meg KELLENE tenni."
Megpróbálok jóindulatú lenni, miután a gazdaságpolitikában kiszámíthatatlan folyamatok zajlanak mind bel-, mind külföldön, a kormány ilyen pótcselekvésekbe menekül. Ha nem vagyok jóindulatú, akkor Orbánék kormányzati teljesítménye egyszerűen szánalmas, az azt kísérő kommunikációról már nem is beszélve, lásd az új munkatörvénykönyve és környéke.
Frissítés
Szijjártó Péter az albizottsági ülésen ismét a 2002 és 2010 közötti államadósság-növekedés jogi felelőőseiről beszélt. A politikus Gyurcsány Ferencet nevezte meg elsődleges felelősként. Az albizottság felkérte a költségvetési és alkotmányügyi bizottságot, hogy vizsgálják: lehetséges-e a jogi felelősségre vonás, vagy ahhoz törvénymódosítás szükséges
már több mint egy év eltelt a választások után és csak most nevezik meg a felelőst. bíróság elé nem viszik, ne aggódjunk, ez a budai is olyan hatékony, megdöbbentő az a profizmus és elszántság, amit a fidesz nevű szervezet felmutat az ügyben.
"sok kérdés érkezett... az elszámoltatás ügyében... én nem gondoltam volna, hogy ez még mindig ilyen erősen dolgozik ez emberekben ...."
Orbán Viktor miniszterelnök, 2010. december végén, Facebook
Ugyan, ki veszi ezt komolyan?
Az uborkaszezon kozepen...
A visszamenőleges törvénykezést már egyszer elbukták, ennek a mostani próbálkozásnak célja egyértelműen csak a figyelemelterelés a kormányzati szerencsétlenkedésekről, lásd az új munkatörvénykönyv-tervezettel kapcsolatos elképesztő baromkodást, és még inkább az elkerülhetetlen további megszorításokról.
Egyszerűen megdöbbentő, hogy ezek szerint nincs ebben az országban egy pár olyan ember a meghatározók, a közéleti gondolkodók között, akik túllátnának a jelenlegi hibás, elavult rendszereken.
Hajmeresztő, hogy az úgynevezett államférfiak inkább egymással szívóskodnak, minthogy belátnák azt a tényt, hogy teljesen értelmetlen megfelelni a jelenlegi pénzügyi, gazdasági elvárásoknak, vonatkozásoknak. De nem csak értelmetlen követni ezeket a hibás meghatározottságokat, hanem mindennek a következménye nem is lehet más, mint hogy csak még tovább rontják az ország állapotát.
Nem igaz, hogy nincs megoldás. Mindig van megoldás. Ebben az esetben például az, amit Nestór Kirchner argentin elnök tett, amikor 30 centet kínált fel minden egyes dollár tartozásra „kell, vagy nem kell” (take it, or leave it) alapon – és a hitelezők elfogadták az ajánlatot, ami a külföldi államadósság egyharmadára való csökkentését jelentette.
képtelenség visszafizetni.
Nem tudom elfogadni, hogy még csak szándék sincs az államadósság kérdésének újratárgyalására.
Három dolog képzelhető el :
1. nem merik,
2. nem tudják hogyan,
3. nem akarják.
"Erre adott felhatalmazást a nép"-szlogen állandó hangoztatása mellett megengedhetetlen az első.
Ha a második, az elképesztő dilettantizmusra engedne következtetni, ezt sem tartom valószínűnek.
Nekem a 3. a valószínű -sajnos-, bár ezt csak konteókkal tudom alátámasztani.
Az utolsó 100 komment: